Twitter Programlı yada Programsız Toplu Fotoğraf Silme İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Twitter Programlı yada Programsız Toplu Fotoğraf Silme İşlemi
Twitter'da bulunan medya arşivinizdeki resimleri dilediğiniz gibi toplu olarak silebilirsiniz. Bunun için iki farklı yöntem bulunurken, sizde dilediğiniz yöntemden herhangi birisini tercih ederek programlı yada programsız silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için ilk olarak Twitter'da arama bölümüne gidin. Arama bölümünden Twitter'a kayıt olduğunuz yada ilk attığınız Twitte'in tarihini girerek son günü ise bugün olarak belirleyin. Daha sonra bu arama sonucu ekranında F12 tuşu yada sağ tıklayıp incele ile console sekmesine gelin ve aşağıdaki kodu kopyalayıp silme işlemini gerçekleştirin.

Kod:
var hatasys = 0; $(window).scrollTop(0,document.body.scrollBottom); medyasil = setInterval(function(){ $("#timeline").find('span.AdaptiveStreamGridImage.ok').remove(); var tweetid = $("#timeline").find('span.AdaptiveStreamGridImage:not("ok")').first().attr("data-tweet-id"); var token = $("#signout-form > input.authenticity_token").attr('value'); $.ajax({ type: "POST", url: "https://twitter.com/i/tweet/destroy", data: { _method:"DELETE", authenticity_token: token, id:tweetid }, statusCode: { 200: function() { $("#timeline").find('span.AdaptiveStreamGridImage').first().addClass("ok"); $("#timeline").find('span.AdaptiveStreamGridImage.ok').remove(); } }, error: function (){ hatasys++ } }); if($("#timeline").find('span.AdaptiveStreamGridImage').length === 0){ clearInterval(medyasil); clearInterval(asagi); alert("Medya silme işlemi tamamlandı") } if(hatasys > 4){ clearInterval(medyasil); clearInterval(asagi); alert("Birden çok sorun oluştu. Lütfen kodu daha sonra tekrar uygulayın."); } },1000); var asagi = setInterval(function() { var medyasys = $("#timeline").find('span.AdaptiveStreamGridImage').length; if(medyasys <= 18 && medyasys > 0){ $(window).scrollTop(0,document.body.scrollBottom); setTimeout(function(){ window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight); },200) } }, 2000);

Programlı olarak silmek ( ÖNERİMİZ )
İlk etapta Twitter Archive Eraser olarak isimlendirilen uygulamayı bilgisayalarınıza indirip kurun. Daha sonra Twitter arşivinizi indirdin. Bu işlem sandığınızdan daha basit ve bir o kadar da kolay. İlk olarak Twitter hesabınıza giriş yapın ve sağ üst bölümde bulunan Ayarlar simgesine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkacak menüden Hesap'a ve arşivini iste bölümüne tıklayın.

Bu işlem ardından Twitter'ınızın kayıt olduğu e-posta adresine Twitter İndirmen Hazır şeklinde bir mail gelecek, o maili açıp şimdi git butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan yerden İNDİR'e tıklayın. zip uzantılı dosyanın içerisindeki index.html isimli dosyayı açın ve attığınız bütün tweetler karşınıza çıkacaktır.

Daha sonra bu arşivi programa yükleyerek, sadece resimli tweetlerinizi seçin ve dilediğinizi artık silmekte özgürsünüz.
 

Benzer Konular

Doğuş Pertez
Cevap
1
Görüntüleme
804
TheNightMare.


Üst Alt