Telefonum Garantide.. Mahkemeye Verebilirmiyim ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
Telefonum Garantide.. Mahkemeye Verebilirmiyim ?
Merhaba, telefonumu servise göndereli 20. gün. Sormak istediğim şu, eğer telefonum 30. iş gününün akşamı gelmezse itiraz etme hakkım varmı. Fakat telefonu tam bayram ertesi verdiğim için bu konuda uyarıldım, yine de itiraz etme hakkım varmı ? Çünkü sanırım gelmeyecek..

Kerim.

Kerim.

Üye
nerden biliyosun gelmeyecegini?

epts

epts

Üye
Kayıt zamanı önemli. Ama ben zannetmiyorum 30 günü geçireceklerini. Gecirseler de kılıfına uydururlar. Hangi servis. Ben daha önce teleservice ve kvk ya gönderdim bir ay içinde gönderdiler.

DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
20. Gün ve sorduğumda '' Parça Bekliyor '' diyor. O yüzden umudu kestim :D T20 telefonum Turkcell garantili.

epts

epts

Üye
Yetişir büyük ihtimal

newguard

newguard

Üye
Merhaba, telefonumu servise göndereli 20. gün. Sormak istediğim şu, eğer telefonum 30. iş gününün akşamı gelmezse itiraz etme hakkım varmı. Fakat telefonu tam bayram ertesi verdiğim için bu konuda uyarıldım, yine de itiraz etme hakkım varmı ? Çünkü sanırım gelmeyecek..

asus labtopumun menteseleri gevsemisti zamaninda garantiye gondermistim menteseler amerikadan geliyomuslar 1ay sonunda parçayi getirtdiremediler ve aldigim parayi bana iyade ettiler bende hp laptop aldim :D umarim sanada boyle yaparlar

Kerim.

Kerim.

Üye
asus labtopumun menteseleri gevsemisti zamaninda garantiye gondermistim menteseler amerikadan geliyomuslar 1ay sonunda parçayi getirtdiremediler ve aldigim parayi bana iyade ettiler bende hp laptop aldim :D umarim sanada boyle yaparlar
Hic sanmiyorum oyle yapacaklarini:D

- - - Eklendi - - -

mesela benim tab. 26.gunde gelmisti.bu arada telefonun sorunu neydi?

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
gelmezse ver hakkını ara

burak_yksl_88

Üye
tuketici mahkemesine elindeki servis kagidiyda git. en gec 3 ay icinde sonuclaniyor ama dedigin gibi bayram vb. seyler varsa konuyla ilgilenen bilirkisi bence dikkate alicaktir.benim bildigim 30 İŞ GÜNÜ diye gecer servis

sonsuzluk123

Üye
bunların adeti 1 ayın sonunda göndermek.

Kingmortall

Kingmortall

Üye
yetişmesse hakkın var 30 gün dolduğu zaman yeni telefon veya aynısı ile değiştirilmek zorunda tüketici hakem heyetine git

osicik

Üye
aynı t20 30 iş günü geçti geçen ay parasını aldık şu kaymakamlıkta olan ne tüketici haklarımı neyse oraya git başvur paramı istiyorum diye bildir ve al parayı tabi süre bi dolsun dolmadan vermezler... :):)

patrol76

Üye
Arkadaşlar dikkatinizden kaçan birşey var. 30 gün demiyor 30 iş günü diyor. Yani cumartesi pazar resmi tatil bayram tatili gibi durumlar var ise bu 30 günden sayılmıyor. 30 gün hesaplamanızı buna göre yaparak şikayette bulunun.

DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
O zaman dikkate almamız gereken konu şu;

Servis hizmet süresi 30 iş günüdür. Servis hizmet süresini müteakiben 90 takvim güü içerisinde alınmayan üründen servisimiz sorumlu değildir.

Şimdi; 18.08.2012 veriliş tarihi. 19-20-21 Bayram. / 25-26 Ağustos, 1-2-8-9-15-16-22-23-29-30 Eylül izin günleri.

Elimiz de ne var, Ağustos'tan 9 Gün, (bugün 14.Eylül.2012) 10 Gün'de Eylül'den geliyor, Eder 19 Gün..

AYRICA: Telefonumu USB ile bağladıktan sonra içine müzik attım, çıkardığımda Dokunmatik bozulmuştu..

cix_can-61

Üye
Kardeş her halükarda 30 iş gününün dolmasını bekleyeceksin... Sadece 15 iş gününü geçtiği için emsali telefon edinme hakkın doğuyor. ;) Tabi verirlerse :P

DraugHuan

DraugHuan

Üye
    Konu Sahibi
Bugün 35. gün, telefonum hala gelmedi. 532'yi arayarak haber verdim, telefonumu verdiğim servis ile iletişim kurup bana dönecekler. lanet olsun bu turkcell e bir telefon 35 gündür gelmezmi ya .

cix_can-61

Üye
yukqrda yaptığın hesaba göre daha 5-6 günleri var. Bu cuma gönderirler. Hep son günlere bırakırlar zaten...

oylum61

Üye
Telefon 30 iş gününde yapılmadığı takdirde yenisi gönderiliyor sıkma canını :) Bende de aynısı oldu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...