Telexy Networks SymSMB v4.00.61 Symbian telefonların bilgisayar ağlarına katılması şimdi daha kolay.

Sponsorlu Bağlantılar

serhat904

serhat904

Üye
    Konu Sahibi
Telexy Networks SymSMB v4.00.61 Symbian telefonların bilgisayar ağlarına katılması şimdi daha kolay.
PC'de paylaşıma açtığınız sürücülerin veya
dosyaların yolunu SETTİNGS bölümüne girip network drivers'dan yazıyorsunuz telefonunuzdan bu sürücüleri görebiliyorsunuz.
Ayrıca telefonunuzdaki sürücüleri veya dosyaları istediğiniz
sürücü yada dosyayı paylaşıma açıp bilgisayarımdan ağ sürücüsüne bağlan diyip telefonun sürücülerini görebiliyorsunuz..

Today's mobile handsets are more than simple phones. With integrated still and video cameras, music playback and data processing capabilities, smartphones are mobile computers. But without network access, a mobile computer is a data desert island - hard to get data onto and hard to get data off.

Telexy Networks is currently developing a set of technologies and applications enabling seamless wireless networking between Symbian mobile devices and network computers.

It is easy for Symbian Phone to join Windows, Mac or Linux computer network now. Just install SymSMB 4.00 on your Nokia S60 3rd edition or SymSMB 3.10 on your Sony Ericsson UIQ3 based phone and start accessing, copying, sharing any files on your network wirelessly. SymSMB is based on secure, fast and industry proven network communication platform. With SymSMB your Symbian phone turns into network in your pocket. Your phone storage is not limited by the size of your MMC card any more. It is whole network of computers and servers at your fingertip anytime anywhere!

SymSMB 4.00 for S60 - enjoy the freedom of mobile networking!

SymSMB 4.00 yeni özellikleri:

- Built-in music player to play music directly from network location;
- Open/edit network files;
- 3 options of autoconnect;
- "Always Ask" Access Point support;
- Added share-level security mode support (better NAS drives support);
- UI improvements (Search, Mark/Unmark);
- SymVPN ready;

SymSMB 4.00 ile neler yapabilirsin:
- ağ ortamında paylaşıma açılan müzikleri oynatma;
- ağ ortamında bulunan bilgisayarları tarama;
- herhangi bir ağdaki dosyaları açma;
- telefon dosyalarını ağ üzerindeki bilgisayarlara erişilebilir kılma(kullanıcı tanımlamalarıyla erişimi kısıtlayabilirsiniz);
- farklı işletim sistemleri desteği: Windows (Vista, XP, Server 2003, 2000), Mac OS, Linux, UNIX;
- herhangi bir uğraş vermeden ağ üzerinde paylaşıma açılmış dosyalara erişme;
- ağda bulunan bilgisayarlara hak ve izinlerin izin verdiği ölçüde erişim;
- ağ sürücülerine erişim;
- Wi-Fi, GPRS, 3G, WiMAX, Bluetooth, etc. desteği;

Kullanımı:

-Öncelikle telefona yüklediğiniz programı açın Denetim masası /Hesaplara gelerek
yeni bir kullanıcı oluşturun(kullanılacak kullanıcı adı bilgisayar ismiyle beraber kullanılacak;
örneğin bilgisayar adı pc , verdiğimiz kullanıcı adı zamolda olsun: kullanacağımız ifade pc\zamolda olacaktır).

-Daha sonra Bağlantılar dan yeni bir bağlatı oluşturarak ;
ad kısmına telefonun ismi(herhangi bir isim).
çalışma grubu kısmına bilgisayarınız bağlı olduğu grup ismi(default workgroup).
bağlantılar kısmında kullanacağınız wireles bağlantısını seçin.

-Sıra geldi telefonda paylaşacağımız dizini belirlemeye:
telefonda Denetim masası/Paylaşımları açarak yeni paylaşım oluşturun; klasör kısmına paylaşıma açacağınız dizini belirleyin Ad kısmına Disk_E (bilgisayardan erişimde kullanılacak, farklı değerler girilebilir ) değerini girin.

Şimdi paylaşımı başlatalım programdan Denetim masası/ bağlantıları açarak yeni oluşturduğumuz bağlantının üzerinde Başlat diyelim böylece paylaşılan dizinimiz aktif durumda.

- Pc den paylaşıma açtığımız dosyaların görülmesi için:
Bilgisayarım/ sağ tuş/ Ağ sürücüsüne bağlan diyelim çıkan pencerede
-sürücü farketmez
-klasör alanında Telefonda verdiğimiz bağlantı ismi ve paylaşıma açtığımız klasör ismi kullanılacak telefon ismimiz N81 olsun bağlantı ismimizde Disk_E ydi. Bu şekilde gireceğimiz değer \\N81\Disk_E olacaktır.

Altta yer alan farklı kullanıcıyla bağlana tıklayarak telefonda oluşturduğumuz
kullanıcı adı (pc adı kullanmadan) ve şifreyle bağlantıyı gerçektiririz.

Alıntıdır
hatamız varsa affola

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail, akrep16, marseyas_07 ve 5 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

oguzhan mobile

oguzhan mobile

Üye
bu programı duymuştum inş tam sürümdür

pis_katil

Üye
güzel çalışıyor. ben bu linktekini indirdim:
http://www.maxicep.com/pc-symbian-v...-networks-symrdp-iptal-olmustur-7-325970.html

bilmem ikisi de aynı mı. tek kusuru karşı tarafın kullanıcı adı ve şifresini girdiğim halde bağlantı anında yine de şifre soruyor. diğer başlık nedense iptal edilmiş. sadece anlatım resimleri yok diye. bence anlatım resmine gerek yok. program zaten ileri düzey kullanıcılara hitap ediyor. onlara da anlatım gereksiz.

bu programın asıl amacı uzaktaki bir bilgisayara bağlanıp ona destek verebilmek. sıradan kullanıcılar için port forwarding vs.. karmaşık şeyler. mevzuyu bilmeyen, ihtiyaç duymayan boşuna kafasını filan yormasın, bilen için çok güzel.

niccor13

niccor13

Üye
teşekkurler deniyorum. umarım çalışır

umutismet

Üye
Öncelikle program çok hoşuma gitti teşekkürler paylaşım için .

..
Arkadaşalar ben pcm den bağlantı verdim ama telefondan o klasöre giremedim .
ana makine yerine kendi pc min ip sini ( \\31.31.31.1 )
"paylaşım " yerine paylaştığım klasörün ismini yazdım ( mixtape)

bunları slash ları koymadan vs . vs. her türlüsünü denedim ama yine de olmadı .
Anlatımını yapabilecek olan var mı ?

ces5

ces5

Üye
Paylaşım için çok teşekkürler işime çok yaradı.

a_strange_man

Üye
beyler nokia e5-00 da sertifika sorunu veriyor

muratmantc

Üye
Teşekkür ederim kardeşim çok işime yaradı ve daha çok yarayacak..

FGHT

Üye
Ya bu internek bağlantısını kesin istiyor bi de ben bağlanamadım. Resimli anlatımını yapabilecek olan var mı?

marseyas_07

Üye
emeğine sağlık.güzel birşeye benziyor inş.fulldur.deneyelim bakalım nasıl olacak.

guvenguven

guvenguven

Üye
dostum paylasım için teşekkürler. windows 7 de çalışıyor mu deneyen var mı? ben telefonu ağda goruyorum baglantıya kadar geliyorum ama '' belirtilen sunucu istenen işlemi gerçekleştiremez '' hatası alıyorum çözümünüz var mı?

m.selman

Üye
Arkadaşlar nokia e72 cihazımda ağda telefonu görebiliyorum, açmaya çalıştığımda; "bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir. erişim izninizin olup olmadığını öğrenmek için bu sunucunun yöneticisiyle temasa geçin." şeklinde uyarı alıyorum. yardımcı olabilecek var mı?

Üst Alt