Ttnet Aymazlığı (İbretlik)

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Ttnet Aymazlığı (İbretlik)
Ankara'dan başka bir ilin ilçesine taşındım. İnterneti de nakletttirmek için ttnet müşteri hizmetlerini aradım. Sizin binada altyapı yok dediler. E nasıl olur dedim ben 2. katta oturuyorum. 1. ve 3. kattakiler internet kullanıyor. Benim nasıl olmuyor?

Siz il merkezindeki müdürlüğe gidin onlarla konuşun dediler.

Ben de bu arada bir Vodafone bayisine gittim ve altyapıya baktırdım. Bakan şahıs bana dedi ki, evet sizin katta internet hattı gözükmüyor ama isterseniz ttneti iptal ettirince gelin biz gerekirse 1. veya 3. kattaki hattan bile alırız. Yeter ki gelin.

Gittim telekom müdürlüğüne anlattım durumu. Siz altyapı yok diyorsunuz ama adamlar binada hat var, gerekirse biz bir şekilde alırız dediler dedim.
Evet sizin binada altyapı yok görünüyor. Biz de anlamadık o internet olanları. İsterseniz iptal ettirebilir ya da dondurabilirsiniz dediler.
İyi dedim iptal için ne gerekiyor? İkametgahının orada olduğuna dair belge ve bir adet gaz, su, elektirik ne faturası olursa ondan getirin yapalım dediler. İkametgah naklini 1 hafta kadar sonra aldım (Bu da ayrı bir hikaye. Nasıl oluyorsa ilçede 1 haftadır nüfus sistemi çalışmıyor ama il merkezine soruyorum sistem var diyorlar. Gidip gelmekten usandım da numarasını aldım ve her gün aradım ilçe nüfus müdürlüğünü. Bir hafta sonra adresi taşıtabildim.)

Gittim tekrar telekom müdürlüğüne. İptal ettirmek için başka bir masada işlem yaptırıyorsunuz orada. Neyse sıram geldi gittim masaya. Dedim durum bundan bundan ibaret. Benim binamda internet kullanılıyor ama sizinkiler orada altyapı yok diyor, iptal edin aboneliğimi.

Bir dakika ben de bakayım dedi kadın. Baktı etti. Bir de yukarıyı arayayım dedi, aradı ve telefonu kapattıktan sonra, sizin işleminizi hallederiz altyapı var orada dedi.

Aman Tanrım dedim (Sağ Salim filminden bilenler bilir ne demek istediğimi). Nasıl olur, bir hafta önce altyapı yok dediniz burada ve altyapı olmadığından ben 1 aydır interneti de kullanamıyorum, boşuna bir de fatura ödettiniz, nasıl olacak bu iş ? Kadında ses yok. Yahu dedim neden adam akıllı bakmıyorsunuz. Müşteri kotanız mı doldu? Doydunuz mu?

Yine ses yok.

Peki dedim. Madem öyle. Kalsın abonelik ne de olsa şurada Kasım 2018 e ne kaldı. Taahhüt biter. Ben de bir hal çaresine bakarım. Evet hal çaresine bakacağım da. Az kaldı bitmesine.

Bizzat kendim yaşamasam da birisinden duysam abartıyor derdim.

Taahhüt bitince en ucuzu ve taahhütsüzü kimdeyse ona geçeceğim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve Buğra

Buğra

Buğra

Admin
Ne yazık ki ISS'ler bu tarz sorunları kullanıcılara yaşatabiliyor. Daha öncesinde bende Superonline ile sorun yaşamıştım. Binada TTNET, Superonline ve Kablonet (uydunet) üçünün de fiber alt yapısı var olmasına karşın ve yeni yapılmış alt yapılar olmasına karşın binada kimsede sorun yokken bizim dairede wifi tüm cihazlardan kesiliyor ve 10sn sonra tekrar bağlanıyordu telefon, pc hepsinde aynı anda kesiliyordu. 8 defa modem değiştirdiler 3 farklı ekip yolladılar ama sorunu çözememişlerdi. İptal etmek istediğimizde mahkemeye verin etmeyiz demişlerdi :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef ülkemizde bunlarla ilgili olarak herhangi bir yaptırım yok diye biliyorum. Varsa da uygulanmıyor demek ki bu şirletler kafasına göre davranabiliyor. Benim internet de sürekli kesiliyor. Bir dosya indirirken hıza bakıyorum 16 megabit olması gereken hız maksimum 12 megabiti görüyor ama sürekli dalgalanıyor. Bir sıfır oluyor bir 300 kpbs bir 10 megabit. Çözüm nedir onu da bilmiyorum. Mahkemeye versek uzun zaman alır.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve Buğra
PALA.

PALA.

Üye
Dünyanın en pahallı ve yavaş internetine bile doğru düzgün hizmet verilmiyor 2018 in gün göreninde :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Symbianist, MAERKEK ve Buğra
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ttnet in en ballı müşteri bizmişiz demekki ? Şöyleki sene 2005 te kentin şehir merkezine 6-7 km dışında kalan bir mahallesinde yaşıyorduk . Ben çocuğum tabi babam eve internet bağlatmıştı . Hatırladığım kadarıyla sene 2015 e kadar kullandık . 2005 senesinde bile ufak tefek kesilmeler haricinde sıkıntısı yoktu. Ilertyen yıllarda bu şekil devam etti çünkü dışarıda mesken evin çatısından gelen kablo yağmura kara maruz kalıyordu normal karşılanabilir ufak tefek eksiklikler . Ttnet 7 sene abone olunca birçok mağazada indirim sağlamıştı . Daha sonra kapatmak zorunda kaldık .Bu ara şehir merkezine taşındık. Artık apartmana geçtik . Sene 2016 da yenidwn bağlattık bağlamaya gelen salak modemi görmedi önünde duruyordu , birde kabloyu yanlış bağlamış neyse Ttnet fiber altyapı sunuyor bağlantı hıı 24 mbs yaptığım ölçümlerde bunu doğruluyor . Hep mennum kaldım ttneten . Konya da dedijlerim .

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Ttnet in en ballı müşteri bizmişiz demekki ? Şöyleki sene 2005 te kentin şehir merkezine 6-7 km dışında kalan bir mahallesinde yaşıyorduk . Ben çocuğum tabi babam eve internet bağlatmıştı . Hatırladığım kadarıyla sene 2015 e kadar kullandık . 2005 senesinde bile ufak tefek kesilmeler haricinde sıkıntısı yoktu. Ilertyen yıllarda bu şekil devam etti çünkü dışarıda mesken evin çatısından gelen kablo yağmura kara maruz kalıyordu normal karşılanabilir ufak tefek eksiklikler . Ttnet 7 sene abone olunca birçok mağazada indirim sağlamıştı . Daha sonra kapatmak zorunda kaldık .Bu ara şehir merkezine taşındık. Artık apartmana geçtik . Sene 2016 da yenidwn bağlattık bağlamaya gelen salak modemi görmedi önünde duruyordu , birde kabloyu yanlış bağlamış neyse Ttnet fiber altyapı sunuyor bağlantı hıı 24 mbs yaptığım ölçümlerde bunu doğruluyor . Hep mennum kaldım ttneten . Konya da dedijlerim .

Ben de bundan önce fiber kullanıyordum. TILGIN marka saçma sapan bir modem vermişlerdi. Hız konusunda memnundum ama onda da güncelleme esnasında modemin çökmesi sorunu vardı. 2-3 defa bu yüzden servisini çağırdım. Sonunda modemi değiştirdiler düzeldi. Ondan önce geldiklerinde yok apartmanın hattı eskiymiş, yok bilmem neymiş de güncelleme yapmıyormuş cihaz. Dedikleri gibi olsa internete de hiç girememem lazım. Kaldı ki 24 megabit hızı da görüyordum. Siz şanslıymışsınız.

Ben de rahmetli Kemal Sunal'ın Meraklı Köfteci filmindeki maydonoz kelimesi gibi taahhüt kelimesine takıldım. Kim arayıp teklif sunsa taahhütlü dese hemen sözünü kesip istemediğimi belirtiyorum. Sırf bu yüzden cep telefonu hattımı bile hazır karta çevirdim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.