tüketicinin zaferi...yeni...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
solgun50

solgun50

Üye
    Konu Sahibi
Arızalı cep telefonu alan tüketici, ünlü firmayı dize getirdi
27 Eylül 2009 23:12​


Hukuk mücadelesini tüketici kazandı
Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde, arızalı cep telefonunu tamir ettirmeyen firmayı İlçe Tüketici Hakem Heyetine şikayet eden Soner Olgun, heyetin kararını da uygulamayan firmayı icraya verdi. Dünya markası olan firma, hukuk mücadelesini kazanan Olgun'a, 737 TL ödemek zorunda kaldı. Olgun, bir süre önce aldığı cep telefonun arızalanması üzerine garanti kapsamında tamiri için yetkili teknik servise başvurduğunu söyledi. Teknik servisin üründe herhangi bir arıza tespit edilmediği gerekçesiyle cihazı kendisine iade ettiğini belirten Olgun, kullanmaya devam ettiği telefonda arızanın devam etmesi üzerine ürünü tekrar yetkili teknik servise götürdüğünü ve yine aynı cevabı aldığını vurguladı. Bunun üzerine firmadan, eski ürünün yenisiyle değiştirilmesini talep ettiğini ancak olumsuz cevap aldığını aktaran Olgun, önce Tüketici Hakem Heyetine sonra da mahkeme yoluna gittiğini anlattı.
 
LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Herkes bunu yapsa, böyle şeyler olmaz ama bin de bir çıkıyor böyle hakkını arayan, böyle olunca da şirketler istediği gibi hareket ediyor.
 
solgun50

solgun50

Üye
    Konu Sahibi
kapitalist sistem ama uğraşınca oluyo...
 
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Çok iyi olmuş
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt