Terim'den Ferguson'a mesaj!

 • 20 Eylül 2012
 • 255 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Manchester United karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

  Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, takımının Manchester United'a 1-0 kaybettiği karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.


  Umut Bulut'un maçın başında yaşadığı sakatlığın kendilerini etkilediğini belirten Terim; "Kaybettiğimiz için üzgünüm. Sonuca pozitif diyemeyiz. Başlarken biraz tedirgin başladık. Ancak devre sonuna kadar iyi gittik ve bir çok pozisyon bulduk. Umut'un sakatlığı aklımızda yoktu. Bu durum bizi biraz etkiledi." şeklinde konuştu.


  Karşılaşma sonrası Ferguson'ın Galatasaray'dan tedirgin olduğunun aktarılması üzerine başarılı teknik adam; "Ferguson'ı İstanbul'da daha da tedirgin edeceğiz. ASY Arena çok daha değişik bir atmosferde olacak." ifadelerini kullandı.


  İyi bir mücadele sergilediklerini ancak bunun Manchester United gibi takımlar karşısında yeterli olmadığını belirten Terim; "Manchester ile oynuyoruz. Türkiye'de sergilediğimiz mücadelenin yetmeyeceği belliydi. Fark da yiyebilirdik ancak beraberliği yakalayıp öne de geçebilrdik. Çok pozisyon bulduk. İlk dakikadaki penaltıdan bahsetmiyorum bile. Bu seviyedeki hakemler bunu atlamayacak." ifadelerini kullandı.


  Takım olarak Manchester United'a karşı iyi bir mücadele sergilediklerini belirten Terim; "Daha alacak yolumuz var. Bizim oyuncularımız iyi direnç gösterdiler. Çocuklar son dakikaya kadar savaştılar. Ancak son vuruşlarda biraz problemimiz var. Burada önemli olan Mancheaster'a kafa tutabilmek, onları son dakikada vakit geçirmeye yöneltmekti. Onlar tek forvetle oynarken, biz iki santraforla maça başladık." şeklinde konuştu.


  Takım olarak daha almaları gereken çok yol olduğunu ve maçın başında yaşadıkları heyecanın olumsuz yansıdığını belirten Terim; "Türkiye'ye iyi bir sonuçla dönmek isterdik. Ama olmadı. Sonuç pozitif olmasa da etkilerinin pozitif olacağını düşünüyorum. Nerede olursa olsun, kime olursa olsun mağlubiyetten hoşlanmayız. Oyuncularım gerekli dersleri çıkartacaktır. Daha çok çalışmamız gerekiyor." dedi.


  Konuşmasının sonunda Umut Bulut'un sakatlığına da değinen Terim, golcü oyuncunun durumunun ciddi olmadığını belirtti.


  Umut'un sakatlığı iyi olmadı


  Fatih Terim, Umut Bulut'un 15. dakikada yerine Elmander'e bırakmasıyla ilgili olarak, ''Umut daha önce değişiklik istedi. Ben 5 dakika bekledim. Deparda kaldı, arka adalesinde sorun vardı. Böyle maçlarda biliyorsunuz erken değişiklik aleyhte bir şey. Bizim için hiç iyi olmadı'' değerlendirmesinde bulundu.


  Cluj'un galibiyetinin grubu değersizleştirme çabası içinde olanlar için önemli olduğunu kaydeden Terim, grup için yapılan 'lokum', 'şeker' gibi nitelendirmelerin yanlış olduğunu söyledi ve herkesin herkesi yenebilecek güçte olduğunun altını çizdi.


  Terim, savunmada Cris'i değil, Dany'yi seçmesiyle ilgili soruya, ''Çabuk olduğu için onu tercih ettim. Cris daha fizik olarak, önceki haftalarda oynamadığı için hazır değil. Bence de Dany çok iyi oynadı. Dany hakikaten maçın en iyisiydi'' yanıtını verdi.
   


  Yazan: Kingmortall
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/02/2019 - 04:55