Öneri Telefona rom yuklerken kapandı..

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Telefona rom yuklerken kapandı..
Arkadaşlar merhaba. İocean x8 Model bir telefonum var. Bugün Flash Tool programı ile telefonu 4.2 Romunu yükledim. Sıkıntı çıkarmadan yüklendi. Daha sonra aynı işlemleri uygulayarak 4.4 KitKat Romunu (Orjinal) yükledim. Daha doğrusu yüklemeye çalıştım. Ama olmadı. Flash Toll programı hata verdi. Telefon da ne yaptıysam bir daha açılmadı.

Hiçbir yaşam belirtisi yok desem yeridir ;) Sanırım telefon brick oldu. Kapalı halde iken bilgisayara bağladığım da İlk önce bağlantı uyarı sesi geliyor, 5-10 saniye sonra ise çıkarıldı uyarı sesi geliyor.

Acaba bu adımdan sonra ben ne yapabilirim, telefonu kurtar ma şansım var mıdır ? Yoksa çöpe mi gidecek telefon..

Şon olarak telefon MTK işlemcilidir. Şimdiden teşükkerler.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Hard brick olmuş kernel işi öyle basit bir olay degil
cihazda olan belirtiler bu şekildemi?
güc tuşuna basınca cihaz sadece titreşimle cevap veriyor?
şayet bu şekildeyse kernel sorunu var acilen telefoncuya götür işlemci pert olmadan

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Hard brick olmuş kernel işi öyle basit bir olay degil
cihazda olan belirtiler bu şekildemi?
güc tuşuna basınca cihaz sadece titreşimle cevap veriyor?
şayet bu şekildeyse kernel sorunu var acilen telefoncuya götür işlemci pert olmadan
Hicbir tepki vermiyor.ne titreme ne de başka birşey. Tek tepkisi PC ye takınca takıldı uyarı sesi geliyor.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Hicbir tepki vermiyor.ne titreme ne de başka birşey. Tek tepkisi PC ye takınca takıldı uyarı sesi geliyor.
Sanırım cihaz neslini doldurdu gecmiş olsun o cihazdan daha hayır cıkmaz.

bu şekilde degil fakat sürekli bilgisayara tak sök, flash at vs derken benim cok cihazım öldü
sadece ses var başka birşey yok, protokolleri uygulamak icin genede telefoncuya götürün belki düşündügüm gibi degildir.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım cihaz neslini doldurdu gecmiş olsun o cihazdan daha hayır cıkmaz.

bu şekilde degil fakat sürekli bilgisayara tak sök, flash at vs derken benim cok cihazım öldü
sadece ses var başka birşey yok, protokolleri uygulamak icin genede telefoncuya götürün belki düşündügüm gibi degildir.
Çok şükür dediğniz gibi olmadı. VCOM programını indirip aygıt yöneticisin den menüol olarak MTK nın Windows 8.1 USB driverlerini kurdum. Daha sorunsuz bir şekil de flashladım ve telefon açıldı. Şu anda kullanıyorum.

baskahmet

baskahmet

Üye
Hadi geçmiş olsun :)

• Beğen
Tepkiler: mehsevim

Franzen245

Üye
Gecmis olsun. Öyle kolay kolay cihaz ölmüyor :)

• Beğen
Tepkiler: mehsevim

Üst Alt