Duyuruyu Kapat

Turkcell '' Yedek SIM KART'' Çıkartma

 • 26 Mart 2009
 • 65038 Okunma
 • 3 Cevap

0/5, 0 Oy


 1. Yedek Sim Kart

  SIM kartınız kaybolur, çalınır veya bozulursa numaranızı değiştirmeden size en yakın Turkcell İletişim Merkezi’nden yedek SIM Kart’ınızı alabilirsiniz. Üstelik kontörlü hat kullanıyorsanız kalan kontörlerinizi de Yedek SIM kartınızı aldığınızda kullanmaya devam edebilirsiniz.
  Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;

  Kimlik belgenizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurmanız ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni (444 0 532 ve 444 0 535) aramanız yeterli. Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda yedek SIM kartınızı hemen alabilir, Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni aradığınızda yedek SIM kartınızın evinize kurye ile gönderilmesini isteyebilirsiniz (bu hizmet sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya illeri için geçerlidir).
  Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;

  Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekâlet belgesi ve kendi kimliğinizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda da yedek SIM kartınızı alabilirsiniz.
  Yedek SIM kart hizmeti, faturalı ve kontörlü hatlar için KDV dahil 8,5 TL olarak ücretlendirilmektedir.


  Devir İşlemleri

  Aboneliğinizin geçiş veya devir işlemlerini Turkcell İletişim Merkezleri’nde yapabilirsiniz.
  Gereken evraklar :

  Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir?
  Devir alan aboneden yeni abonelik evrakları istenir.
  Devir durumunda alınan vergiler:

  Faturalı hattın devri durumunda, hattı devralan kişi devraldığı hattın vergi borçları bulunuyor ise, bu borçları da (Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi, TGM ruhsat ücreti, TGM kullanım ücreti ) devralmış olur. Ayrıca, devir aldığı hatla ilgili olarak yeni abonelik işlemleri yapılacak olup, ilk abonelikte tahakkuk eden vergiler devir alan abonenin ilk faturasına yansır.
  Geçiş - Devir Ücretleri Hazır Kart Aboneliğinin Devredilmesi 26,00 TL Turkcell Aboneliğinin Devredilmesi 26,00 TL Diğer Operatörlerin Faturalı Hattından Turkcell Hazır Kart'a Geçiş Ücretsiz Diğer Operatörlerin Faturasız Hattından Turkcell Hazır Kart'a Geçiş Ücretsiz Turkcell'in Faturalı Hattından Hazır Kart'a Geçiş 15,00 TL Diğer Operatörlerin Faturasız Hattından Turkcell'e Geçiş Ücretsiz Diğer Operatörlerin Faturalı Hattından Turkcell'e Geçiş Ücretsiz Hazır Kart'tan Turkcell'in Faturalı hattına geçiş * Ücretsiz * Kampanya 31 Aralık 2009 tarihine kadar uzatıldı. Geçiş işlemini tüm TurkcellExtra'lardanve Turkcell Abone Merkezleri'nden yapabilirsiniz.

  Şebekelerarası geçiş işlemini ve Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş işlemini tüm Turkcell İletişim Merkezleri'nde gerçekleştirebilirsiniz.

  Fatura Dönemi Değişikliği

  Fatura dönemi değişikliğinizi 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, Turkcell İletişim Merkezleri'nde gerçekleştirebilirsiniz.

  Gerekli evraklar:
  Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir? Müşteri isteği ile hat kapama

  Geçici hat kapama işleminizi 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve Online İşlem Merkezi'nde gerçekleştirebilirsiniz.
  Gerekli evraklar:

  Kullanım Detayı Talebi

  Kullanım detayı talebinizi, 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak ya da Turkcell İletişim Merkezleri'nde gerçekleştirebilirsiniz.
  Gerekli Evraklar


  Not:
  Abone şahsen başvurmalı veya özellikle bu işlem için vekalet vermelidir. Son 6 aya kadar döküm alınabilir.
  Not: Turkcell İletişim Merkezleri’nde yapılan işlemlerde, Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İş Adamları Derneği MOBİSAD'ın tavsiye ettiği bir hizmet bedeli talep edilebilir.


  Numara Değişikliği

  Herhangi bir sebepten mevcut numaranızı değiştirmek için hattınızı iptal ettirip yeni bir hat almanıza gerek yok. Üstelik aynı sim kartınızı ve kontörlü hat kullanıyorsanız hattınızdaki kontörleri de kullanmaya devam edebilirsiniz.
  Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;
  Numaranızı değiştirmek için kimlik belgenizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurmanız ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni (444 0 532 ve 444 0 535) aramanız yeterli.
  Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;
  Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekâlet belgesi ve kendi kimliğinizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda da numaranızı değiştirebilirsiniz.
  Numara değişikliği hizmeti, faturalı hatlar için KDV ve ÖİV dâhil 3 TL, kontörlü hatlar için 25 kontör olarak ücretlendirilmektedir.
   


  Yazan: Dogus Pertez
  kene06 bunu beğendi.
 2. numara değişikliği sırasında aynı numaramın turkcelle ön kodu olarak alabilir miyim.
   
 3. Evet iyi oluyor kaybolursa aynen yedeği çıkıyor
   
 4. Ben Antalya Merkezde değilim gene de Kurye ile talepte bulunabilirmiyim acaba
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Turkcell Yedek KART''
  Turkcell Işık Hızında 3 ay 50 GB Limitsiz Bedava Fiber İnternet Genel Bilgiler, Haberler, Anketler ve Diğer Çarşamba 18:29
  Yeni 4.5G SIM kart yenileme işlemleri Genel Bilgiler, Haberler, Anketler ve Diğer 24 Haziran 2017
  Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hat sahibi ismi değişikliği Genel Bilgiler, Haberler, Anketler ve Diğer 24 Haziran 2017
  Numaranın son 4 hanesini değiştirmek istiyorum? Genel Bilgiler, Haberler, Anketler ve Diğer 24 Haziran 2017
  Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone mobil ödeme kapatma ile açma Genel Bilgiler, Haberler, Anketler ve Diğer 13 Haziran 2017
Yüklüyor...
19/09/2017 - 14:56