Trabzonspor rahat kazandı Trabzonspor 2 Rostov 0

Sponsorlu Bağlantılar

ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
Trabzonspor rahat kazandı Trabzonspor 2 Rostov 0
Bugün oynadığımız maçta Trabzonspor rahat bi maç çıkardı. Çektiğimiz sıkıntı sadece takımın alışmamasıydı.

Trabzonspor 2 Rostov 0

Yeni hocası ve yeni transfeleriyle ilk resmi maçına çıkan , Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında sahasında Rusya'nın Rostov takımını 2-0 mağlup etti. Faslı Medjani 37'de gol perdesini araladı. 73. dakikada ağları havalandıran bordo-mavililerin süperstarı Oscar Cardozo taraftarları golle selamladı ve gecenin skorunu belirledi: 2-0
'Transfer şampiyonu ' sezonun ilk resmi maçında Rusya'nın FK Rostov takımı ile karşılaştı. Avrupa Ligi play-off eleme turu ilk maçında bordo-mavililer, Rus ekibini 2-0 mağlup ederek kupaya katılma yolunda dev bir adım attı.

Trabzonspor'da ikinci kez göreve gelen teknik direktör Vahid Halilhodzic'in 8 sezon sonra bordo-mavili takımın başında sahaya çıktığı karşılaşmada goller yeni transferlerden geldi. 37. dakikada Faslı defans oyuncusu Medjani, duran top organizasyonunda son vuruşu yaptı ve takımını 1-0 öne geçirdi.

73. dakikada Bordo-mavililer'in süper yıldızı Oscar Cardozo sahneye çıktı. Rostov'un stoperi Bastos'un kısa düşen geri pasında araya giren Cardozo, kaleci Pletikosa'nın önde olduğunu görerek yaptığı harika aşırtma vuruşla topu ağlara gönderdi.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca temsilcimiz sahadan 2-0 galibiyetle ayrıldı. Rövanş maçı 28 Ağustos'ta Rusya'da oynanacak.

YENİ TRANSFERLER TAM NOT ALDITrabzonspor'da, daha önce yabancı kontenjanı nedeniyle lisans çıkarılamadğı için UEFA'ya gönderilen listede yer almayan ancak Bamba'nın sözleşmesinin feshinin ardından yapılan girişimler sonrasında son anda listeye dahil edilen Gineli oyuncu Constant, karşılaşmada forma giydi.

Teknik direktör Vahid Halilhodzic, dün futbolcunun oynayacağı yönünde kulübe gelen yazının ardından maç kadrosuna aldığı Constant'ı ilk 11'de sahaya sürdü.

Bordo-mavili takımda yeni transfer Mehmet Ekici, kadro dışı bırakılan Malouda ile sakatlıkları bulunan Özer Hurmacı ve Bourceanu takımda yer almadı.

İLK 11'DE 6 YENİ İSİM
Trabzonspor'un ilk 11'inde 6 yeni transfer sahaya çıktı.

Yeni transferlerden Medjani, Cardozo, Sefa Yılmaz, Constant, Belkalem ve Musa Nizam 11'de sahaya çıkarak bordo-mavili forma altında ilk resmi maçlarını oynadılar.

Gökhan Karadeniz, Deniz Yılmaz, Salih Dursun, Fatih Atik ve İshak Doğan da yedek kadroda kendilerine yer buldu.

TRİBÜNLER BOŞ KALDI
Taraftarlar passolig kartına maça birkaç gün kala ilgi gösterdi. Bu nedenle 24 bin kapasiteli Hüseyin Avni Aker Stadı'nın tribünlerinde kart alabilen yaklaşık 8 bin taraftar bordo-mavili takıma destek verdi.

Yaklaşık 150 dolayında Rustov taraftarı da karşılaşmayı tribünlerde kendilerine ayrılan yerden izledi.

MAÇ ÖNCESİ DOSTLUK YEMEĞİ
Trabzonspor yönetim kurulu, Rostov Kulübü yetkileri ve UEFA temsilcine maç öncesi yemek verdi.
Yemeğe kulüp basın sözcüsü Yakup Aslan, genel sekreter Köksal Güney, genel sayman Engin Hacısalihoğlu ve bazı yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra UEFA Temsilcisi Jozef De Ryck, Rostov Kulübü Asbaşkanı Alexander Shikunov, yönetim kurulu üyeleri Oleg Lopatin, Alexei Ryskin, Yury Zershchikov, Viktor Usachev, Oleg Gaidukov ve Yuri Shikunov katıldı. Yemek sonrası taraflar birbirine hediye verdi.

RUSLARLA 3. RANDEVU
Trabzonspor, Avrupa kupalarında Rusya Federasyonu takımlarıyla üçüncü maçına çıktı. Bordo-mavililer, 2011-2012 sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu'nda CSKA Moskova ile karşılaşmıştı. Deplasmanda Rus temsilcisine 3-0 yenilen bordo-mavililer, güçlü rakibi ile sahasında ise golsüz berabere kalmıştı.

Bknz: Fotomac.com.tr

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: lazo009

Fenomenon

Fenomenon

Üye
trabzonspor şaşırtmayı seviyor.
ben şaşırdım şahsen 3-0 yeniliriz diye bekliyordum.

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
trabzonspor şaşırtmayı seviyor.
ben şaşırdım şahsen 3-0 yeniliriz diye bekliyordum.
Hiç yenilceğimizi düşünmedim ama berabere kalabiliriz havası vardı maçtan önce ama maçta iyidik harbiden. soner ve musayı beğenmedim ben pek. musa adam kaçırdı biraz. sonerde pas hatası çok yaptı hemde doğru pas olsa gol olacak paslar
Rakip çok zayıf, niye öyle karamsardın ki
kalecileri iyiydi. başkada iyi diyebileceğimiz oyuncusu yoktu pek. çok faul yaptılar bugün hakem rezaletti

Fenomenon

Fenomenon

Üye
rakip zayıf da vahid hoca maçtan önce rostov'u yenmemiz çok büyük başaru olur dedi.
herşey kafada biter.
maça bakamadım bu arda.

• Beğen
SHS

SHS

Üye
Vahid hocanın maşallahı var, mesajını veriyor açık açık

• Beğen
-India-

-India-

Üye
yanlış hatırlamıyorsam constant uefa listesinde yoktu ama dün oynadı. ama uefanın sitesinde trabzon kadrosunda adı yazıyor. bir sakatlık çıkmasın?

sporx diyor ki

"Ayrıca Arjantinli Gustavo Colman ve Sol Bamba gibi oyuncular listede gösterilmediler. Yeni transfer Kevin Constant'ın da listede yer almaması dikkat çekti. İshak Doğan transferinde kullanılacağı açıklanan Soner Aydoğdu da listede yer aldı."

• Beğen
Fenomenon

Fenomenon

Üye
inş sorun çıkmaz. 2-0 çok iyi bir skor. deplasmanda rahat oynardık.

• Beğen
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
yanlış hatırlamıyorsam constant uefa listesinde yoktu ama dün oynadı. ama uefanın sitesinde trabzon kadrosunda adı yazıyor. bir sakatlık çıkmasın?

sporx diyor ki

"Ayrıca Arjantinli Gustavo Colman ve Sol Bamba gibi oyuncular listede gösterilmediler. Yeni transfer Kevin Constant'ın da listede yer almaması dikkat çekti. İshak Doğan transferinde kullanılacağı açıklanan Soner Aydoğdu da listede yer aldı."
1 gün önce bambanın lisansını iptal edip konstanta lisans çıkardık. sonrada 1gün öncesi gece yeni listeyi yolladık

• Beğen
Tepkiler: Fenomenon
-India-

-India-

Üye
dediğimin tam tersi çıktı. uefa rostovdan yazılı açıklama istiyor cezalı oyuncu oynattığı için

• Beğen

Üst Alt