Turkcell Eski Telefonunuzu Yenisiyle Değiştiriyor

paradox1026

paradox1026

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell eski telefonu yenisiyle değiştirecek
Ulaştırma Bakanlığı'nın da destek verdiği çevreci proje kapsamında Turkcell, hurda cep telefonlarını aralık ayında teşviklerle toplayacak.
22 Ekim 2009 Perşembe, 09:05


Teşviklerin sürpriz olarak saklandığı kampanya kapsamında hurda telefonu getirene indirimli yeni ürün verilmesi bekleniyor. İlk etapta 90 bin cep telefonunun bayilere teslim edileceği tahmin ediliyor.

Cep telefonu operatörü Turkcell, hurda cep telefonlarını çeşitli teşviklerle bayileri vasıtasıyla halktan toplayacak. Hurda cep telefonunu getiren, kampanyaya dahil edilen üründe indirim hakkı kazanacak. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, aralık ayında başlatacakları hurda telefonları toplama kampanyasında en az 90 bin adede ulaşmayı öngördüklerini söyledi. Türkiye genelindeki 16 bin bayi aracılığıyla toplanacak her bir hurda telefon için teşvikler verileceğini belirten Öztürkler, teşviklerin içeriğini kampanyayla birlikte açıklayacaklarını kaydetti. Öztürkler, Ulaştırma Bakanlığı'nın da kampanyayı desteklediğini vurguladı. 90 bin adet hurda cep telefonunun geri dönüşümüyle 315 kilo bakır, 18 kilo kadmiyum ve 4,5 kilo cıvanın doğayı kirletmesinin önüne geçilecek. Turkcell Çevre Grubu Başkanı Meltem Kalender de, "90 bin, bizim öngördüğümüz asgari rakam. Ne kadar çok telefon toplayabilirsek o kadar iyi." dedi.
Denizden yüksekliği 2,5 metre olan ve su seviyesine her yıl 85 cm daha yaklaşan Maldivler hükümetinin su altında yaptığı toplantıdan çok etkilendiklerini belirten Kalender, baz istasyonlarının enerjisini rüzgârdan sağlayarak ve elektronik fatura ile de çevrenin korunmasına katkıda bulunduklarını anlattı. Kalender'in verdiği bilgiye göre yaklaşık 200 baz istasyonuna, enerjisini rüzgârdan sağlayan ünite monte edildi. Rüzgâr estiğinde dönen kanatlardan enerjiyi kullanan, rüzgâr kesildiğinde şebekeden enerjiye dönen otomatik kontrol ünitesi bu istasyonlara eklendi. Şerefe destekli kontrol ünitesi şirketin Ar-Ge birimindeki Türk mühendislerce yüzde yüz yerli bir ürün olarak geliştirildi ve dünyada ilk defa Türkiye'deki baz istasyonlarında kullanıldı. Bu baz istasyonları, enerjisini yüzde 65-70 oranında esen yelden karşılıyor.
Şirketin Türkiye genelindeki 16 bin adet baz istasyonundan 4 bin tanesi ise invertörlü klima ve pasif soğutma sistemiyle yılda yüzde 5 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Tasarruf edilen bu enerji bir binek otomobilin 35 milyon kilometre yol kat etmesinde harcadığı benzine eşdeğer. 33,6 milyon abonesi bulunan Turkcell, 1,8 milyon müşterinin elektronik faturayı tercih etmesi sayesinde yılda 164 ton kâğıt tasarruf etti ve 3 bin 66 ağaç kurtuldu. Dijital kontör satışları yüzde 14'ten yüzde 35'e yükseldi ve bu sayede de yılda 45 ton kâğıt tasarrufu sağlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin cep trafik servisi Turkcell üzerinden bugüne kadar 11 milyon kez kullanıldı. Kullanıcıların yarısının trafikte 10 dakika daha az beklediği hesaplandığında bu 1 milyon saat zaman, 1,4 milyon litre benzin ve 21 milyon kilometrelik yol tasarrufu anlamına geliyor
 
  • Beğen
Tepkiler: -YARINIYOK-
rafi1994

rafi1994

Üye
hem nekadar çok telefon toplarsak okadar iyi diyorlar hem de kampanyayı gizli saklı tutuyorlar
 
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Hele açıklansın hediyeler veya indirim tutarı. Bende de var öyle 2-3 tane. Külo ile alırsalar iyi olur iki telefon 1 külo gelir :ehe
Iyi de hiç caydırıcı ağı teklif geleceğini sanmıyorum.
 
eQooo

eQooo

Üye
turkcell yaşyereee basmaaazzzz:)
 
osnakli

osnakli

Üye
evet çok güzel bi kampanya yıllarca bunu gördük.200 lira etmeyn telefonları insanlara 500e kakaladılar.eski telefonları 100 lira saydıkları kampanyaları bu vatandaş çok iyi bilir...başka hikaye kaldı mı acaba insanları aldatmak için:(
 
arslansem

arslansem

Üye
Güzel kampanyalar gelir umarım..Topluca 3G ye geçeriz artık :)
 
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Hadi hayırlısı
 
Catty

Catty

Emekli Yönetici
Benim telefonlarıma kimse hurda diyemez , vermiyorum uleyn telefonlarımı:hih::ehe
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt