turkcell t10 dokunmatik ekranda kayma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

lastjediknight

Üye
    Konu Sahibi
turkcell t10 dokunmatik ekranda kayma sorunu
turkcell t10 kullanıyorum fakat bugün durup dururken telefonun dokunmatik ekranı ağrızalandı. ekrana bastığımda yaklaşık 1cm sağını algılıyor. kalibrasyon yapmayı da denedim fakat o da yapılamıyor. bu durumu nasıl düzeltebilirim?

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar acil cevap verirseniz sevinirim. bu durumu düzeltebilmem için ne yapmam gerekiyor?

ibo1996

ibo1996

Üye
Garantisini root yapıp bozmadıysan servise rootluysada unroot yap yolla

bertinos

bertinos

Üye
Garantiye gönder :oke:

lastjediknight

Üye
    Konu Sahibi
servise göndermek dışında başka bi seçenek yok mu? telefonum garanti kapsamında değil.

ibo1996

ibo1996

Üye
garanti kapsamında değil derken rootlumu veya rom mu yükledin onlar bir çeşit düzeltilebiliyor

lastjediknight

Üye
    Konu Sahibi
hayır. benim önceki telefonum bozulduğundan bunu bi arkadaşımdan idareten aldım. garanti kapsamında olup olmadığını da bilmiyorum.

ibo1996

ibo1996

Üye
o zmn geçmiş olsun telefoncuya götür bi 30-40 tl kitlerler gibime geliyor

lastjediknight

Üye
    Konu Sahibi
peki istanbulda nerede yaptırabilirim bilen varsa cevap verebilir mi? teknik servisi falan nerededir?

akanor

Üye
turkcell t10 kullanıyorum fakat bugün durup dururken telefonun dokunmatik ekranı ağrızalandı. ekrana bastığımda yaklaşık 1cm sağını algılıyor. kalibrasyon yapmayı da denedim fakat o da yapılamıyor. bu durumu nasıl düzeltebilirim?

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar acil cevap verirseniz sevinirim. bu durumu düzeltebilmem için ne yapmam gerekiyor?

Bir iğne al ekranın sol üst bir parmak aşağıdan iğneyi ekranın altından geçir, biraz kanıttır, iğnenin azıcık ucu görünsün, sakın delmeye kalkmayın. Bu tip ekranlar özel bir teknoloji ile üretilir ve yapıştırılır. Telefon kapalıyken ekrana bakıldığında zeytinyağının su üstünde yüzmesine (bunu iki jelatinin arasına koyarsan ezilip yayılmadır) benzer oluşumu fark edersin zaten, suya az benzin damlattığında da benzer görüntü oluşur. İşte iğneyle hafifçe kanıtırdığında o yüzer sıvı görünümü kaybolacaktır. Böylece ekranı kurtarmış olursun. Yöntemi uygun şekilde denerseniz sonucu tatmin edicidir.
Önleyici tedbir: Dokunmatik ekranlar hassastır, ekranı ezmeyin, bastırarark açmayın, mümkünse sert bir koruyucu kılıf içinde taşıyın. Ekran sert yüzeylerden basınç almasın.

Üst Alt