Tesla’nın Yeni Aracı Elektrikli Tır


SenSeyTürk

SenSeyTürk

Üye
    Konu Sahibi

Tesla, otomotiv çağının gidişatını belirleyen adımları bundan 5 yıl önce atmaya başladı. Tüm sektör elektrikli araçlar için erken olduğu düşünülüyordu. Şimdi neredeyse bütün otomotiv devleri ve köklü markalar, üretim hatlarını elektrikli otomobil ve araçlar üretmek için revize etmeye karar verdiler. Yıllar sürecek uzun dönüşüm planları hazırlandı ve Tesla, zamanında kendisine gülen firmaları bir bir rakip olarak karşısına aldı. Şehirler arası kısa mesafeler ve şehir içi taşımacılığı için geliştirilen tır, 140 kWh’lık bir pille çalışıyor. Firmaya göre araç 1 saatte şarj olabiliyor ve 500 kilometrelik menzile sahip.
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve sinan yüksel
sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
Bizler bunun önemini anlasak vakit kaybetmeden araçlarımızı elektirikliye çevirmenin yollarını arardık.
Elektirik motorunun verimi %90 üzerinde iken, benzinli araçlarda bu verim %20-30 civarında.
Vampirler bir doysa mesele kalmayacak, dünya savaşlarının son bulmasınada vesile olacağını düşünüyorum...
 
  • Beğen
Tepkiler: SenSeyTürk


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt