Türkiye’nin ilk Windows Phone 7li telefonu LG Optimus 7

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Türkiye’nin ilk Windows Phone 7li telefonu LG Optimus 7

iOS, Android, Symbian ve kısmen de Bada’nın hakim olduğu Türkiye’deki akıllı telefon işletim sistemi pazarına yeni bir üye daha ekleniyor. Windows Phone 7 işletim sistemini kullanan LG‘nin Optimus 7 modeli Vodafone aracılığıyla Türkiye’ye geliyor.
Resmi kanallar aracığıyla Türkiye’de ilk defa satılacak olan Windows Phone 7, özelikle Metro Style olarak tanımlanan kullanıcı arayüzüyle rakip işletim sistemlerinden ayrılıyor. LG Optimus 7 de Windows Phone 7 işletim sistemine sahip az sayıdaki telefondan biri. 3,8 inç büyüklüğünde dokunmatik TFT ekranı bulunan telefon, 1 GHz hızında çalışan bir işlemciye sahip. Arka yüzde bulunan, panoramik çekim yapabilen, 5 mepapiksellik otofokuslu kamerası 2592×1944 piksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. 512 RAM’e sahip olan Optimus 7, 16 GB dahili hafıza sunuyor. Telefon Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları da destekliyor.
Vodafone aboneleri, 24 aylık taahhüt karşılığında CepNet paketi ile ayda sadece 61 TL’ye; 1 GB’lık mobil internet paketiyle ise ayda 74 TL’ye LG Optimus 7′ye sahip olabilecek.
kaynak

anılbaran

anılbaran

Üye
hımm teşekkurler

serinaga

serinaga

Üye
Paylaşım için saol ...

y n s c n

y n s c n

Üye
Telefonun donanımsal özellikleri güzel ama işletim sistemi tutmaz.

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bu kadar işletim sisteminin arasında tutunabilmesi için epeyce yol katetmesi gerek

y n s c n

y n s c n

Üye
bu kadar işletim sisteminin arasında tutunabilmesi için epeyce yol katetmesi gerek

Mesela Windows işletim sistemi kişisel bilgisayar (PC)'lerde yaygınlaşmış bi işletim sistemi.. İnsanlar biraz güveniyo ama aldıklarında hayal kırıklığı..
Tam stabilleşmemiş ve bir takım buglar barındırıyormuş içerisinde.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet
Uruloki

Uruloki

Üye
@yunuscan ne gibi bug lar bunlar hiç duymadım açıkcası hatta wp7.5 e ön inceleme yapan bir kaç site şimdiden android den iyi demeye başladı bile he sen dersin ki kısıtlı okey arayüz değişmiyor ona da pkey ama microsoft sonuçta yazılım devi her isteleni sağlıyor platforma hele win8 in çıkmasıyla aşırı entegre bir sistem olucak

y n s c n

y n s c n

Üye
Tam içeriğini bimiyorum ama wmp'da sorunlar olduğunu duydum..

Uruloki

Uruloki

Üye
mobile da soeun var fakat windows phone 7 serisinde sorun yok eksikler vardı onlarda 7.5 ile çözüldü yani multi kopyala yapıştır gibi şeyler

y n s c n

y n s c n

Üye
mobile da soeun var fakat windows phone 7 serisinde sorun yok eksikler vardı onlarda 7.5 ile çözüldü yani multi kopyala yapıştır gibi şeyler

Hmm simdiki sürümünde çözüldüyse bilemem..

Ocean258

Ocean258

Üye
tasarım ve donanım olarak cok guzel telefon olmus gercekten özelliklerine göre fiyatı'da uygun gozukuyor.. ama işletim sistemi hakkında bi fikrim yok.. bakalım tutacakmı bu Windows Phone...

SHS

SHS

Üye
valla güzel gözüküyor, özellikleri fena değil ama ilk telefonlarda hep sorunlara rastlanır, bundan sonrakiler çok daha iyi olur:hmmm

Avunyali

Üye
@yunuscan ne gibi bug lar bunlar hiç duymadım açıkcası hatta wp7.5 e ön inceleme yapan bir kaç site şimdiden android den iyi demeye başladı bile he sen dersin ki kısıtlı okey arayüz değişmiyor ona da pkey ama microsoft sonuçta yazılım devi her isteleni sağlıyor platforma hele win8 in çıkmasıyla aşırı entegre bir sistem olucak

Evet Haklısınız Windows 7.5 Androidten daha iyi diyenler var .. App Olarak Telefon değil Ama Xbox Live nin Oyunları Ve Nokia Nın Oyunları var Karışık :) Zaten Windows 7.5 Mango Win8 Den Esinlenerek Yapılmış Eğer Win8 in görsellerine baktıysanız Tabi ...
Nokia ve win 7.5 veya 7.0 ın tutması için App'ler,OyunPerformansına ve Yazılım Performasına Bakılmalıdır... :) [BU ARADA PAYLAŞIMIN GUZEL BISEY]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt