Terim ile görüşüldü mü?

 • 7 Mayıs 2011
 • 372 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Başkan adayı Ünal Aysal'ın yönetim kurulu listesinde yer alan Ali Dürüst, şu ana kadar hiçbir teknik direktör ile resmi olarak görüşmediklerini söyledi.

  Galatasaray Kulübü'nün 14 Mayıs Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adaylarından Ünal Aysal'ın yönetim kurulu aday listesinde yer alan sarı-kırmızılı eski yönetici Ali Dürüst, rahatsızlığın mevcut yönetim içindeki sıkıntılardan kaynaklandığını söyledi.

  Sarı-kırmızılı kulübün Kalamış Tesisleri'nde üyelere yönelik gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarına açıklamada bulunan Ali Dürüst, olağanüstü bir dönem yaşadıklarını belirtirken, ''Genel kurulun seçim isteme nedeni, Galatasaray'ın başarısızlığıyla ilgili değildi. Yönetimin içinde sıkıntı vardı. Son mali kongrede de tablo hepimizi çok rahatsız etti. Ana neden sportif başarısızlık değil, yönetim içinde birlik olmamasıydı. Gönül isterdi ki bu seçim normal şartlarda gerçekleşsin ve Adnan Polat da aday olsun'' diye konuştu.

  Yaşanan kötü gidişte düzelmenin olması için birlik gerektiğine dikkati çeken Dürüst, ''İnşallah biz onu tesis edeceğiz. Son 1 seneki sıkıntı, birlik olmamasıdır. Galatasaray'ın iyi bir takımı var ve bulunduğu yeri de hak etmiyor. Yapılan projeler vardı. Bu gönül işi, içerde çalışılırken gönüllerin bir olması lazım. Biz başarılar yaşarken de bu gönül birliğiyle başardık. Sizin gönlünüz bir olunca; takımın da taraftarın da gönlü bir oluyor. Büyük bir camia bu ivmeyle başarıya yürüyor'' ifadelerini kullandı.

  ''HİÇBİR TEKNİK DİREKTÖRLE GÖRÜŞMEDİK''

  Ali Dürüst, Ünal Aysal ın yeni sezon için teknik direktör Fatih Terim'le anlaştığı iddialarını yalanlarken, şunları söyledi:

  ''Fatih Terim dahil olmak üzere şu anda hiçbir teknik direktörle görüşmemiz olmadı. Galatasaray'da başarılı olmuş bazı isimler konuşulabilir. Benim kriterim, Galatasaray'ı başarıya taşıyacak en uygun seçimi yapmaktır. Hiçbir ismi masaya yatırmadık. Bunun için çok erken. Galatasaray için en uygunu neyse, o yapılacak. Kimsenin şüphesi olmasın. Şu anda bir isim yok.''

  Galatasaray'da göreve gelmeleri halinde futbol şubesinin olmayacağını belirten Dürüst, ''Futbol önemli bir olay. Eğer seçilirsek, hep beraber bu işin içinde olacağız. Burası 1 kişiye bırakılamayacak kadar önemlidir. Bizim amacımız, en uygun teknik direktör ve en uygun oyuncularla bu takımı oluşturup, işi onlara teslim etmek. Ondan sonra biz bu işin içinde olmayacağız. Kendi işimize bakacağız'' şeklinde konuştu.

  -''ÖNEMLİ OLAN ARDA'NIN KARARI''-

  Adı İspanya'nın Atletico Madrid ekibiyle anılan Arda Turan'la ilgili görüşlerinin sorulması üzerine Dürüst, ''Arda'nın değeri tartışılmaz, ama oyuncunun isteği önemli. Ben ümit ediyorum ki Arda o huzuru bulacaktır ve burada kalacaktır. Öncelik yine oyuncunun tercihidir. O emeğini satıyor ve onun isteğine saygımız var'' dedi.

  Gelecek sezon Avrupa kupalarında mücadele edemeyecek Galatasaray'ın yıldız oyuncu transferi yapıp yapamayacağı sorusuna ise Ali Dürüst, ''Tabii ki yıldızlar da gelecek. Amacımız şampiyon olmak ve bunun için gerekli tedbirleri alacağız. Mevcut takımımız var, bu takımı yukarı taşımamız lazım. Biz bu oyuncularla devam edeceğiz. Tabii ki takviye yapacağız. Transfer de bu anlamda olacak'' diyerek sözlerini tamamladı.
  Kaynak: Anadolu Ajansı
   


  Yazan: Kingmortall
 2. İmparator seçim malzemesi olmak istemiyor. Bu iş büyük oranda bitti bence. 15 Mayıs'ta açıklanır gibi ..
   
 3. 3. kez fatih terim...Dizi gibi:ehe
   
 4. 3. kez de olur, gerekirse 13. kez de olur. İmparator'un her zaman Galatasaray'da yeri hazırdır. Umarım 3.kez İmparator'u göreceğiz takımın başında.
   
  Kingmortall bunu beğendi.
 5. inşallah 2.kez geldigi gibi olmaz o günleri hatırladım biran
   
 6. 2.ye anladım da 3. ne diye?
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 04:00