Haber telefonun 112. Kanalı nedemek??

Sponsorlu Bağlantılar

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
telefonun 112. Kanalı nedemek??
arkadaşlar turkcele taşıdiğim hattım açılır açılmaz şöyle bir mesaj aldım guncel deprem vb bilgisini almak için cihazınızın 112. Kanalını kullanım klavuzunda tarif edildiği gibi aktif etmelisıniz afad bu 112. Kanal nedir?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
hücre yayını eskiden mesaj sesi gibi dakikada bir bilgi mesajı gelirdi. o olay işte. 3g'ye geçildiğinde kayboldu o sistem, sanırım yeniden aktif bu yıl.

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
yeniden aktif olduysa nokia 6120 niçin nasıl aktif edebilirim?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Tam hatırlayamadım ama ayarları mesajlarda hücre yayını olması bölümünden konu olarak ekleyip abone olacaksınız.Muhtemelen böyleydi diye hatırlıyorum.

King_ata

King_ata

Üye
    Konu Sahibi
Tam hatırlayamadım ama ayarları mesajlarda hücre yayını olması bölümünden konu olarak ekleyip abone olacaksınız.Muhtemelen böyleydi diye hatırlıyorum.
tşk kanka

bydadaloglu

Üye
Aynı uyarı banada cihazı hrt açtığımda geliyor Bu ayaamay yapabilen var mı ne yaptıysam ben yapmadım

YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
Sanırım olağan üstü durumda radyo kanalları ile sinyal yollamaya yarıyordu fakat emin değilim böyle bi duyum almıştım aynı acil aramalardaki gibi.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Sanırım olağan üstü durumda radyo kanalları ile sinyal yollamaya yarıyordu fakat emin değilim böyle bi duyum almıştım aynı acil aramalardaki gibi.

Konu iyi hortlamış. Kısaca bilgi mesajları geliyor diyelim ve son noktayı koyarım.

:ehe :ehe

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İlk Kez Duydum :hmmm

phasan

phasan

Üye
Sony varmı bu özellik

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Son düzenleme:
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Bknz : hattı her başka cihaza takisinizda gelen ve genelde iplenmeyip okunmadan silinen .mesaj

kadikoy

kadikoy

Üye
Her telefona lazım ayar;
Telefonda 112 acil kanalı nasıl açılır ?
Ana menüyü açın.
  1. Ayarlara gelin
  2. Hücre yayını sekmesini bulun
  3. Hücre ayarlarını düzenle deyin
  4. Kanal ekleyip seçin
  5. Kanal ismine AFAD yazın
  6. Kanal numarası olarak 112 girin
  7. Kaydet diyerek kapatın.

Üst Alt