U700'e nasıl oyun ve tema yüklenir(bilen gelsin)

Sponsorlu Bağlantılar

gungormez

Üye
    Konu Sahibi
U700'e nasıl oyun ve tema yüklenir(bilen gelsin)
arkadaşlar aylardır u700 e oyun ve tema nasıl yüklenir onu arıyorum.bi türlü bulamıyorum.çoğu kişide biçok program indir,ip numarasını bul modem nosunu bul falan yazmış.yaw ben bunları bulsam zaten bişey kalmayacak.bunun başka kolay bi yolu yomu.bilen varsa söyleyebilirmi lütfen.bütün u700 kullanıcıları adına:(:pro::vur:vur:aman2::allalla::megafon:

alpsedef

Üye
Aynen bende anlatılan uzun kısa formül yok mu

murat55_

murat55_

Üye
Arkadasım bu telefon degıl ya bende vardı sattım ıgrenc bır tel...

karakan1781

Üye
hay akLıma tukurem bende de va o Lanet teLden herseyı yukluorum oyun yukleyemıorum ad ve jar uzantılı oyun bulamıoyum

_sercan_19_

Üye
:vurBİRİDE ZAHMET EDİP TEMA NASIL YÜKLENECEK SÖYSESE.ÖLÜRMÜSÜNZ YAW:@

kayap_11

Üye
kardeş u700 oyun desteklrmiorrr

<''Th3 ßiG ßoSs''>®

<''Th3 ßiG ßoSs''>®

Üye
o uzun yoLu anLatta arkadaşLarın işi görüLsün kardeş

! AhmeT !

! AhmeT !

Üye
U700 tema desteklemez.Ama firmware'ı üzerinde oynama yapabilirseniz görünümünde bazı değişiklikler yapabilirsiniz.Bunu yapmak da her yiğidin harcı değildir...Yabancı sitelerde araştırma yaparsan bulabilirsin sanırım.Ben D900i için bulmuştum.

199719971

Üye
Gerekli Programlar:
1)BitPim 1.0.3
2)Qualcomm Usb Drivers
3)Jad Wizard

Programları Tanıyalım:
BitPim: Telefon içeriğini görüntüleyip , oyun vb. uygulamaları telefona atmamızı sağlar.

Qualcomm Usb Drivers: BitPim programının ve SGH-760 cihazının tanıdığı driverın bu olması sebebiyle kullanılacak.

Jad Wizard: Java oyun veya uygulamaları yükleyebilmek için java uygulamaya ayit *.jad dosyasının olması gerekir.Eğer yoksa bu program ile *.jar uzantılı java dosyaları *.jad uzantılı hale çevirebilirsiniz.(Öneri programdır.Başka bir programda kullanabilirsiniz.)

OYUN YÜKLEME

Qualcomm USB Drivers ve BitPim 1.0.3 isimli programlari indiriyoruz.
İndirdiğimiz "qualcomm_usb_driver.rar" dosyasını bir yere açıyoruz.
Klasörün içinde resimdeki dosyalar oalcaktır.

Şimdi indirmiş olduğumuz "bitpim-1.0.3-setup.exe" yi kurun.Yanlız kurulumun en sonunda "Launch BitPim"veya"Start BitPim" kutucuğunu kaldırın.Programı açmamamız gerekiyor.

Şimdi telefonumuzu PC ye bağlamaya hazırlanalım.

Bekleme modunda *#0523# (# tuşuna basılı tutulacak) yazın.
Ekranda &#8220;Press Back or # Tmcommand 1120&#8221; yazısını görünce bir kaç kez # tusuna basın. [1] Debug Screen ile başlayan ve [9]Antenna test ile biten menü ile bizim işimiz yok.Birkez daha #basıyoruz ikinci bir 9 maddelik menü açılıyor [9]common seçmek için &#8220;9&#8221; tuşluyoruz. Açılan menüden[6]USB Config. Seçmek için &#8220;6&#8221; tuşluyoruz yine açılan 3 maddelik menüden [2]QualcommUSB için &#8220;2&#8221;tuşluyoruz.* işareti 2.maddenin yanına geliyor ve şu mesaj geliyor;
--> Qualcomm USB Configured.
Plz Reconnect the Cable.0

Bu yazı oyunu yükleyene kadar ekranda kalacak.Hiç bi şekilde kapatmayacağız.
Şimdi USB kablosunu PC ye ve Cep telefonuna bağlayın.
Yeni donanim bulundu diyecek.
&#8220;Listeden ya da belli bir konumdan yükle&#8221; yi seçiyoruz buradan indirdiğimiz driverı (Qualcomm Usb Drivers) seçiyoruz.

Bunu yükledikten sonra tekrar "Yeni donanım bulundu." diyecek ve tekrar aynı klasörü gösterip driverları yükleyeceksiniz.

Driverlarımızı yükledikten sonra BitPim programını açıyoruz.
Programı SGH-L760 için ayarlamamız gerek.
"Settings" e girin.
Phone type: "Other CDMA phone"
Com port: "BitPimSettings > ComPort > Browse"

Resimdeki işaretli olan "Qualcomm Diagnostics Interface 3197" yi seçiyoruz.(COM farklı olabilir.Önemli değil.)
BitPim hazır.
Üstteki menüden "View" oradan "View Filesystem" e tıklıyoruz.
Soladi menüde "Filesystem" ortaya çıkacak.Ona tıklıyoruz.
Resimdeki adımları sırayla izliyoruz.Fakat dikkat edilecek bi husus var; 2.adımdaki "/" butonuna basınca "retrieving" yazısı çıkacak.1-2 dk. sürebilir açılması.

3.adımı tamamladıktan sonra oyunuzu şekildeki boş bölmeye sürükleyip bırakıyorsunuz.(Dikkat! *.jar ve *.jad aynı yerde olacak.)

Oyunumuzu attıktan sonra USB kabloyu çıkarıyoruz telefondan.
Telefon ekranındaki "Onayla" ya basıyoruz.Ve telefona bu kodu giriyoruz: *#6984125*#
Burası Yönetici Ayarları (Admin Setting) menüsü.
Menuden [4] Internals secin.
Master istiyecek (Master : *#9072641*#)

Gelen menuden [7] Storage setti
ngs i secin.Oradan;

önce [1]Update media database, sonra [2]Update Java DB ve son olarak [8]Create AX Dat File&#8217;a basin.. Hersey guncellenecek sirayla.Güncelledikten sonra çıkın buradan.

"Menü > Dosyalarım > Oyunlar ve Daha Fazlası" bölümüne giderek yüklediğiniz oyunu oynayın.

DIKKAT!: Silerken Bitpim kullanin, yoksa sildiğiniz dosyayla tüm java uygulamalarını bozarsınız ve hepsini silmeniz gerekir.Tekrardan Bitpim ile Media içinde Games klasörü oluşturarak oyun yüklemeye devam edebilirsiniz.
Bitpim ile oyun silmek için jar ve jad dosyalarıyla eğer oluşturduysa games altındaki oyunun adıyla oluşmuş klasörü silmeniz yeterli olucaktır.
(AlInTıDıR) NE DEMİŞLER YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME :D

--------------- Ekleme ---------------

Tel bana dün gece geldi bence sis kullanmasını bilmionuz azcık araştırmacı olun

--------------- Ekleme ---------------

Bu arada bende hala tema bekliom biriniz tema koyun ulen :d:d:d:d:d:d::d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d

Üst Alt