tv izlemek istiyorum yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

enigma

enigma

Üye
    Konu Sahibi
tv izlemek istiyorum yardım.
bütün işlemleri yaptım ama 7070'e VIDEO yazıyorum ama yanıt gelmiyor. birde 6600 telefonuma telsimin söylediği realone programı lazım telsimden baktım link kırık waptan bağlanıp indirmek istemiyorum. tv izlemem için bana yardım edin

enigma

enigma

Üye
    Konu Sahibi
orjinal realone olmuyormu? birde bana video yazınca gelen linki verirmisiniz her ayarı manuel yapmak farz oldu:)

Erencivelek

Üye
abi sen sadece mms ayarlarını kur. video-7070 sana cadece link yolluyo. Üyelik filan değil galiba. realplayerdanda varsayılan erişim noktasını telsim_mms ayarla.
Ben orjinal RealPlayer'ı kullanıyorum iç bi rogram indirmeme filanda gerek kalmadı.

Gelen link:

enigma

enigma

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by Erencivelek@Sep 29 2005, 07:35 PM
abi sen sadece mms ayarlarını kur. video-7070 sana cadece link yolluyo. Üyelik filan değil galiba. realplayerdanda varsayılan erişim noktasını telsim_mms ayarla.
Ben orjinal RealPlayer'ı kullanıyorum iç bi rogram indirmeme filanda gerek kalmadı.

Gelen link:

[post=180842]Quoted post[/post]​

denedim ama olmadı yaw kafam bozuldu. yeni yerimi olarak adresi kaydettim realone dan telsim mmsi seçtim ama olmadı. telefonun sol üstünde gprs simgesi yanıp yanıp sönüyor.

Erencivelek

Üye
biraz daha açarmısın? linke girdin, canlı tv önce star'ı kral'ı filan seç, ntv'yi deneme kırık. realone açılıyo önce bağlanıyo yazıyo sonra yükleniyo diyo ve yayın başlıyo, nerden itibaren takıldın acaba?

olmadı direk bi tvnin linkini vereyim:

örneğin star:
rtsp://172.31.45.2/boardcast/star.rm

enigma

enigma

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by Erencivelek@Sep 29 2005, 08:05 PM
biraz daha açarmısın? linke girdin, canlı tv önce star'ı kral'ı filan seç, ntv'yi deneme kırık. realone açılıyo önce bağlanıyo yazıyo sonra yükleniyo diyo ve yayın başlıyo, nerden itibaren takıldın acaba?

olmadı direk bi tvnin linkini vereyim:

örneğin star:
rtsp://172.31.45.2/boardcast/star.rm
[post=180869]Quoted post[/post]​
baştan itibaren takıldım söyle anlatayım:servislerden yeni yer imi ekle dedim isme salladım bişeyler adrese senin verdiğin adresi yazdım erişim noktasını telsim_mms seçtim kullanıcı adı ve sifreyi boş bıraktım ve kaydettim. bu kaydettiğim yer iminin üstüne geldim bağlanmaya çalıştım ama sol üste küçük G harfi çıkıyorya o yanıp sönüyor ve bağlanmıyor sayfa açılmıyor.

Erencivelek

Üye
Hıı. Bende aslında işin expert'i değilim ama 1hafta önce pazartesi gecesi senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım onun için yardım etmeye çabalıyorum. Bu iş biraz uğraştırıyo, müşteri hizmetleride bu saatte aramanı tavsiye etmiyorum tekniğe aktarıyoruz diğip 10dk bekletip kapıyolar.

şunuda söyleyim
varsayılan erişim noktasını hem wap ayarlarında hemde realone'da telsim_mms olarak ayarla. telsim bu servide tamamen mmsi kullanıyo. wap sayfasını açarken bile.

enigma

enigma

Üye
    Konu Sahibi
anladım sana msn vereyim ayarları senin telle aynını yapalım olur mu? [email protected]

nemesis86m

Üye
başka bir arkadaş bana bunları yazmıştı buyrun

Ayarlar ve bağlantı için;

1) MVS servisini kullanmak için hattınızın mms servisinin aktif olması gerekiyor. Eğer aktif değilse aşağıdaki ayarları yapıp, telefonu bir defa kapatıp açtıktan sonra bağlantı yapmak isterseniz 'paket veri yok', gprs şebekesi yok', 'gprs yok', 'telefon şebekesi kapsama alanı dışında' gibi hata mesajları alırsınız. Bu gibi durumlarda hattınızı ,4440542 telsim müşteri hizmetlerini, arayarak mms özelliğine açtırabilirsiniz.

2)mms yazıp 7070'e kısa mesaj olarak yolluyorsunuz ilk gelen mesajı (7071 - multimedya mesajı olarak görünür) kaydediyorsunuz, ikinci gelen mesajı (7070 - tarayıcı mesajı olarak görünür) siliyorsunuz

3)menü - real one player - seçenek - ayarlar - bağlantı - şebeke - varsayılan eriş.noktası: telsim_mms olarak seçiyoruz (mutlaka telsim altçizgi mms olan seçilmeli başka mms profilleri değil) - 1 defa geri tuşuna basıyoruz - yakın kopya - yakın kopya kullan:hayır olacak

4)menu - web(servisler) - seçenek - (yerimi yöneticisi) - yerimi ekle:
isim:tv
adres:
erişim noktası: Telsim_MMS seçilir (mutlaka telsim altçizgi mms olan seçilmeli başka mms profilleri değil)
kullanıcı adı ve şifre: boş bırakılır - seçenekten kaydet denilerek tv adlı yer imi oluşturulur.

5)telefon bir defa kapatılıp açılır ve web(servisler) menüsü içerisinde oluşturduğumuz tv adlı yeriminden de bağlantı yapılır.

Not1: video yazıp 7070'e gönderdiğiniz zaman karşılığı çoğu zaman gelmez, gelse de onun üzerinden direkt bağlantı olmuyor (7650 - 3650 - 3660 - SX1 dışında), bağlantı olsa bile o gelen video mesajı 24 saat içinde otomatik siliniyor o sebepten yukarıda anlattığım şekilde yapılması gerekiyor)
Not2: MVS servisi 1 eylül 2005'e kadar ücretsizdir.
Not3: Kullanılacak olan telsim hattının mms özelliğinin açık olması gerekir. Bazıları bunun için gprs servisi gerekiyor mu diye sorabilir hayır gerekmiyor sadece mms özelliğinin açık olması yeterli. Eğer açık değilse 4440542 telsim müşteri hizmetlerini arayarak açılımı yaptırabilirsiniz)
Not4: Destekleyen Modeller: Nokia 3230, 3650, 3660, 6260, 6600, 6620, 6630,6670,7610,7650 (real one yok yüklenmesi
gerekiyor),6680,6681,N-Gage,N-Gage QD,N70,N90,N91, Siemens SX1,Sendo X
Not5: Nokia 6230i modeli mvs destekli değildir.
Not6: Real One Playerdaki şebeke bölümündeki bağlantı zaman aşımı ve sunucu zaman aşımını '120sn' olarak yaparsınız gprs'in iyi olmadığı bölgelerde bağlantı problemi yaşamazsınız

rasmus

Üye
arkadaşlar telsim 750 kontr yüklemeden gprs bağlantısı vermez

nemesis86m

Üye
ya bu mms den baglanıyorr yazdıgıı ii okuyun lütfen ben bağlanıyorum gayet güzel

sarikecili

Üye
realone playerde ayarllara gireceksin orda baglantıya sonrada eriim noktasını telsim mms apcaan