Trans Yağ oranı ölüm oranını yüzde 62 artırıyor


Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Dünya sağlık örgütü tarafından yapılan araştırmaya göre 2023 yılına göre gıda zincirinden trans yağ oranını kaldırılması hedefleniliyor. Trans yağ tüketiminin ölüm oranını yüzde 62 artırdığı tespit edilmiştir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre trans yağlarda en fazla tütün ürünleri gibi zararlı açıklamarında bulunulmuştur.
 


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt