Telefon kafayı yedi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
    Konu Sahibi
Telefon kafayı yedi

Google'a girmek istediğimde bu hatayı alıyorum

Lumia 620 Developer Edition ile gönderildi.

ykd96

ykd96

Üye
başka sitelerde sorun çıkartıyor mu ?

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
    Konu Sahibi
ykd96

ykd96

Üye
Google ve bing açılmıyor. Direk adrese gittiğimde bu yazı çıkıyor

vpn veya modeme dns girdiysen girdiğin dns nin bir oyunu olabilir. internette bunu araştırınca virüs tarzı şeyler yazıyor. telefona virüs bulaşması olanaksız gibi görünüyor şimdilik modemde dns adresi atadıysan onu kaldır, vpn falan kullanıyosan onu kapat, internet hakkın varsa hücresel veriyle dene ne bilim dene bişeyler :D

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
Flash gerektiren sayfalara girmek istiyorsan olabilir çünkü falsh playerın tarihinin dolduğunu söylüyor

ykd96

ykd96

Üye
Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
    Konu Sahibi
söylediğin yanlış kardeşim bak bu konuya yeni rastladım aşağıda çözümünüde açıklamışlar;

Dns vpn hiçbirşey yok

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
söylediğin yanlış kardeşim bak bu konuya yeni rastladım aşağıda çözümünüde açıklamışlar;
:hmm: Arkadaşın dediği gibi yapabilirsin :)

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayardan vs. girdiğindede bu hatayı alırsan konunun içeriğindeki çözümleri oku bence

Bilgisayardan da açılmıyor ama butuk sitelere giriyor

ykd96

ykd96

Üye
Bilgisayardan da açılmıyor ama butuk sitelere giriyor

Sitedeki çözüm yolu;
WARNING! Your Flash Player may be out of date.Please upgrade to continue ÇÖZÜMÜ:

Bu uyarıyı alanlar için 2 çözüm yolu mevcut

1. Eğer imkanınız varsa yeni bir ADSL modem almalısınız. Çünkü benim gördüğüm kadarı ile TP link gibi modem üreticileri bu güvenlik açığından zarar gören adsl modemler için yeni bir yazılım çıkartma planları yok. İlerde daha büyük sorunlar yaşamamak için yeni bir ADSL Modem alabilirsiniz.
  2. DNS değiştirmek. Bu tam çözüm olmamakla birlikte şuanki sorunu çözmek için kullanılabilir. Bu güvenlik açığı şuan DNS yönlendirmesi olarak kullanılıyor fakat hackerlar farklı bir saldırı yöntemi kullanmaya başlarsa DNS değiştirmek çözüm olmayacaktır. DNS i cep telefonu, bilgisayar ve tablet yani tüm o modemi kullanarak internete çıkan cihazlar için yapmalısınız.

Bu güvenlik açığından en az oranda etkilenmek için lütfen önce bilgisayar, tablet veya cep telefonunuzda DNS sunucu bilgilerini değiştirin. Özellikle DNS otomatik al seçeneği aktifse bunu kapatın ve elinizle DNS sunucu bilgilerini girin.

Dikkat: Eğer sorun cep telefonu veya Tablete de varsa ADSL modeminizi resetleyin. Bir tür DNS hack saldırısı söz konusu.
bence modemin arayüzünde dns servisine google dns ayarlarını yaz
8.8.8.8
8.8.4.4
telefondada geçerli olur dns adresi otomatikman.

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
    Konu Sahibi
Sitedeki çözüm yolu;
bence modemin arayüzünde dns servisine google dns ayarlarını yaz
8.8.8.8
8.8.4.4
telefondada geçerli olur dns adresi otomatikman.

Başka bir modem var onunla deneyim bir

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Bu sorun komşumdada vardı dns değiştirerek çozdum.

Whatsappa Guncelleme Bekleyen Lumia 520 ile gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: ykd96
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Aynı sorunu bir tanıdığın android telefonunda görmüştüm birkaç hafta kadar önce. Telefonunu sıfırlamıştı ve düzelmemişti. Yukarda arkadaşların belirttiği çözümleri merak ettim doğrusu.

İnternettin HOCA

İnternettin HOCA

Üye
Flash Player yazıyor am Flash sitelerede giriyor olabilirsin DNS ile alakalıda olabilir..

(ಠ≥ಠ)

Ercument33

Üye
Mağazada uygulama olmayınca telefon ekranını kapayıp açıyordum 50-60 kere yaptıktan sonra telefonum Windows 9 oldu

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Mağazada uygulama olmayınca telefon ekranını kapayıp açıyordum 50-60 kere yaptıktan sonra telefonum Windows 9 oldu

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Hmm

Whatsappa Guncelleme Bekleyen Lumia 520 ile gönderildi.

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
    Konu Sahibi
Konu kapanabilir @bulutsuzgece
@Mr.H

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Konu sahibinin isteği üzerine :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt