Tess Gerritsen - Buz Gibi Soğuk

 • 12 Ekim 2012
 • 1633 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bembeyaz karlar altında karanlık bir sır…


  Dünyaca ünlü polisiye-gerilim yazarı Tess Gerritsen’in son romanı
  “Buz Gibi Soğuk” Doğan Kitap etiketiyle okurlarla buluşuyor.


  Maura Isles bir tıp konferansında karşılaştığı eski arkadaşı ve onun dostları ile birlikte bir geziye katılmaya karar verir. Arabaları kara saplanınca ıssız bir yerde kalan bu beş kişi Ahret isimli bir kasabaya sığınır. Sığındıkları kasabadan kurtulmaya çalıştıkça olaylar birbirini takip etmeye başlar. Kasabada adeta bir ölüm kalım savaşı yaşanacaktır.

  Edebiyatta polisiye-gerilim türünden hoşlananlar, Amerikalı yazar Tess Gerritsen'ın dünyada büyük ilgi uyandıran son romanı “Buz Gibi Soğuk”tan da büyük bir heyecan duyacaklar. Romanlarında, eğitimini aldığı antropoloji ve tıp disiplinlerinden yararlanarak olay örgüleri kuran ve karakterler yaratan Gerritsen, yeni romanında özellikle insanların bir şeylerin peşinden nasıl bilinçsizce sürüklenebileceklerini etkili bir dille anlatıyor.

  Gerçek hayatta olduğu gibi romanda da, bir şekilde toplum tarafından kabul görmeyen ya da tutunacak bir dal arayan insanların kendilerini ne gibi şeylere sürükleyebildiklerine şahit oluyoruz. Beyinleri yıkanan bu insanlar, ait olabilme duygusu için çocuklarından bile vazgeçebiliyorlar. Yazar, hikâyesinde bu sürüklenişi oldukça etkili bir anlatımla dile getirerek, olaylardan etkilenen çocukların hayatlarının ne yöne gittiğini açık bir şekilde gösteriyor.

  Roman kahramanları Maura Isles ile Jane Rizzoli’nin başrollerde olduğu “Rizzoli&Isles” adlı dizi de yazarın memleketi Amerika’da büyük ilgi görmeye devam ediyor.


  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: minoo
  -efşan bunu beğendi.
 2. daha bu gün ulaştı elime. Okuma fırsatım olmadı henüz. Sanırım bu gece bitiririm:ehe
   
 3. Benim elime de cumartesi günü ulaştı, 1 hafta önce. Hedaaye geldi :sarıl:
  Elimdeki kitabı bu gece bitiririm diye düşünüyorum. Hemen buna başlayacağım.
   
  -efşan bunu beğendi.
 4. ''Masumiyetin için savaş'' var bir de. Haberin vardır umarım.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/02/2019 - 07:57