Uygulama Telefon Hafıza Kartı Boş Klasör Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

o2hrea

o2hrea

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Hafıza Kartı Boş Klasör Sorunu
Hayatım boyunca karşılaşabileceğim en ilginç sorunlardan birisi telefon içerisinde ki hafıza kartımda bulunan klasör isimlerinin ilk harfi "μ" oluyor. Örnek vermek gerekirse titanium ismi μitanium ya da samsung klasör ismi μamsung oluyor ve klasör içindeki herşey siliniyor. Bilgisayara bağlayıp baktığımda dahi sıfır bayt olarak gösteriyor. Bilgisayar üzerinden ya da telefon içerisinden virüs programlarıyla tarattım sonuç virüs yok gösteriyor. Galaxy s4 telefon kullanıyorum içinde 4.3 son orjinal yazılım ve root var. Antivirüs programı olarak Dr.Web full sürüm var.
Sorunum yüklediğim bir programdan kaynaklıyor olabilir diyeceğim fakat onuda bulamadım. Aynı programlar günlerdir vardı. Son bir hafta içerisinde sadece Swiftkey ve Battlegrounds apklarını kurdum. Bu soruna nasıl bir çözüm bulabilirim yardımlarınız için teşekkür ederim. Konuyu internette arattım ama eşini benzerini bulamadım.

marist

marist

Üye
Hafıza kartını biçimlendirmeyi denedin mi ?

o2hrea

o2hrea

Üye
    Konu Sahibi
evet bir kere bilgisayar üzerinden bir kerede telefon içerisinden biçimlendirdim. Telefonda Rusya 4.3 var acaba ondan ötürü olabilir mi.

marist

marist

Üye
evet bir kere bilgisayar üzerinden bir kerede telefon içerisinden biçimlendirdim. Telefonda Rusya 4.3 var acaba ondan ötürü olabilir mi.
Olabilir. Ben onuda söyleyecektim sonra yazmadım. O harf rusça.

o2hrea

o2hrea

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye Romunu yükledim şimdi bir haftalık periyotta bakalım aynısı olacak mı. Olmazsa kesin sonuç için tekrar döner son durumu yazarım. Başkasının başınada gelirse en azından belki çözüm olabilir

marist

marist

Üye
Tamam.

Toraman

Toraman

Üye
O2hrea aynı problem SM-G7105 avea / rootsuz telefonumda başladı. 32 gb sd card aldım, neredeyse yarıya kadar sorunsuz çalıştı. Önce resim ve video dosyalarını bozuyordu. Resimler kırık sembol ile videolar düz bir sembolle görünüyordu. Boyutu değişmiyor ama çalışıyorlar dı. Arada bozulmayan dosyalar oluyordu. Virüs veya Bad sektör felanmı diye araştırırken µ ile başlayan klasörler çıkmaya başladı. Ebru isimli klasörü µbru oluyor ve içi boşalıyor. İnternette birkaç sitede 2013 ve 2014'te rastladım. Kimse ne olduğunu çözememiş. Telefonda pek program yok, hemen herşey AppStore'dan gelme. Siz bir çözüm buldunuz mu?

Toraman

Toraman

Üye
Yanlış yazmışım. Önce harici karta aktardığım bazı resim veya videolar bozulmaya başladı. Resimler kırık sembollerle görünüyor, videolar ise düz video simgesi oluyor içeriği belli olmuyordu. çalışmıyor ama yer kaplıyordu. Normal aktarılan dosyalarda oluyordu. Eski dosyalar aynen duruyor ve çalışıyor.
Sonra Klasör isimlerinin ilk harfi değişmeye başladı, tabi sadece yeni oluşturulan klasörlerde. Eskiler bozulmuyor. Normal olarak virüsten şüphelendim. App Store'da virüs programı olduğunu iddia en bir kaç programla taradım temiz çıktı! Buarada dosya bozulma oranı gittikçe arttı.
Son tahrirde dosya düzgün kopyalansada hemen akabinde bozuluyor. Klasör kopyalayınca 10 dosyanın 9'u kesin bozuluyor. Sağlam olanda az sonra bozuluyor. Kart arızası olabilir, bozuk sektör ise hiç yoktan sağlam dosyaları aktarmış olurum diyordum hiç öyle olmadı.
Simdi Mu ile başlayan klasörlerde boşalmaya başladı. İçindeki dosyalar kaybolup gidiyor. Android'de fat gibi ne var dosya Tablosu falan oradamı arıza var. Bir limit felan varmı dedim bilemedim. Bir klasöre 5 bin dosya veya 5gb limit felan?
Eski dosya ve klasörler aynen duruyor ve çalışıyor. Telefonda da sorun yok bence eski Hafıza kartım normal çalışıyor.
Yorum yapacak, fikir verebilecek herkeze peşinen Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yanlış yazmışım. Önce harici karta aktardığım bazı resim veya videolar bozulmaya başladı. Resimler kırık sembollerle görünüyor, videolar ise düz video simgesi oluyor içeriği belli olmuyordu. çalışmıyor ama yer kaplıyordu. Normal aktarılan dosyalarda oluyordu. Eski dosyalar aynen duruyor ve çalışıyor.
Sonra Klasör isimlerinin ilk harfi değişmeye başladı, tabi sadece yeni oluşturulan klasörlerde. Eskiler bozulmuyor. Normal olarak virüsten şüphelendim. App Store'da virüs programı olduğunu iddia en bir kaç programla taradım temiz çıktı! Buarada dosya bozulma oranı gittikçe arttı.
Son tahrirde dosya düzgün kopyalansada hemen akabinde bozuluyor. Klasör kopyalayınca 10 dosyanın 9'u kesin bozuluyor. Sağlam olanda az sonra bozuluyor. Kart arızası olabilir, bozuk sektör ise hiç yoktan sağlam dosyaları aktarmış olurum diyordum hiç öyle olmadı.
Simdi Mu ile başlayan klasörlerde boşalmaya başladı. İçindeki dosyalar kaybolup gidiyor. Android'de fat gibi ne var dosya Tablosu falan oradamı arıza var. Bir limit felan varmı dedim bilemedim. Bir klasöre 5 bin dosya veya 5gb limit felan?
Eski dosya ve klasörler aynen duruyor ve çalışıyor. Telefonda da sorun yok bence eski Hafıza kartım normal çalışıyor.
Yorum yapacak, fikir verebilecek herkeze peşinen Teşekkürler.
Hocam eski kart olayını anlamadım . Bir harici hafıza kartı aldınız ve dosya sistemi bozuldu çeşitli değişiklikler silinmeler meydana geldi. Hangi telefonu kullanıyorsunuz hafıza kartınının markası ne ?

Toraman

Toraman

Üye
Samsung Grand 2 SM-G7105 Avea sürümü. Android 4.3 rootsuz, orjinal hali. Telefonu 1-2 yıl önce alınca Toshiba 32Gb sd kart almışım, doldu. Bu yılbaşı gibi 32Gb yeni bir kart aldım. 1 ay öncesine kadar hiç problem yaşamadan yaklaşık yarısını doldurdum. Kart üstünde marka yazmıyor lakin arkasında kazınmış yazı ve WT yazan Etiket var. Bilmem tanıtıcı olurmu. Resmini koymaya çalışacağım. Resimdeki ilk kart eski kartım ve şimdide normal çalışıyor. Çıkarıp diğerini takıyorum önceki mesajda bahsettigim sorunları yaşıyorum.Resimdeki 2nci ve 3ncü bölümler yeni kartın ön ve arkasının görüntüsü.
[/url][/IMG]

buraya eklediğim resimler kayboluyor?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Samsung Grand 2 SM-G7105 Avea sürümü. Android 4.3 rootsuz, orjinal hali. Telefonu 1-2 yıl önce alınca Toshiba 32Gb sd kart almışım, doldu. Bu yılbaşı gibi 32Gb yeni bir kart aldım. 1 ay öncesine kadar hiç problem yaşamadan yaklaşık yarısını doldurdum. Kart üstünde marka yazmıyor lakin arkasında kazınmış yazı ve WT yazan Etiket var. Bilmem tanıtıcı olurmu. Resmini koymaya çalışacağım. Resimdeki ilk kart eski kartım ve şimdide normal çalışıyor. Çıkarıp diğerini takıyorum önceki mesajda bahsettigim sorunları yaşıyorum.Resimdeki 2nci ve 3ncü bölümler yeni kartın ön ve arkasının görüntüsü.
[/url][/IMG]

buraya eklediğim resimler kayboluyor?
Hocam eklemek için hızlı resim net sitesinden forumlar için olan linki kopyalayıp konu kısmındaki A nın sağındaki link ekleye yapıştırabilirsiniz. Kaliteli markada bhafıza kartı . Aşırı elektrik mi geldi acaba
Aşırı elektrik derken slotundan oynayıp slotuna tekrar değmesine bağlı şase meydana gelmiş olabilir. Ben 7 senedir 2 gb hafıza kartını kullanıyorum . Telefonu sert bir şekilde parkeye düşürmüştüm telefon çalışmamaıştı. Sonradan aklıa geldi hafıza kartını söktüm taktım . Çalışması normale bindi. Fakat dosya sisteminde kayıp dosyalar meydana geldi halen de gelmeye devam ediyor. Bazı videoların yarısı yok baı şrkılar birbirne girmiş durumda.

• Beğen
Tepkiler: Toraman
Toraman

Toraman

Üye
Bende sık sık düşürüyorum çok şükür şu anda kadar benim o anda farkına vardığım bir sorun olmadı. Çok nadir takıp çıkarırım Kartları, zaten sırf bu yüzden biraz büyük olsun istemiştim. Umarım düzelir... Uzun zamandır bilgisayardan uzak kaldım yoksa komple aktarıp disk formatı felan denerdim. Kartlarda hep kıymetli veriler var, yiğenin videosu, anneannenin sesi felan. Sesli kitap ve epub dosyaları vardı bozuk kartı denerken bir kısmını null'a gönderdim. Dert değil yeniden indiririm. Tekrar Teşekkürler, yinede benim yapabileceğim bir yöntem aklına gelirse buradan iletirseniz sevinirim. Epeydir köydeyim, şehre geçip bilgisayar ile düzenleme imkanim veya hemen elimdeki kartı çürüğe çıkarma niyetim yok. Siteyi takip etmeye, çare aramaya devam edeceğim.
Bilgi ve yorum için teşekkürler. Edit=Aynı resmi birkaç kez yüklemişim onları sildim. Cep telefonu ile girdiğimde gördüm. Düzeldi, siz görmüyorsunuz. Niçin edit yapıldı diyenler için açıklamadır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Toraman

Toraman

Üye
Yılbaşında aldığım 32Gb markasız Hafıza Kartını bugüne kadar Samsung Grand2 SM-G7105 telefonumda 10-15Gb kısmını sorunsuz kullandım. Yaklaşık 1 ay önce telefon hafızasıdan harici karta taşıdığım resim/videolardan bazıları (hepsi değil) taşırken bozulmaya başladı. Dosya boyutu değişmediği halde resimler görüntülenmiyor, videolar çalışmıyor. Birkaç kez deneyerek (inat edip) aktarabiliyordum. Klasör olarak kopyalayıp bozulmayanları tekrar atıyorum. Bu 1-2 hafta işe yaradı, sonra Klasör isminin ilk harfi değişmeye başladı. Bir sonraki aşamada Klasör içindeki dosyalar kaybolmaya başladı, 0 dosyalı klasörler kalıyordu elimde. 3ay, 5ay önce aktardığım Dosyalar sağlıklı duruyor. Yeni eklediklerim hemen bozulmasada sonra kaybolup gidiyor! Veya ilk kullanımda bozuluyor. Karta güvenim kalmadı. Telefonunun USB özelliği yok, bilgisayarım yok, yedek alıp biçimlendirme imkanım yok. Başka bir harici kartım daha var, onu takıyorum yukarıda bahsettiğim hiçbir sorun yok. Fikir, yorum ve çare önerilerinizi bekliyorum. Selamlar...

Üst Alt