Turbobit Yasağının Kaldırılmasını İstiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

gökhan_er

Üye
    Konu Sahibi
Turbobit Yasağının Kaldırılmasını İstiyorum.
Turbobit'in sitemizde yasaklanması gerçekten çok büyük bir hata olmuş.

Çünkü Turbobit arayüz olarak gayet hoş bir sistem ve ayriyetten Turbobit olmayınca Limit'te olmuyor haliyle kullanıcı önüne geleni indiriyor fakat Turbobit olunca En azından en gerekli gördüğünü indiriyor birdahakine bekletiyor. Şimdi istediğimi indiririm diyebilirsiniz ,
Fakat burada indirdiğiniz 1 mb'lar , telefonunuza yüklediğinizde Biraz daha yükleme yapıyor. Peki bu nasıl siz ilgilendiriyor , 1 mb'lık uygulama size 50-100 mb olarak döner genel olarak hepsi yapmasada. Haliyle ülkemizde AKK mevcut. Bunlar ayın 10'larına doğru toplanınca AKK aşılmış oluyor. Ve Turbobit olmayınca kullanıcı önüne geleni indiriyor. Fakat Turbobit olunca insan ister istemez Limit Koymak zorunda kalıyor. bölelikle AKK çok daha uzun gidiyor.

Peki Bu Sadece AKK ile mi kalıyor TABİKİ HAYIR.
Kullanıcı Limit olmayınca önüne geleni indiriyor fakat bu AKK harici başka sorunlarada yol açıyor. Limit yok diye indirirken Kullanıcı hoşuna gidiyo diye önüne geleni indiriyor haliyle Bilmediği uygulamalarda olunca cihazına virüs bulaşıyo bölelikle cihazı bozuluyor yada bütün bilgilerini silmek (format atmak) zorunda kalıyor. Fakat Turbobit olunca Limit koymak zorunda kalıyor ve sadece gereklileri indiriyor.

Peki bu dediklerim Bunlarla mı kalıyor TABİKİ HAYIR
Çünkü unutmayın Kullanıcılar indirdiği çoğu uygulamayı sevmediği için kaldırıyor , Buda Ona zaman kaybı yaşatıyor. Bir sürü uygulama indirince ve sevmeyince kaldırıyorsa buda zaman kaybettirir ve kaybettiğiniz zamanla bir dizi veya film izleyebilirsiniz. Fakat Turbobit'e geçen kullanıcı Limit olduğu için Gerekli olanı indirip gereksizi bırakıyor buda Zaman Kaybını önlüyor.

Ve Turbobit'in bir yararı daha var tabiki En Önemlisi
Limit olmayan indirme sitelerinde kullanıcı istediği kadar indirir. Çünkü Sonuçta bedava ve limit yok , buda Korsanı tetikliyor , Kullanıcı Orjinal almak yerine para vermemeyi tercih ediyor sonuçta bedava indir gitsin. bu ilgilendirmez diceksiniz fakat buda yine bizi etkiliyor. Yayıncı Para kazanmadığı ülkenin haliyle dilini önemsemiyor bölelikle Türkçe oyunlar göremiyoruz. Fakat Turbobit yasak olmasa heryerde o kullanılsa Limit olacağı için kullanıcı sadece en gerekliyi ve pahalıyı indirir gerisini indirmek içinde beklemez , Orjinal almaya çalışır.
Turbobit'tede Premium var fakat kullanıcı 7 günlük Premium alacağına gider istediği uygulamayı parayla alır. Buda Ülkemizin Orjinal Kullanımını arttırır. Ve bunun sonucu yayıncı ülkeden para kazanıyorum der ve Türkçe dilimizi oyuna/uygulamaya koyar.

Turbobit'in yararları oldukça büyükken siz bu forumda yasaklamışsınız.

Kırık link olmasının sebebi ise Turbobit Link Kontrol yapmakta , haliyle eskiyen , hatalı uygulamaları/oyunları tespit ettiği zaman direk kaldırmakta ben kırılmış linki kırılmadan yükledim diyebilirsiniz fakat aslında istemeden cihazınıza virüs bulaştırıyorsunuz , bunlar pek görülmez hataları fakat siz kullandıkça sistem yavaşlamaya başlar , bunu yüklediğiniz uygulamalardan zannedersiniz ancak silseniz bile virüs sisteme girdiği için hala mevcut kalır. bu yüzden çoğunlukla format atarız , kullanıcı bunu bilmeyince tekrar indirir yine aynı şeyler olur bu yüzden Turbobit bu konuda çok daha güvenli kırık linkler genel olarak virüslü linklerdir.

Bu Yüzden Bu yasağın kaldırılmasını Rica Ediyorum. Teşekkürler.
onaylanabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: sweetneco

mürteza16

mürteza16

Üye
Turbobitte mobilden indirme yapmak çok can SIKIYOR. Ve ayrica birçok reklam sekmesi açiyor. Turbobitten daha güvenilir siteler var. Zippyshare, mediafire, google drive gibi. Saydiğin sebepler çok gereksiz bana göre. Diyelim yasak kalkti. Şahsen ben paylaşilan bir uygulamayi indirmek istesem link turbobitse indirmekten vazgeçip uygulamayi internette arayip bularak indiririm. Turbobitten indirme yapmak isteyene site çok. Maxicep gibi çok paylaşim yapilan bir sitede bu yasak kalkarsa kirik linklerden dolayi konu çöplüğüne döner site. Bu yüzden yasak kaldirilmamali.

• Beğen
Tepkiler: kezban yenge ve Jus7ice
Jus7ice

Jus7ice

Üye
sırf turbobit olduğu için kaç tane uygulamayı indirmedim ve oldukça GEREKLİ lerdi ayrıca bir paylaşım sitesi olacaksa bu forumun tüm kullanıcılarına hitap etmeli. misal; ben 5800 kullanıyorum bu cihazla turbobitten indirmek tam bir ZULÜM ayrıca bahsettiğin yararların tüm bunlarla ne alakası var?

• Beğen
Tepkiler: kezban yenge ve VIP_TECH

gökhan_er

Üye
    Konu Sahibi
Turbobitte mobilden indirme yapmak çok can SIKIYOR. Ve ayrica birçok reklam sekmesi açiyor. Turbobitten daha güvenilir siteler var. Zippyshare, mediafire, google drive gibi. Saydiğin sebepler çok gereksiz bana göre. Diyelim yasak kalkti. Şahsen ben paylaşilan bir uygulamayi indirmek istesem link turbobitse indirmekten vazgeçip uygulamayi internette arayip bularak indiririm. Turbobitten indirme yapmak isteyene site çok. Maxicep gibi çok paylaşim yapilan bir sitede bu yasak kalkarsa kirik linklerden dolayi konu çöplüğüne döner site. Bu yüzden yasak kaldirilmamali.
Mobilden indirme yapmanın zorluğu aslında orjinal'e götürmek'le alakalı , yani mobilden indirme yapamayınca başka sitelere bakarız evet ama diğer sitelerdede turbobit kullanılsa limit olacağı için orjinal almak zorunda kalacak. Peki Orjinal alırsa ne olacak? tabiki 1-2 kişiyle birşey olmaz ama çoğu türk orjinal alsa yayıncı Ülkeden destek alıyorum der ve uygulama veya oyununa türkçe dilini koyar. Zippyshare , mediafire ve Google Drive zaten başlı başına korsana yönlendiriyor sonuçta para vermeye ne gerek var bedava indir gitsin fakat indirmek zor olunca farklı sitelerde arıyor , onlardada bulamasa ne olursa olsun orjinal almak zorunda kalacak yada kullanmayacak :) Korsanın yaygınlaşması artık engellenmesi lazım. Orjinal oyun/uygulama alan o kadar az türk kaldı ki.

sırf turbobit olduğu için kaç tane uygulamayı indirmedim ve oldukça GEREKLİ lerdi ayrıca bir paylaşım sitesi olacaksa bu forumun tüm kullanıcılarına hitap etmeli. misal; ben 5800 kullanıyorum bu cihazla turbobitten indirmek tam bir ZULÜM ayrıca bahsettiğin yararların tüm bunlarla ne alakası var?
Gerekli uygulamaların çoğunun Market'te deneme sürümü mevcut işe yarayıp yaramadığını oradan test edilebilir. bölelikle kullanıcı beğenirse alır beğenmesse almaz. Ve yararları aslında düşünürsen çok büyük yararları mevcut. Artık Orjinal'e para vermiyoruz , Neredeyse. Hiçbir yayıncı dilimizi önemsemiyor.
Ve unutmayın , Market'te yorum sistemi'de mevcut ne işe yaradığını oradan'da öğrenilebilir.

Jus7ice

Jus7ice

Üye
sen en iyisi bu problemini yetkili admine ilet gerekli bilgileri alırsın

Jus7ice

Jus7ice

Üye
o halde admin etiketle @Reşwan

vaterfa

vaterfa

Üye
soyledigin sebepler biraz zorlayici geldi acikcasi, mesela aradigim bi uygulama var ben bu uygulamayi buldum baktim turbobit linki indirmeye basladim 60 saniye saydi hop idme indirme cekti ve haliyle idmde turbobitten indiremedigi icin ip zaman asimi oldu haliyle biraz canım sıkıldı bu yuzden strese girdim cevremdeki insanlari kalbini kirdim bu yuzden bi cogu bana kustu bu ihtimal olacagina aradigim uygulamanin yandex, google, zippyshare gibi rahat indirebilecegim sitelerden indirebilirim bende mutlu olurum cevremdeki insanlar da tabi bu isin sakasi, ama insanlari sinirlandirmak hic bi yonunden dogru degil kaldi ki bilmiyorum siz yapiyormusunuz ama kimse turbobite sizin dusundugunuz sebeple dosya yuklemiyor turbobite dosya yukleyenler insanlar indirsin ben para kazanayim icin yukluyorlar genelde, zaten bi insan destek vermek isterse indirdigi kaynak farketmez ne kadar rahat indirse veya ne kadar zorlanarak indirse de o uygulamayi sevdiyse ve cebinde o is icin verebilecgi parasi varsa verir. dipnot olarak sunu da ekleyeyim nerden baksam 7 8 senedir aktif bi sekilde internet kullaniyoeum ama hic bi turbobit linkinden dosya indiremedim o yuzden ona karsi biraz onyargiliyim ve bu turbobit linki yasaklamasini destekliyorum

• Beğen
Tepkiler: VIP_TECH ve Jus7ice
VIP_TECH

VIP_TECH

Üye
Ya arkadaşlar, konu sahibinin dediğinde hiçbir mantık yok saçmalamanın dibine vurmuş. 1 dk bekleme süresi var. Çünkü turbobit reklamdan para kazanan bir sitedir. Ve siz ne kadar süre izlerseniz, o reklamları görürseniz o kadar para kazanır turbobit. Ayrıca kırık link nasıl bir avantajdır arkadaş? Virüsmüş! Ne alaka... Güvenilen bir yerden indirdikten sonra (:maxicep: gibi) hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Peki madem öyle neden bu arkadaş turbobit açılsın istemiş? :hmmm

Nedeni çok basit. Turbobit dosya yükleyenlere her indirme başına para veriyor. Bu yüzden arkadaş sallamış da sallamış ama hiçbir doğruluğu yok!

• Beğen
Tepkiler: asigsasi, mürteza16 ve Jus7ice
Ozan

Ozan

Admin
Yeni alınmış yasak kararımızı gözden geçirmeyi ve engeli kaldırmayı düşünmüyoruz yani Turbobit linkleri kullanışsız olduğundan ve alternatifleri zaten hali hazırda oldukça fazla oldugundan şimdilik paylaşımı yasaklanmış durumda, aksi belirtmedikçe de bu sekilde kalacaktır.

• Beğen
Tepkiler: asigsasi, mürteza16, M.F.E ve 4 diğerleri
cihanata_1

cihanata_1

Üye
bu konu yüzünden mi banlandı bilmiyorum ama bu konudan banlandiysa yeri bu şekilde millete ahkam kesemessin kullanıcı neyi nerden isterse indirir:)
ayrıca bende turbobit yasağını dedtekliyorum turbobit gerçekten sinir bozucu ve işeyaramaz dosyalarla ve linklere dolu biryer son derece doğru bir karar:)

KRİMİNOLOJİ

KRİMİNOLOJİ

Üye
Admin olsam okumaya üşenirdim :ah:

Jus7ice

Jus7ice

Üye
bu konu yüzünden mi banlandı bilmiyorum ama bu konudan banlandiysa yeri bu şekilde millete ahkam kesemessin kullanıcı neyi nerden isterse indirir:)
ayrıca bende turbobit yasağını dedtekliyorum turbobit gerçekten sinir bozucu ve işeyaramaz dosyalarla ve linklere dolu biryer son derece doğru bir karar:)

Ağzının bozukluğundan banlandı diyelim

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1 ve VIP_TECH

Üst Alt