Thorsten Heins: Şimdilik ucuz Blackberry 10 cihaz sunulmayacak

 • 9 Mart 2013
 • 614 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Geçtiğimiz son dönemlerde Kanada kökenli akıllı telefon ve tablet üreticisi olan RIM oldukça büyük sıkıntılar yaşamıştı. Günden güne dünya genelinde satışlarında düşüş yaşayan RIM, daha sonra Blackberry 10 işletim sistemi ve bu işletim sistemi üzerinde çalışan akıllı telefon modelleri ile yeni bir başlangıç yapmayı hedeflemişti.

  < Resmi açmak için tıklayın >  RIM, 30 Ocak tarihinde yaptığı etkinlikle yeni işletim sistemi Blackberry 10‘u tanıtmış, biri tamamen dokunmatik ekran, diğeri de dokunmatik ekran ve QWERTY klavyeli Blackberry Z10 ve Blackberry Q10‘u resmi olarak duyurmuştu. Ayrıca firma ismini de değiştirerek Blackberry ismini kullanmaya başladı.

  Blackberry, bu telefon modellerinden Blackberry Z10‘u satışa sundu, ilerleyen haftalarda Blackberry Q10‘u da sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni iki akıllı telefon fiyat olarak üst düzeye hitap ediyor ve en merak edilen konulardan bir tanesi de daha ucuz Blackberry 10 cihazların ne zaman satışa sunulacağı yönündeydi.

  Blackberry CEO‘su Thorsten Heins şu anda uygun fiyatlı Blackberry 10 cihazlarını sunmaya niyetlerinin olmadığını belirtti. Tabi ki bu hiçbir zaman gelmeyeceği anlamına da gelmiyor. Gelen bilgiler 2013 senesi içerisinde gelmesinin ihtimal dahilinde olmadığı yönünde.
  Thorsten Heins: Şimdilik ucuz Blackberry 10 cihaz sunulmayacak
   


  Yazan: ANIL
 2. Ucuzlayana kadarda BBZ10 satışlarının vasat gideceği anlamına gelir bu.Aşırı pahalı.
   
 3. ama bb yoneticileri oyle demiyor. Şimdiye kadar ki z10 satişlarindan oldukca memnunmuşlar ve %40'lik bir satiş rakamina ulaşmişlar bile.
   
 4. Yalandır bence şu cihaza kim o kadar para verirkş
   
 5. Hindistan'da ilk parti stokları 5 gün içinde bitmesi beklenirken 2 gün içinde tükenmiş. Yalan değil yani duruma sadece ülkemiz açısından bakmayın.
  [h=2][/h]
   
 6. Ki ülkemizde de benim gibi cihazı çok hoş bulanlar vardır.Farkettiniz mi,Htc One'ın tasarımı Z10'a çok benziyor?
   
 7. Cihazın fiyatı haricince genel özellikleri gerçekten memnun edici. Bu sefer bb gerçekten çok daha iyi bir sistem çıkarmış. Ülkemizdeki %40-45 arasında değişen vergiler nedeniyle fiyatı uçuk kalsa da, fiyatını hakeden nadir cihazlardan olduğunu düşünüyorum. Tabi bütçesi uygun olanlar için :)
   
 8. arayuzdeki bazi gecişleri harmattana benzetsem de bb10 başarili bir sistem olacak gibi gorunuyor. Zaten RİM hic bir zaman mobil sektorde liderlik hedefi olan bir firma degildi. Bu sistem ve cihazlarla da hedefledikleri belli bir muşteri hedef kitlesi vardir ve ona da ulaşacaklar gibi gorunuyor.
   
 9. Cihaz bazı ülkelerde umduğundan fazla satış yaptı.Gelmemesi iyi
   
 10. %40lık satış oranı neyi temsil ediyor söyler misiniz?
   
 11. hedef satişin oranini.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 21:43