Tırnak yemek duygusal bir sorundur

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
Tırnak yemek duygusal bir sorundur
Tırnak yemenin duygusal bir sorun olduğunu belirten uzmanlar, özellikle aileleri tarafından azarlanan çocukların tırnaklarını daha fazla yediklerini kaydettiler.
Tırnak yeme alışkanlığı sıklıkla çocuklarda görülmesine rağmen yetişkinlerde de görülen bir davranış. Tırnak yeme alışkanlığının çocuklarda 3-4 yaşlarında başladığını vurgulayan uzmanlar, “Bu aynı zamanda öğrenilmiş bir davranıştır. Ailesinde tırnak yeme davranışı olan bir çocuk bunu kopyalayabilir” dediler. Uzmanlar, tırnak yemenin diğer nedenlerini ise şöyle sıraladılar: “Ev ortamındaki aşırı baskıcı tutumlar ve kuralcı yapı sonuçta güvensizlik göstergesidir. Çocuğun azarlanması, toplum içinde aşağılanması, ona yaşına uygun sorumluluk verilmemesi (mesela odasını toplaması, kahvaltıyı hazırlaması, gibi basit ev işleri), kardeşler arasında taraf tutma, ana baba ilgisizliği, yaşamış olduğu korkular gibi nedenler çocukta tırnak yeme davranışını tetikler”.
Çocukta gerginlik ve huzursuzluk oluşturan nedenlerin titizlikle araştırılmasını öneren uzmanlar, sonuçta tırnak yemenin duygusal bir sorun olduğunun altını çizdiler. Azarlamak, korkutmak, başkalarını örnek göstermek veya çocuğu tehdit etmenin sorunu çözmeyeceği gibi daha da ağırlaştıracağını anlatan uzmanlar şu temel görüşü dile getiriyor:

“Onları, korku ve kaygı oluşturabilecek film, video, atari gibi faaliyetlerden uzak tutmak gerekir. Ebeveynler cocuklarının önünde asla kavga etmemelidirler. Ederlerse bile bu bir alışkanlık haline gelmemeli anlaşmazlık nedenleri çocuga uygun bir dille açıklanmalıdır. Sorun uzun sürerse bir uzmanla yüzyüze görüşülmeli. Çocuklar yeni ortamlara ve yeni kişilere uyum göstermekte zorluk çekmezler. Ve çocuklarda bazı davranış biçimlerinin soruna dönüşmesine neden olan yetişkinlerdir”.

maxirabit

maxirabit

Üye
Dudak yemekte iyi değil aslında,tırnak nasıl yiyorlar onu hiç anlamış değilim.Neyse ki öyle alışkanlıklarım yok sadece yemek yerim ben:d:

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
bn sinirlenince yiyorum ama yutmuyrm tabikide :p

• Beğen
Tepkiler: maxirabit
maxirabit

maxirabit

Üye
bn sinirlenince yiyorum ama yutmuyrm tabikide :p
Şuna benziyor,sigara içiyorsun ama dumanını içine çekmiyorsun:)
Yeni başladıysan yada arda çok dalgınsan yutabilirsin yada zamanla yutmaya yönelebilirsin:gul:

• Beğen
Tepkiler: nazlican

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
hayr yutmam zaten sinrlenice olyr :islik

Kingmortall

Kingmortall

Üye
iğrenç bütün gün tırnak arasına giren mikropları alıyonuz ağzınıza +o(+o(

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
ben yiyorum yutuyorum hiç uzamıyor tırnaklarım

- - - Eklendi - - -

tırnaklarımın arasında hiç pislik olmuyor

• Beğen
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
+o(

• Beğen
Kingmortall

Kingmortall

Üye
maxirabit

maxirabit

Üye
konuş konuş ne mikroplar yiyorsunuz :D

Mikropsuz,sıfır mikrop yada spor'un olmadığı bir yiyecek türü yok zaten:gul:
De ben tırnak bağımlısı değilim o ayrı,standartı ma aykırı:D

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...