Haber Telefonu CD-ROM Olarak Kullanmak :)

Sponsorlu Bağlantılar

Tasomqwe

Üye
Başlıkta da yazdığı gibi telefonu pc ye bağladığınızda istediğiniz iso kalıp şeklindeki bir cd yi (dvd denemedim ama çalışabilir) telefona atarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kurulumu çok basittir. Ne işimize yarar diye soranlar olabilir keyfinize bağlı arkadaşlar gereksiz bulabilirsiniz ama bazılarının işine yarayabilir :) Emin değilim ama denemekte fayda gördüğüm bir fikir olarak mesela windows kurulum cd sini atabilir cd taşımaktan kurtulabilir ve bilgisayarınıza format atabilirsiniz.. Neyse çok uzattım ben nasıl yapıldığını anlatayım :)

1. Hafıza kartı yada depo hafızasında yani E:/private/2000fda7/ klasöründe dosya varsa bilgisayarınızda uygun bi yerde yedekleyin ve içindekileri telefondan silin.
2. İstediğiniz iso cd/dvd kalıp dosyasını bu klasöre kopyalayın ( e:/private/2000fda7/)
3. Klasöre attığınız cd/dvd nin adını ”phone_as_modem” şeklinde değiştirin.
4. Son olarak telefonunuzu pc ye tel. modem olarak kullan modunda bağlayınız. Artık bilgisayarım a girerek sonucu görün :) kolay gelsin umarım faydası olur..

Konu doğru yerde mi daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum hatalıysam özür dilerim...
Ne yapacağımı anlamadım ben. Arkadaşlar benim sıkıntım PC hiç açılmıyor yani pcde işletim sistemi yok başka PC de yok sadece telefon ve 32 GB hafıza kartı var bu E klasörü vs hafıza kartında yok. Ben direk isoyu hafıza kartına mı atıcam tam olarak nasıl olacak yardımcı olur musunuz? Lütfen acil

PALA.

PALA.

Üye
Ne yapacağımı anlamadım ben. Arkadaşlar benim sıkıntım PC hiç açılmıyor yani pcde işletim sistemi yok başka PC de yok sadece telefon ve 32 GB hafıza kartı var bu E klasörü vs hafıza kartında yok. Ben direk isoyu hafıza kartına mı atıcam tam olarak nasıl olacak yardımcı olur musunuz? Lütfen acil
Rompatcher ve x-plore yükledikten sonra o malum klasöre erişirsin ve iso dosyasını oraya atıp konudaki adımları uygularsın.

Tasomqwe

Üye
Rompatcher ve x-plore yükledikten sonra o malum klasöre erişirsin ve iso dosyasını oraya atıp konudaki adımları uygularsın.
Usta kurdum ikisini de ne yapacağım peki. Yardimci olursan çok sevinirim.

PALA.

PALA.

Üye
@Tasomqwe rompatcher yamalarını aktif et ve x-plorer ile gizli dosyaları görünür hale getirip, iso dosyasını, hafıza kartına konuda anlatılan şekilde uygun klasöre atacaksın alay bu, aslında telefonu bilgisayara bağlayarakda yapabilirsin.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Evet hort olacak, ama belki birilerine lazım olursa deneyip vakit kaybetmesin diye yazıyorum:

1) Bu yöntem normal OFW de "Z:\private\10202be9\2000fda8.txt" dosyası "C:\private\10202be9\2000fda8.txt" -ye kopyalanıp modlanmazsa çalışmayacaktır. Arkadaş CFW de denemiş ve yanlış bir algı oluşmuş (ya da belki E2Z yamasını açık unutmuştur ki o da çok büyük bir ihtimal direk çalışmayacaktı).

2) Eğer phone_as_modem.iso olan klasör "2000FDA6" ise sadece E2Z ve C2Z yamaları ile yapabilirsiniz bunu, başka yöntemler çalışmayacaktır

Not: 2000FDA8.TXT dosyasının uygun satrının
Kod:
0x1 string "E:\\klasor\\iso_dosyasi.iso" 0 cap_wr=alwaysfail
şeklinde değişmesi gerek. İstediğiniz dizine yöneltmek mümkün, farketmeyecektir.

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: PALA., DeV/AsA, MrClaude ve 1 kişi daha

Üst Alt