Toyota 1.5 milyon aracı geri çağıracak

 • 21 Ekim 2010
 • 522 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Japon otomobil üreticisi Toyota, fren hidroliğinde kaçak olabileceği gerekçesiyle dünya genelinde 1,5 milyon aracını geri çağıracak.

  Şirket yetkililerince yapılan açıklamada, sorun nedeniyle ABD'de 750 bin, Japonya'da 582 bin, Çin'de 60 bin, diğer Asya ülkelerinde 50 bin, Avrupa'da 50 bin ve Avustralya'da ise 30 bin aracın geri çağrılacağı bildirildi.

  Açıklamada, pek çok modelin sorun çıkarabilecek bazı parçaların değişimi için geri çağrılacağı vurgulanarak, geri çağırmalardan Lexus RX330, GS300, IS250, IS350, Avalon, Reiz, Alphard ve 4X4 Highlander model araçların etkileneceği ifade edildi.

  Şu ana kadar sorunla ilgili herhangi bir kaza bildirilmediği kaydedilen açıklamada, fren hidroliğinden az miktarda sızıntı meydana gelebileceği ve en kötü durumda fren etkinliğinde hafif bir kayıp olabileceği vurgulandı.
   


  Yazan: Burak
 2. Toyota git gide kötüye gidiyor desenize... bütün rakipleri kendilerini geliştirirken Toyota gibi bir devin böyle kritik hatalara imza atması bu marka araç kullanan ve almayı düşünenleri oldukça olumsuz etkileyecek gibi görünüyor... daha geçenlerde Amerikada biryığın aracını geri çağırmıştı yanlış hatırlamıyorsam başka bir sebepten. Yazık ediyorlar marka imajı zedeleniyor ama yapacak birşey yok bir düşünsenize; göz göre göre geri çağırılmayan araçlarda yaşanacak sıkıntılar, hatta ölümle sonuçlanan rutinleşmiş Toyota kazaları akıllara bir kazınırsa işe o zaman marka biter... :hmmm
   
 3. hatasız kul olmaz ancak haklısın.bu tip ufak hataların olmaması gerekir.
   
 4. toyota da sürekli geri çağırıyo en son arabaları hep geri alacaklar :P:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 20:46