Öneri Telefon üretim yerleri ile ilgili soru ...

Sponsorlu Bağlantılar

Jyn11

Üye
    Konu Sahibi
Telefon üretim yerleri ile ilgili soru ...
Sony Xperia Z2 alacağım bir yerden,her türlü garantisini veriyor.İthalatçı firmadan alıyorum fakat aklıma tek takılan yer üretim yerinin Birleşik Arap Emirlikleri olması.Bu neyi değiştirir ?

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Eğer cihaz imeilini sorgulattığında Türkiye cihazı çıkıyorsa,üretim yeri önemli değil.Büyük üreticiler işçiliğin ucuz olduğu ülkelere Fabrikaları'nı kuruyorlar.Sadece fabrikada çalışan işçilerin uyrukları farklı oluyor.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
güncellemeyi etkileyebilir.
mesela türkiyede satılan cihaz güncelleme alır, sizinki 1 hafta sonra güncelleme alır

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Kutu içeriğinide değiştirebilir mesela kutudan manyetik dock ve gürültü engelleyicili kulaklıklıkta çıkabilir çünkü Türkiye de ucuza satılsın diye standart kutu var usb+adaptör+standart kulaklık
Nereden alacağını banada söylermisin belki bende alırım

fk555897

fk555897

Üye
güncellemeyi etkileyebilir.
mesela türkiyede satılan cihaz güncelleme alır, sizinki 1 hafta sonra güncelleme alır
Güncellemeler imei'ye göre verilir. Eğer telefon Türkiye'ye ithalat yoluyla getirildiyse ve imei Türkiye içinse güncellemeler aynı zamanda verilir.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
Güncellemeler imei'ye göre verilir. Eğer telefon Türkiye'ye ithalat yoluyla getirildiyse ve imei Türkiye içinse güncellemeler aynı zamanda verilir.
güncelleme neye göre veriliyor bilmiyorum
ama ben bu xperia p'yi paralel ithalat aldım güncelleme geç geldi.

Jyn11

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar teşekkür ediyorum içim rahatladı.Dediğiniz gibi güncelleme olayında bir tek aksaklık çıkabilir.Sonuçta resmi sony fabrikasından çıkıyor sadece ülke farklı.İmei sine telefon bugün elime geçtiğinde bakacağım fakat ithalatcı firma imei kayıtlı demişti.Oda türkiye kayıtlı oluyor galiba ??

Üst Alt