Duyuruyu Kapat

Turkcell 3G Abone Sayısı

 • 14 Ekim 2009
 • 2370 Okunma
 • 7 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener, 30 Temmuz'dan bu yana 3G'de 3,5 milyon

  Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin tercih ettiği aboneye ulaştıklarını ve 2010 yılında bunun katlanarak devam edeceğini düşündüklerini bildirdi.
  mobil operatöre baktıklarını ve bu 500 şirketin, şu anda 457'sinin Turkcell kullandığını dile getirerek, bunun da Türkiye'nin en büyük şirketlerinin yüzde 92'sinin Turkcell yönünde karar kıldığı anlamına geldiğini anlattı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  SIM kartlar her yerde

  Ekrem Yener, sözlerini şöyle sürdürdü:'Sim kart dediğimiz cep telefonumuzun içindeki o küçücük kartlar artık sadece telefonların içinde değil, içinden elektrik geçen, sinyal alan, sinyal veren,
  hemen hemen her türlü cihazın içerisine girmeye başladılar. Örneğin, su sayaçlarının, TEDAŞ sayaçlarının içinde üretiliyor ve kaçaklar anında tespit edilebiliyor. Türkiye'de 15 milyon araç var. Bu araçlar sürekli hareket halinde, dolayısıyla nerede olduklarını takip etmek, oldukları yerde belli bilgileri merkeze göndermek mümkün. Sim kartlar sadece otomobillerde değil, nereyse ineklerin kulaklarında bile var.

  Yatırımlar
  Şebeke ve 3. nesil yatırımlarına devam ettiklerini anlatan Yener, 3. nesille ilgili devlete verdikleri lisans bedelinin 837 milyon lira olduğunu ve bunun iki katı kadar parayı da baz istasyonu ve network altyapısını güçlendirmek için yaptıklarını bildirdi.Yener, Turkcell'in, şu anda 3. nesil için ya da mobil
  internet için nüfus bazında kapsama alanının yüzde 63 olduğunu ifade ederek, kapsama alanını 2010 yılında genişletmeyi hedeflediklerini belirtti.

  Sektördeki rekabet
  Yener, 2010 yılında yapıcı, hizmete, servise, kaliteye ve yeni ürünlere odaklanan bir rekabet anlayışıyla yola devam edeceklerini anlatarak, ''Diğer rakiplerimizin de bizi takip edebileceğini ve rekabeti kalitede, serviste getirebileceklerini umut etmek istiyoruz. Bunun ilk sinyallerini de görüyoruz'' şeklinde konuştu.

  Superonline adlı bir şirketlerinin bulunduğunu hatırlatan Yener, bu şirketin sabit hat dünyasında da etkin ve yetkin bir şirket olduğunu ve o şirketle beraber özellikle yerin altındaki fiberoptik kabloya odaklandıklarını anlattı.Yener, Superonline'ın geçtiğimiz yıl itibariyle Türkiye genelinde 4 bin kilometreden fazla fiber altyapı kurulumu gerçekleştirdiğini belirterek, şu an 6 bin kilometrede olduklarını ve 2009 yılı sonuna kadar bu yatırımı ikiye katlayarak 8 bin kilometrenin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

  Romaing anlaşması
  Ekrem Yener, Turkcell 3G ile yurt dışında da mobil internete bağlanmanın mümkün olduğunu bildirerek, Turkcell'in tüm dünyadaki operatörler arasında Roaming Anlaşmasına sahip olan operatör olduğunu anlattı.Bugün itibariyle Turkcell'in 3G'de Roaming Anlaşması olan ülke sayısının 107 olduğunu, bu sayının her geçen gün arttığını belirten Yener, anlaşma sağlanan operatör sayısının da 198 olduğunu vurguladı.
   


  Yazan: Odysseus
 2. Yüzde altmış üç öyle mi
   
 3. bence normal cünkü bu tukcell'in fırtınadan önceki sesiz halleri daha cok abone toplamak için ilerde 3g de kampanyalarla sasırtıcak tukcell ve ilgi toplamaya baslıcak!!!
   
 4. Ben ve birçok arkadaşım 3g abonesiyiz ama henüz 3g ile tanışamadık
   
 5. 3g yi kullanamıyoruz ki doğru düzgün olsak nolur
   
 6. Telefonun uyumlu olmasıyla alakalı bi durum olduğu için operatörler bişey yapamıyor.Sadece bi istatistik yani bu :)
   
 7. Kampanya ve internet fırsatları için üye olduk bir çogumuz.Bulundugum bölgede 3G bile yok :)
   
 8. ineklerin kulaklarında bile varmış :kop::kop::kop:
   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/09/2017 - 07:21