GM Discovery 2 Twrp İle ALınan Yedeği Sp Flash Tool İle Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Twrp İle ALınan Yedeği Sp Flash Tool İle Yükleme
Twrp ile aldğım rom yedeğini sp flash tool ile geri yüklemek istiyorum nasıl olacak dosya uzantılarını değiştirip yapılabiliyordu galiba yardım edebilirmisiniz acil?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
TWRP Recovery ile yedek alma ve geri yükleme

Birçok insanın TWRP kullanmasının en büyük nedeni yedekleme uygulaması. TWRP bir nevi Windows’ta disk imajı alan programlar gibi çalışıyor. Sistem komple yedekleniyor. Nasıl yapılır fotoğraflardan bakalım;

TWRP Recovery ile yedek almak için, arayüzdeki Backup butonuna tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda “Swipe to Back Up” sürgüsünü çektiğimizde, yedekleme başlıyor. İşlem 3-5 dakikada tamamlanıyor. Aldığımız yedeği geri yüklemek için ise, bu kez Restore bölümüne girmemiz, yedek adına tıklamamız ve sürgüyü çekmemiz yetiyor.

Bu şekilde mesela CyanogenMod gibi bir Custom ROM yüklemeden önce telefonunuzu yedeklerseniz, istediğiniz anda telefonunuzun yedeği aldığınız anki haline geri dönebilirsiniz. Mesela CyanogenMod kurup yedekleyip, sonra MIUI kurup onuda yedekleyip bu şekilde istediğiniz anda istediğiniz ROM’u kullanabilir, değiş tokuş yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: gokturk_28
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye

Birçok insanın TWRP kullanmasının en büyük nedeni yedekleme uygulaması. TWRP bir nevi Windows’ta disk imajı alan programlar gibi çalışıyor. Sistem komple yedekleniyor. Nasıl yapılır fotoğraflardan bakalım;

TWRP Recovery ile yedek almak için, arayüzdeki Backup butonuna tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda “Swipe to Back Up” sürgüsünü çektiğimizde, yedekleme başlıyor. İşlem 3-5 dakikada tamamlanıyor. Aldığımız yedeği geri yüklemek için ise, bu kez Restore bölümüne girmemiz, yedek adına tıklamamız ve sürgüyü çekmemiz yetiyor.

Bu şekilde mesela CyanogenMod gibi bir Custom ROM yüklemeden önce telefonunuzu yedeklerseniz, istediğiniz anda telefonunuzun yedeği aldığınız anki haline geri dönebilirsiniz. Mesela CyanogenMod kurup yedekleyip, sonra MIUI kurup onuda yedekleyip bu şekilde istediğiniz anda istediğiniz ROM’u kullanabilir, değiş tokuş yapabilirsiniz.
TWRP ile Stock ROM da Rootsuz, Backup and Restore yapabilirmiyiz

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi

yedeğim var zaten servise gittikten sonra telefon recovery moda girmiyor sp flash tool ile recovery yüklüyorum yükleniyor başarıyla ama gene de açılmıyor
o yüzden sp flash tool ile stock rom yüklemem lazım şuan indiremedim internet yok
twrp ile aldığım yedeği sp flash tool ile yükleyebilirmiyim ?

ahmet ferid

Üye
merhaba
Redmi note3 pro cihazımda çin versiyonu Flyme romu yükledim ama kullanılmayacak çin uygulamaları ve bazı app ler yerinde daha stabil olanları hatta üzerine costum kernel de yükleyerek kullanılabilir bir rom oldu. Nasreddin hocanın dediği gibi (kuşa çevirdim :) yani) Ancak ben bunu paylaşmak ve diğer kullanıcılarında tercihine sunmak için recovery den değil de twrp den .zip şeklinde nasıl flashlanabilir hale getirebilirim, buna imkan varmı yoksa? yine twrp-backup dosyası içinde mi olacak işlem.

üstad twrp den aldığımız yedeği aynı model fakat başka cihazda yine twrp den flashlanabilir şeklinde nasıl yapılır?
Hangi araçlar gerekli ve bunun bir anlatımı veya videosu varmı? teşekkürler

Son düzenleme:

Üst Alt