Türkler sevgililerine nasıl hitap ediyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
Türkler sevgililerine nasıl hitap ediyor?
ANKET SONUÇLARI;

Büyük bir çoğunluk sevgilisine, eşine sevgisini ifade ederken "AŞKIM, CANIM, SEVGİLİM, HAYATIM, BİTANEM" gibi klasik aşk sözcükleri kullanmayı tercih ediyor. Bizi en çok şaşırtan sözcükler ise diğer kutusuna yazılanlar oldu. İşte size birkaç örnek: Kociş, merinosum, nefesim, benim, aşkoş, dünyam, beyzadem, pamuğum, zuzu, kocişkom... Siz sevgilinize, eşinize nasıl hitap ediyorsunuz? Ona sadece ismiyle mi sesleniyorsunuz, yoksa sadece sizin kullandığınız özel bir aşk sözcüğüyle mi hitap etmek hoşunuza gidiyor?

Tepkiler: OttomaN TigeR, technoshark ve Kingmortall

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
onu demyrlarmş demekki

Tepkiler: Kingmortall
Hatunum kelimesi de bir başka hoş.

Tepkiler: nazlican

Nextman

Emekli Yönetici
Sultanım niye yok

Tepkiler: FatoŞ, OttomaN TigeR ve nazlican
Sevgilim yok ama olsaydı kardeş derdim

Nextman

Emekli Yönetici
eskiler daha iyi abi yha şimdikiler ne öyle aşkom böceğim çiçeğim

- - - Eklendi - - -

emmioğluda ii bunu tut derim

Her nesil kendinden sonra gelen nesile öle dermiş,ama ben demiyorum kızım şimdiden başladı zaten kararlarımıza saygı duyalım lütfen .Bizim zamanımızda bu yoktu

nazlican

Üye
    Konu Sahibi

Her nesil kendinden sonra gelen nesile öle dermiş,ama ben demiyorum kızım şimdiden başladı zaten kararlarımıza saygı duyalım lütfen .Bizim zamanımızda bu yoktu

hahahahha ahhh eskilerr ahh

Tepkiler: Nextman
yok '' leydim '' de yakışır damardan girersin hemen etkilenir

Yok çok alaturka oldu o

Hayatımın kadını,Çiçeğim ,nası iyi mi

Benim bir sözüm vardır ''Ne zaman bir çiçek görsem kokusunu hissettiğimi söyle ona bir de affetsin beni'' bununla ilgili olabilir

nazlican

Üye
    Konu Sahibi

Yok çok alaturka oldu o

Hayatımın kadını,Çiçeğim ,nası iyi mi

Benim bir sözüm vardır ''Ne zaman bir çiçek görsem kokusunu hissettiğimi söyle ona bir de affetsin beni'' bununla ilgili olabilir

wayyttt beee bide kardeş falan ayağından girip bizi kandırıyon nneler var sende neler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...