Transfer böyle yapılır


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arslansem

arslansem

Üye
    Konu Sahibi
Transfer böyle yapılır

Adnan Polat, Galatasarayımızın başkanlığına seçildikten bir süre sonra transfer bütçesini 10 milyon euro olarak açıklamıştı. Bu rakam, kalburüstü bir futbolcunun bile maliyetine hemen hemen denk olduğu için ister istemez Sarı-Kırmızılı camiamızda endişe yaratmıştı. Ayrıca ezeli rakipler Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yakın geçmişte transfere ayırdığı paralar, önemli bir parametreydi ve bu sezon da boş durmayacaklarının da bir göstergesiydi. Nitekim şu ana kadar futbolcuların alacaklarıyla ile birlikte Fenerbahçe 55 milyon euro, Beşiktaş ise 56 trilyon lira harcadı. Ancak 90’ların sonlarından bu yana ekonomik krizle boğuşan Galatasarayımızın böyle bir para bulması ve harcaması imkansızdı. İşte burada profesyonellik devreye girdi. Yönetici Haldun Üstünel ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, uzun uğraşlar sonucu Kewell, Meira ve Santics gibi üç önemli ismi takıma kazandırdı.
KEWELL’İN BONSERVİSİ YOK
Kewell gibi bir dünya yıldızı ile 1.8 eurodan 2 yıllık anlaşma yapılırken bonservis bedeli ödenmedi. Meira için kulübüne 3 milyon euro verildi. Kendisiyle de yıllığı 1.750 bin eurodan 4 yıllık anlaşma imzalandı. Sanctis’i bir yıllığına 550 bin euro karşılğında Sevilla’dan kiralayan kulübümüz, İtalyan kaleciyle de 1 milyon euroya el sıkıştı. Toplamda 15 milyon 100 bin euro harcandı. Ancak bu rakamın büyük bir kısmının senelere yayıldığını düşünürsek alınması planlanan golcü için de hatırı sayılır bir meblağ kaldı. Ne diyelim... Bundan iyisi can sağlığı.
 
qurbuz

qurbuz

Üye
saol
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt