Twrp İle ALınan Yedeği Sp Flash Tool İle Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

 • 28 Kasım 2016
 • 1309 Okunma
 • 4 Cevap

 1. 28 Kasım 2016 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Twrp ile aldğım rom yedeğini sp flash tool ile geri yüklemek istiyorum nasıl olacak dosya uzantılarını değiştirip yapılabiliyordu galiba yardım edebilirmisiniz acil?
   


  Yazan: Gofrettin115

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 28 Kasım 2016 #2

  TWRP Recovery ile yedek alma ve geri yükleme

  Birçok insanın TWRP kullanmasının en büyük nedeni yedekleme uygulaması. TWRP bir nevi Windows’ta disk imajı alan programlar gibi çalışıyor. Sistem komple yedekleniyor. Nasıl yapılır fotoğraflardan bakalım;
  < Resmi açmak için tıklayın >

  TWRP Recovery ile yedek almak için, arayüzdeki Backup butonuna tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda “Swipe to Back Up” sürgüsünü çektiğimizde, yedekleme başlıyor. İşlem 3-5 dakikada tamamlanıyor. Aldığımız yedeği geri yüklemek için ise, bu kez Restore bölümüne girmemiz, yedek adına tıklamamız ve sürgüyü çekmemiz yetiyor.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Bu şekilde mesela CyanogenMod gibi bir Custom ROM yüklemeden önce telefonunuzu yedeklerseniz, istediğiniz anda telefonunuzun yedeği aldığınız anki haline geri dönebilirsiniz. Mesela CyanogenMod kurup yedekleyip, sonra MIUI kurup onuda yedekleyip bu şekilde istediğiniz anda istediğiniz ROM’u kullanabilir, değiş tokuş yapabilirsiniz.
   
  gokturk_28 bunu beğendi.
 3. 28 Kasım 2016 #3
  TWRP ile Stock ROM da Rootsuz, Backup and Restore yapabilirmiyiz
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. 29 Kasım 2016 #4
  yedeğim var zaten servise gittikten sonra telefon recovery moda girmiyor sp flash tool ile recovery yüklüyorum yükleniyor başarıyla ama gene de açılmıyor
  o yüzden sp flash tool ile stock rom yüklemem lazım şuan indiremedim internet yok
  twrp ile aldığım yedeği sp flash tool ile yükleyebilirmiyim ?
   
 5. 2 Nisan 2018 #5
  merhaba
  Redmi note3 pro cihazımda çin versiyonu Flyme romu yükledim ama kullanılmayacak çin uygulamaları ve bazı app ler yerinde daha stabil olanları hatta üzerine costum kernel de yükleyerek kullanılabilir bir rom oldu. Nasreddin hocanın dediği gibi (kuşa çevirdim :) yani) Ancak ben bunu paylaşmak ve diğer kullanıcılarında tercihine sunmak için recovery den değil de twrp den .zip şeklinde nasıl flashlanabilir hale getirebilirim, buna imkan varmı yoksa? yine twrp-backup dosyası içinde mi olacak işlem.


  üstad twrp den aldığımız yedeği aynı model fakat başka cihazda yine twrp den flashlanabilir şeklinde nasıl yapılır?
  Hangi araçlar gerekli ve bunun bir anlatımı veya videosu varmı? teşekkürler
   
  Son düzenleme: 2 Nisan 2018

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
16/06/2019 - 05:33