Haber Turistler Selfie çekimi için yavru yunusu öldürdü

Sponsorlu Bağlantılar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Turistler Selfie çekimi için yavru yunusu öldürdü
Akıllı telefonlar artık hayatımızın oldukça önemli bir parçası haline gelirken, birbirleri ile devamlı olarak temas haline olan teknoloji meraklıları her gün bu cihazların başında çok daha fazla zaman harcıyor. Akıllı telefon ile artık insanlar bilgisayarlara ihtiyaç duymuyorlar ve bu cihazların ekranı büyürken, diğer donanım özellikleri de gelişmeye devam ediyor.
Akıllı telefonlar ile son dönemde oldukça popüler olan bir kelime de hayatımıza girdi. Selfie olarak adlandırılan bu olgu, kişinin akıllı telefonunun ön kamerası ile kendisini de içine alacak şekilde fotoğraf çekmesi.

Daha önceleri cihazların ön kameraları pek önemli değildi. Üreticiler sadece arka kameraya önem verirken, Selfie tutkusunun artması ile ön kamerayı da geliştirerek cihazlarını sunuyorlar. Baktığımızda Çin'de geçtiğimiz sene Oppo R9 en çok satan cihaz olurken, 16MP ön kamerası ile bu akıllı telefon Selfie odaklı olarak sunulmuştu.

Selfie çeken insanlar bu çektikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden diğer insanlarla paylaşırken, Selfie çekimleri oldukça kötü sonuçlar da doğurabiliyor. Bunlardan birisi de Arjantin'de yaşandı.

La Capital üzerinden gelen bilgilere göre bir grup turist, sahilde bir yavru yunusa rastladı. Grup, yunusu denize geri döndürmek yerine, karaya daha fazla çekerek, Selfie çektirmek istedi. Bunun sonuncunda da yunusun öldüğü belirtiliyor.

Daha önce de yaklaşık bir sene önce yine bir başka yavru yunusun Arjantin sahilinde öldüğü bilgisi gelmişti

Baydırman

Baydırman

Moderator
:sahan:

• Beğen
Tepkiler: snapdroid ve MaxipmaN
bulut6842

bulut6842

Üye
Allah sonumuzu hayr etsin kıyamet in alametleri bunlar

• Beğen
Tepkiler: -Andromeda- ve MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
meteor mu ne carpacak deniyor. eğer çarparsa ilk bunlara çarpsa keşke :vur

• Beğen
Tepkiler: bilisimler, n000k ve bulut6842
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
elektronik cihazlar akıllandıkça insanlar aptallaşıyor
skynet Bi el atsa bari :D X.A.N.Ada iş görür

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61, bozkirdangelen, n000k ve 1 kişi daha
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bu nasıl bir haberdir ya! Haber başlığına bak içeriğine bak, resmen rezillik !!!

Ali İnanç senden böyle bir hareket hiç beklemiyordum:kotu:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bulut6842 ve Kingmortall
bulut6842

bulut6842

Üye
Dünya ya meteor da çarPSA bu insanlar akillanmaz

Enes

Enes

Üye
Gerçekten duyarlılık mı bu haber yoksa Oppo R9 reklamı mı ?

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Haber ve içerik uyumlu :hmmm
Senin yerin burası değil, git gereksizlerde takıl sen.Yalakalığı da bırak artık, daha içeriği ve başlığı ayırt bile edemiyorsan diyecek söz yok.

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Noluyor arkadaslar haber ve telefon ile ilgili oldugu için nereye açayim karar veremedim buraya actim ayricada kaynak linki var oradada dikkat edersiniz ki mobil bolumunde haber paylasilmis ali inanç tarafindan

EageN

EageN

Üye
Konu ve içerik uyumunda sorun olduğunu düşünmüyorum.
Selfie'nin ne kadar önemli bir hale geldiği ilk iki paragrafta anlattım. Çin'de Selfie odaklı bir cihazın ilk sırada yer alması büyük başarıdır ve bu da Selfie'nin ne kadar önemli bir hale geldiğinini göstergesidir.
Daha sonra da yazıda Selfie'nin ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğine bir örnek verilmiştir.

Başlığa bakınca acıklı bir haber bekliyorsanız eğer yanılırsınız. Ben teknoloji haberleri yapıyorum. Dram haberleri için normal haber sitelerine gitmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Kingmortall
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Konu ve içerik uyumunda sorun olduğunu düşünmüyorum.
Selfie'nin ne kadar önemli bir hale geldiği ilk iki paragrafta anlattım. Çin'de Selfie odaklı bir cihazın ilk sırada yer alması büyük başarıdır ve bu da Selfie'nin ne kadar önemli bir hale geldiğinini göstergesidir.
Daha sonra da yazıda Selfie'nin ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğine bir örnek verilmiştir.

Başlığa bakınca acıklı bir haber bekliyorsanız eğer yanılırsınız. Ben teknoloji haberleri yapıyorum. Dram haberleri için normal haber sitelerine gitmenizi öneririm.

Bir hayvanın ölümünü teknoloji haberi olarak görecek zihniyete sahipseniz diyecek söz bulamıyorum. ;)
Alttaki makaledeki içeriğe bak.Hayvanları bu şekilde kullanarak nasıl haber yaparsınız??
Ya başlığa göre içerik hazırlayın, yada o cihazın haberini yapın . Hayatımda bu kadar başlık ile içeriğin anlamsız olan bir makale görmedim.

Daha önceleri cihazların ön kameraları pek önemli değildi. Üreticiler sadece arka kameraya önem verirken, Selfie tutkusunun artması ile ön kamerayı da geliştirerek cihazlarını sunuyorlar. Baktığımızda Çin'de geçtiğimiz sene Oppo R9 en çok satan cihaz olurken, 16MP ön kamerası ile bu akıllı telefon Selfie odaklı olarak sunulmuştu.

GokhanA89

Üye
Yuh yani

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Telef Olan İnsanların Beyni Aslında

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nereye Bu Gidiş Hiç Vicdanı Olan Çıkmadımı Aralarında

EageN

EageN

Üye
Kusura bakmayın ama burada haberde yazılan Selfie'nin gelişimi ve kötü sonuçlar doğurması. Ben haber içerisinde verebileceğim kadar bilginin verilmesini amaçlarım.
Yavru yunusun ölümünün teknolojinin getirdiği bir olgu sonrasında oluşması, bu haberi benim teknoloji açısından sunmam demektir.
Son olarak makalemi beğenmeyebilirsiniz. Ancak benim zihniyetimi sorgulamak sizin haddinize değil. Beğenmedim dersiniz geçersiniz. Kimse benim gibi ya da kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil.

Yavru yunusu da ben öldürmüş değilim. Tepkiniz varsa öldürenlere yönelmenizi tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: 0MG90, Aybin.Kilic, Kingmortall ve 1 kişi daha

Üst Alt