Uçakta kürtçe anons talebi reddedildi!

• 16 Temmuz 2014
  • 569 Okunma
  • 18 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Diyarbakır'dan avukat Mahsuni
    Karaman, hem uçaklarda hem de hava
    alanlarında kürtçe anons yapılması için
    Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme
    Bakanlığı Sivil Havacılık Genel
    Müdürlüğü'ne talepte bulundu ve bu
    talep reddedildi. Avukatın bu isteğine
    Genel Müdürlük ülkelerin resmi
    dillerine göre anonsun uygun olduğunu
    belirtti. Anonslar Türkçe ve İngilizce
    olarak yapılmaya devam edecek.

Yazan: mürteza16
    Mobil cihaz ile gönderdi
    -Emre ve chita_man bunu beğendi.
  2. Aslında iyi olur. Ama fazla anons zaman kaybı ve sıkıcı olur .

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. türkçe ve uçak nerden geldiyse o dil yeter

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Diller ırklar renkler kültürler zenginlik tir .

Mobil cihaz ile gönderdi
    JosephLion bunu beğendi.
  5. 191 ülke var bunların hepsini nasıl anons edilecek

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. Bencede iyi olmuş kürtçe bilenler türkçede biliyor zaten sadece kürtçe bilen tiplerinde uçakla falan işi olmaz genelde

Nexus ile gönderdi
    aLoNeAnqe bunu beğendi.
  7. Bir doğuya gittiğin de göreceksin ki türkçe bilmeyen binlerce Kürt insan var.

Bunlarda Türkiyenin hava yolunu kullanıyor. Neden İngilizce anonsa izin veriliyor da Kürtçeye izin verilmiyor ?

8. ırak uçuşlarında olabilir aslında

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. Kürtçe dilden sayılmıyor demekki

Nexus ile gönderdi
  10. bana kalsa ben ingilizcede yaptırmam nerden geliyosa ve nereye gidiyosa o ülkenin dili yeter

Mobil cihaz ile gönderdi
  11. Ama ingiliz bu ülkenin vatandaşı değil türkçe bilmeyen kürt ise bu ülkenin vatandaşı ve türkçe öğrenme zahmetinde bulunmamış turistler bile az buçuk türkçe öğrenirken bu ülkenin vatandaşı olan bazı kürtler türkçe dil öğrenmeye çalışmıyor ben yabancı bir ülkeye gitsem oranın dilini öğrenmeye çalışırdım ama bunlar vatandaş olduğu halde bilmiyor

Nexus ile gönderdi
  12. siz ispanyada katolonca anons duydunuzmu

Mobil cihaz ile gönderdi
    aLoNeAnqe bunu beğendi.
  13. İngilizce evrensel bir dil kürtçe ise sadece yerel bir dil konunun özü bu...

DalvikCache ve aLoNeAnqe bunu beğendi.
  14. bi gazetede okumuştum türkiyede 8 ayrı milletmi ne varmış 8ayrı anons nasıl yapsınlar (bu haberi tam olarak bilen veya hatırlayan varsa yanlışlarımı düzenleyebilir

Mobil cihaz ile gönderdi
    DalvikCache ve aLoNeAnqe bunu beğendi.
  15. ingilizce dünyanın evrensel dili türkçe türkiyenin evrensel dili ne gerek var her dil anonsa türkçe yeter

zombaka bunu beğendi.
  16. söylediğim gibi ingilizcede gereksiz uçak nereye gidiyosa o dil yeter

Mobil cihaz ile gönderdi
  17. 1. Türkçe devletin ana dili ingilizce evrensel . Sakıncası yok .
    2. Kürtçe de az buz bir dil değil sadece anons talep edilmiş ama bir Kürt olarak gerek duymuyorum çünkü bir sürü ırk bu sefer böyle istek yapar .
    3. Konuyu lütfen siyaset ve kin ile genişletmeyin. Çözüm ve sorun nedir onu konuşalım .
    4. Geçmiş bilinç altı ülkeyi maf eden siyasi düşünceyi şu güzel yeni gençliği maf etmeyelim .
    5. Hepiniz adem havadan geldiniz seninde gözün güzel şeyler girmek ister benimde . Sende Ekmek parası için mücadele ediyorsun bende .
    6. Son sözüm akıllı olan araştırmadan görmeden cevap vermez . Bir etrafa bakın islam ülkeleri ile nasıl da oynuyorlar . Hep dış güçler oyunu .
    7. Siz hepiniz değerli birer insansıniz . Şunu unutmayın ki en mükemmel varlık insandır . Iyi ki varsınız :)

Mobil cihaz ile gönderdi
  18. Bence sadece ingilizce yapılmalı :ehe:

iPhone ile gönderdi
  19. Türkçe yeter ben okulda bile ingilizceyi sevmezdim hocaya derdim ne işime yarıyacak diye hoca derdi bütün işler ingilizce istiyor diye bende derdim benden olsa olsa çöpçü olur onada ingilizce lazım olmaz hocada sonra dersten atardı hocamı hatırladım sımdi aysegüldü ismi

Mobil cihaz ile gönderdi
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/12/2018 - 10:05