Terim Ağzına Geleni Söyledi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi


Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim Mersin İdmanyurdu maçı sonrası mikrofonlara uzun ve sert bir konuşma yaptı.

Terim hareketi için "Yakışmıyor" yorumunu yapan yorumcu Rıdvan Dilmen'i de sert bir şekilde eleştirdi. Sözleri şu şekilde;

"Haksız olduğumuz zaman söylüyoruz. Haklı olduğumuzda da ifade ediyoruz. Hiçbir şey yapmadan 3 maç ceza yedim. Şimdi hiçbir şey yapmadan atıldım. Evet bu sefer yaptım. Şimdi versinler. Hatta geçen seneden kalma 2 maçı da koysunlar üstüne. Kimseye borçlu kalmayı sevmem. Onları da versinler kimse konuşmasın.

Süleyman Abay gibi ben iki senedir konuşmuyorum. Daha önce dördüncü hakemken yapamadıklarını burada yapamazsın. Hasan ile Ümit ne yaptı? Buradan Rıdvan'a da bir haberim olsun, ben neyin kendime yakışıp yakışmadığını bilirim. Dikkatli konuşsun. Yanlış ve doğru yaptığımı ben söylerim Algıyı başka yere çevirmenin alemi yok. O da kendine yakışanı yapsın.

Ben 40 senemi verdim. Neyin ne olduğunu biliyorum. Benim gizli gündemim yok. Hangi gizli gündemin neler olduğunu bilecek kadar tecrübeliyim. Atıldıktan sonra tabii ki tepki göstereceğim. Topu başka bir tarafa doğru vurdum. Fatih Terim'i ben attım, prestijini sarsıp itibarsızlaştırıyım olamaz. Ben hiçbir hakem için konuşmadım. Bundan sonra devamlı olarak her maçtan sonra konuşacağım. Bazı şeylere güvenimiz kalmadı. Hakem insandır hata yapar. Antrenör insan değil mi? Oyuncu insan değil mi? Biz kötü oynayabiliriz, bunun yargısı bize düşer.

Oyuncu kötü oynayabilir, hakem kötü oynayamaz. Avrupa'daki maçtan sonra da konuştum. İnsani ve medeni diyalogları her yerde koruyoruz.

Schalke maçında üçüncü gol attıktan sonra saha içinde 20 kişiyiz. Dördüncü hakem göz kırptı herkes içeri girdi. Bunlar kulübe bekçisi. Eğer Fatih Terim varsa adaletin olduğu yerde vardır. Şimdi bir lafım da bazı taşeronlara. Geçen sefer 21 maça kadar çıkanlar vardı ya, onlara da sesleniyorum ellerinden geleni geri koymasınlar. Biz bu ülkeye hizmet etmeye çalışıyoruz. Ben 40 senemi vereceğim, beni terbiye etmeye kalkacaklar. Topu vurdum. Hakemler oyuncuları, antrenörleri sahada tutmak için mi var, atmak için mi? nerede olursam ben buyum. Tepkilerimi belli ederim.

Bundan dolayı ceza yiyeceksem yine de devam. Yalandan, dolandan hareketler yapamam. Atıldıktan sonra her şeyi yaptım. Onun yakışıp yakışmadığına ben karar veririm. Biz kimseye terbiyesizlik etmiyoruz. Herkes dikkatli olsun.

Adalet herkese lazım. Sadece bize değil, size de lazım. Şu komediye bakın, sokağa geldik, burada basın toplantısı yapıyoruz. Atılmışız, basın toplantısı yapamazsın, sahaya giremezsin. Bu yapılanlar bana değil, kulübüme verilmiş bir ceza. Şurada basın toplantısı yapamıyoruz. Sahaya giremiyoruz. Hakem haftaya sahaya giremiyor mu, giriyor. Ben neden giremiyorum. Geçen sefer, 21 maç, 18 maç dediler. Ne oluyor ya? Siz yargıç mısınız, hakim misiniz?

Geçen sefer Disiplin Kurulu'nda 'Sizi iki kere uyarmışlar' dediler. Böyle bir uyarma olmadığını söyledim. Hamit'e neden faul yapıyorsun diye kızdım. Ben hangi hakem kararına itiraz ettim? Avrupa'da ağzımı açıyorum. İngiliz basını Manchester maçından sonra Cüneyt Çakır hakkında fikirlerimi sorduğunda söylediklerimi gördünüz. 'Onun arkasındayız' dedim. Burada itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Yayıncı kuruluş da çok güzel 18 kamerayla her şeyi yayınladı.

Eğer ben hakeme kötü söz söyleyip atılmışsam her cezaya razıyım. Ancak atıldıktan sonra her şeyi söyledim. Sadece hakemler değil bizler de emek gösteriyoruz. Fatih Terim'i tabii ki atmalısınız, zaten atıyorsunuz da. Zekeriya Alp benim arkadaşım, çok da güvendiğim biri. Geçen bizim hadiseden sonra açıklama yapıyor, "Hakem çok iyiydi" diyor. Maçı tribünden de değil, televizyondan takip ediyor. Bundan sonda tepkilere devam edeceğim. Gizli bir gündem var."
 
umitgul18

umitgul18

Üye
Terim'in yerinde ben olsam aynısı yapabilirdim. Olanlar sinir bozucu fenerliyim ama Terim'in sinirlenmesi çok normal hak veriyorum.
 
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
çok sinirliydi
 
Buğra

Buğra

Admin
eğer ceza alacaksa 8-10 maça kadar ceza alabilir (önceki ertelenen ceza dahil)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt