Telefonlar Arası Dosya Gönderimi / Paylaşımı

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Telefonlar Arası Dosya Gönderimi / Paylaşımı
Evet birçok arkadaşımız biliyordur ama yine de bir o kadar arkadaşımız, telefonunuzdaki resim, melodi gibi dosyalar dışındaki dosyaları, nasıl başka bir telefona gönderebilirim sorusunu sormakta.

Not: Resim ve melodi dışında dememin sebebi, onlar zaten "galeri" lerden gönderilebiliyor..

Telefonunuzdaki istediğiniz bir dosyayı karşı tarafa bluetooth yada kızılötesi mümkün.

Yapmanız gereken,
Programlar > Sistem Araçları bölümümüzden Herhangi bir file manager uygulaması çekip, telefonunuza yüklemeniz.
( fexplorer, seleq, efile manager ) gibi .

Daha sonra uygulamayı çalıştırın ve , göndereceginiz medya neredeyse, onu bulduktan sonra üzerine gelin ve ;
Seçenekler > Gönder > Bluetooth / Kızılötesi ile

Yapın, dosya karşı tarafa yollanacaktır ..

-Mesela sizin dijital müziklerinizin oldugu klasör (Series60 larda)
C:/Nokia/sounds/digital veya E:/sounds/digital klasörleridir .

-Mesela Resim klasörü,
Telefon hafızanızdaki bir resim ise: C:/Nokia/Images dedir, hafıza kartı ise: E:/Images .

Herhangi bir yere atacağınız bir uygulama yada oyunun yükleme dosyası ( mevcut yüklü oyunları gönderme yolu yok tabiki ) için siz E sürücüsüne bir klasör olusturup, adını örnegin "yedek" vererek, buraya arşivleyebilirsiniz, sonra birisine göndermek istediğinizde buraya girip, "Gönder" demeniz yeterli olacaktır .

S60 Dışında Diğer Telefonlarda: Aynı Durum, diğer symbian sistemli P900 gibi cihazlarda da mümkündür (Uiq serisi). Temel mantık ve yapılışı bu şekildedir .. Bir file manager yüklemek ve disklerden bularak dosyayı yollamak.

Ummarım yararlı olur, İyi mesajlaşmalar.

• Beğen
Tepkiler: ayse sena

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Aklıma gelmişken,
Mevcut Yüklü Uygulamaları bir yolla gönderebilirsiniz ama karışık bir yol.

Önce E:/System/Apps klasörüne ( programların oldugu klasör, hafıza kartında ) göndermek istediğiniz klasörü "zip" yapın . Zipman adlı bir programla bunu yapabiliyorsunuz, daha sonra dosyayı karşı tarafa yollayın ve onda da aynı Zipman programının yüklü olduğunu varsayıyorum, "Un-Zip" yapacaksınız bu sefer yani dosyaları klasör halinde çıakrtacaksınız, bu işlem hedef makinenin Apps kalsöründe yaparsanız, aynı zamanda uygulama ona yüklenmiş olur .

Not: Çogu program olur ama bir o kadarı da olmaz, nedeni sadece apps klasörüne kendini yüklememesidir, onun dışında birçok sistem klasörüne gerekli dosyalarını yerleştirmiş olabilir, yeni makinede bu tür dosyalar olmadıgından da açılmaz.

Dediğim gibi en garantili yok, göndermek istediğiniz dosyayı, önce telefonunuzda bir klasöre pc nizden atın, daha sonra istediginiz yerde bu sis, jar gibi yükleme dosyalarını istediğiniz kişinin telefonuna yollayın , direk kurulmuş olur .

Saygılar.

Zero

Zero

Üye
Sık sık gündeme gelen bir konu da korumalı dosya meselesi. Bazı modeller sis dosyaları veya orijinal melodileri Bluetooth üzerinden göndermeyi "korumalı dosya" uyarısı vererek reddediyor.
Bunu aşmanın iki yolu var..

1-Dosyanın uzantısını değiştirmek. Örneğin "Fexplorer.sis" dosyasını yeniden adlandırıp adını Fexplorer.si veya Fexplorer.siss olarak değiştirirseniz sorun ortadan kalkar. Karşı telefon dosya uzantısını tanımayabilir (özellikle müzik,video dosyalarında) bu nedenle transfer bittikten sonra karşı telefonda dosya uzantısını yeniden eski haline getirmeniz gerekebilir.

2-Alternatif bir yazılım kullanmak. Bazı programlar telefonun sisteminden bağımsız olarak bluetooth kullanabiliyor. Buda dosya transferinde kolaylık sağlıyor. Bu konuda en iyi programlardan biri "Mobiluck". diğer özelliklerinin yanında bluetooth üzerinden sorunsuz dosya transferi sağlıyor..
http://www.maxicep.com/forums/index.php?ac...ype=post&id=362

Usta_AsH

Üye
3 bir alternatif de N-GAGE kullanmak

BeJeKe

Üye
ya size bişi söleyecem bunları göndereceğimiz arkadaşımızında fexplorer türü programı olması şartmıııı........herlde öle çünkü bn bi kere gönderdim no file ne öle bişi dedi

Yeniden Doğuş

Üye
Originally posted by Zero@Apr 2 2005, 08:59 PM
Sık sık gündeme gelen bir konu da korumalı dosya meselesi. Bazı modeller sis dosyaları veya orijinal melodileri Bluetooth üzerinden göndermeyi "korumalı dosya" uyarısı vererek reddediyor.

2-Alternatif bir yazılım kullanmak. Bazı programlar telefonun sisteminden bağımsız olarak bluetooth kullanabiliyor. Buda dosya transferinde kolaylık sağlıyor. Bu konuda en iyi programlardan biri "Mobiluck". diğer özelliklerinin yanında bluetooth üzerinden sorunsuz dosya transferi sağlıyor..
[post=23891]Quoted post[/post]​
ARK.SIM BU MBILOCK NASI KULLANILIO KISACA BILGI WERIRMISIN BEN KULLANAMADIM

Zero

Zero

Üye
Mobiluck programını çalıştırdığınızda Bluetooth'u etkinleştirmek isteyip istemediğinizi sorar. Kabul ederseniz menude "Mobiluck active" yazar.
Hemen altında "Who's in?" yazısını tıklarsanız çevredeki Bluetooth cihazlarının listesini görürsünüz. Dosya, mesaj vs göndermek istediğiniz cihazı seçip seçeneklerden "Send via Bluetooth" -->mesaj, file, contact seçeneklerini kullanarak istediğiniz dosya yada metni gönderebilirsiniz..

Yeniden Doğuş

Üye
Originally posted by Zero@Apr 7 2005, 03:09 PM
Mobiluck programını çalıştırdığınızda Bluetooth'u etkinleştirmek isteyip istemediğinizi sorar. Kabul ederseniz menude "Mobiluck active" yazar.
Hemen altında "Who's in?" yazısını tıklarsanız çevredeki Bluetooth cihazlarının listesini görürsünüz. Dosya, mesaj vs göndermek istediğiniz cihazı seçip seçeneklerden "Send via Bluetooth" -->mesaj, file, contact seçeneklerini kullanarak istediğiniz dosya yada metni gönderebilirsiniz..
[post=25950]Quoted post[/post]​

teşekkürler zero bilgin için :oke:

yusuf_19

Üye
yaaw ben kuıllanayım dedim reactived yazıyor surekli tama diyorum gene bu yazı cıkıyor ne olacak simdi ne yapmalıyım

a21a

a21a

Emekli Yönetici
mobil cihazlar genel formunda bu konuyu açtım. sonra buraya yönlendirildim.
NEGATİVE DİYORKİ : FEXPLORER gibi bir programla gönderirsin HAYIR OLMUYOR. UZANTISI jar rar sis olan dosyalar gitmiyor. ikinci söylenen ZİPMAN seçeneğini denemedim.
ZERO DİYORKİ DOSYANIN UZANTISINI DEĞİŞTİR....EVEEEEET İŞTE BU
dosyanın uzantısını değiştirince dosyayı göderebiliyoruz. sonrada alan telefonda dosya yönetici ile ismi orjinal hale getirilince dosya ÇALIŞIYOR
MOBİLUCK İLEDE BU DOSYALARI GÖNDEREMEDİM.
SONUÇ::: DOSYA UZANTISINI DEĞİŞTİRMEK GEREK. :maxicep:

aliş

Üye
uzantının değişmeside işe yaramıyor gibi sis uzantısını değiştirip gönderdiğim dosyalar karşı telefonda bozuk dosya diye kurulmadılar

a21a

a21a

Emekli Yönetici
tabiiki öyle olur. karşı telefonda dosyanın tekrardan ismini eski haline getireceksin. örneğin sis dosyasını ss olarak gönderip sonra diğer telefonda uzantıyı sis olarak değiştireceksin. yukarıda dikkat edersen
ben bu konudan muzdaripken yaptım denedim, oldu. bunlar için şu anda forumda bulunan FEXPLORER İ kullanabilirsin.

akrepkore

akrepkore

Üye
bu mobile programalrı gönderiyor demi

ates

ates

Üye
Originally posted by Zero@Apr 2 2005, 08:59 PM

1-Dosyanın uzantısını değiştirmek. Örneğin "Fexplorer.sis" dosyasını yeniden adlandırıp adını Fexplorer.si veya Fexplorer.siss olarak değiştirirseniz sorun ortadan kalkar. Karşı telefon dosya uzantısını tanımayabilir (özellikle müzik,video dosyalarında) bu nedenle transfer bittikten sonra karşı telefonda dosya uzantısını yeniden eski haline getirmeniz gerekebilir.

[post=23891]Quoted post[/post]​

işte buu..eyvallah ;;)

erdemefe

erdemefe

Üye
sis ve jar uzantılı dosyaları mobileuck programıyla gönderebilirsiniz isimle falan uğramanıza gerek yok

mustafakarasan

Üye
arkadaslar profimail diye bir program var onun içinde profiexpoler diye bir program çıkıyor onu telefona yukluyorsun ve telefondaki yuklenmemiş programları ayrıca polimelodileri falan gönderiyorsun son versiyornu 2.25 dir onu bulun tamamdır

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Profiexplorer evet, bence en iyi file manager sorunsuz ;;)

RockFord Fosgate

Üye
fexplorerdz ıyı bence

CooL'n'Quiet

Üye
ya şöylede oluyor(eğer karsıdada file manager varsa) önce system>apps deki gönderceemiz dosyaları isaretleyip gönderiyor karsı tarafa mesaj geliyor(mesela 10 dosyaysa 10 msj alındı)sonra alan arkadaş file managerdeki mail klasörüne girip bunları işaretliyı ve kesiyo.Apps nin icine alınan dosyayla aynı adda bi klasör acıp icicne yapıstırıyo valla ben denedim oldu menüye ikonun gelmesi ivin program adını büyük kücük harfe dikkat edip aynen yazması lazım apps ye! :rolleyes:

CrAzY_ErCaNN

Üye
negatıve kardes zip e falan cevır dıyon da nasıl cevırılıo orası onemlı mesela ben bılmıyorum dolayısıyla gonderemıyorum.:-(

Üst Alt