Tarihten Bazi Sirlar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
Tarihten Bazi Sirlar
Kanuni Viyana'yı neden alamadı?

Kanuni Sultan Süleyman'in 1529 yılının mayıs ayında 75 bin kişilik büyük bir ordu ile Viyana'ya sefere çıktığını, O yılın son 10 yılın en yağışlı yazını yaşadığını Kanuni'nin çamura saplanan toplarını geride bıraktığını, Viyana önlerine de bu koşullar nedeniyle beş ayda ancak vardığını ordusunun yıprandığını, Bu arada Viyanalılar'a takviye geldiğini ve hazırliklarını tamamladıklarını,asker sayılarını iki katına çıkardıklarını, Bu aksilikler olmasa Kanuni'nin büyük olasılıkla Viyana'yı almış olacağını ve tarihin değişeceğini, Biliyor muydunuz?

(ŞÜPHESİZ HER ŞEY' DE HİKMETLER VARDIR...)....


Piramitlerin sirri 1

Kahire'de bulunan Keops piramitinin 12 ton agirliginda iki buçuk milyon taş bloktan oluştuğunu, Günde on blok yerleştirilmesi halinde yapımının 664 yil sürecegini, Piramitin üstünden geçen meridyenin karalari ve denizleri tam eşit iki parçaya böldügünü ve piramitin dünyanın agırlık merkezinin tam ortasında bulundugunu, Yüksekliğinin 164 m.) bir milyarla çarpımının güneşle dünyamız arasındaki uzaklığı verdiğini, Taban alanının, yüksekliğinin iki katına bölünmesinin pi sayısını verdiğini, Biliyor muydunuz?

(ŞÜPHESİZ HER ŞEY' DE HİKMETLER VARDIR...)....


Piramitlerin içerisinde ultrasound, radar, sonar gibi cihazlarin çalışmadığını, Kirletilmiş suyun bir kaç gün piramitin içinde bırakıldığında arıtılmış olarak bulunduğunu, Piramitin içerisinde sütün bir kaç gün süreyle taze kaldiğını ve sonunda bozulmadan yoğurt haline geldigini, Bitkilerin piramit içerisinde daha hizli büyüdüklerini, Çöp bidonu içindeki yemek artıklarının hiç koku yaymadan mumyalaştıklarını,Ke**** yanık, sıyrık ve yaraların piramitin içinde daha çabuk iyilestigini Piramitin içinin yazın soğuk, kışın sıcak oldugunu, Piramit kimin adına yapıldıysa onun bulunduğu odaya yılda 2 kez güneş girdiğini ve bu günlerin doğduğu ve tahta çıktiğı günler olduğunu,

(ŞÜPHESİZ HER ŞEY' DE HİKMETLER VARDIR...)....


Kizilderililer New York'u kaça satti ?

Bugün dünyanin en pahali arazisi sayılan New York'un ünlü Manhattan adasını 1624 yılında Peter Munite adli bir tüccar tarafından kizilderililerden 24 dolar değerindeki incik boncuk karşılığında satın alındıgını, Toplam 58 km2 olan Manhattan'a ilk olarak Hollandalı göçmenlerin yerleştiğini ve bölgeye New Amsterdam adı verildiğini, Bölgeye 1664 yilinda yerlesen İngilizlerin New York adını verdiğini, Kizilderililerin 24 dolarlarini 377 yıldır Amerikan hazine bonolarina yillik % 5 faiz ile yatirsalar bugün 2 milyar 336 milyon 536 bin 394 dolarlari olacağını, Biliyor muydunuz?

(ŞÜPHESİZ HER ŞEY' DE HİKMETLER VARDIR...)....


Olmaz Olmaz deme olmaz olmaz

Leonardo Da Vinci'nin 16. yy. basinda modern helikoptere sasirtici derecede benzeyen uçan makineler çizdigini, Engizisyon korkusu ile bunlari gizledigini, Bu tasarilar 1797 yilinda yayinlandiginda herkesin havadan agirmakinelerin asla yerden ayrilamayacagi konusunda fikir birligi ettigini, 20.yy.baslarinda ünlü astronom Simon Newcomb'un uçan araçlarin uzun mesafelere gidebilmesini saglayacak bir itici gücün bulunamayacagini savundugunu, 1924 yilinda prof.Hermann Oberth'in "Uzaya Roketler" adli kitabini elestiren ünlü Nature dergisinin uzay roketi tasarilarinin ancak insan soyunun tükenmesinden biraz önce gerçeklesebilecegini öne sürdügünü, Ilk roketlerin dünyadan ayrildigi 1940'larda bile doktorlarin insan metabolizmasinin yerçekimsiz ortama,uymayacagini ve insanli uzay uçuslarinin imkansiz oldugunu savunduklarini, Biliyor muydunuz?

(ŞÜPHESİZ HER ŞEY' DE HİKMETLER VARDIR...)....


Piri Reis haritalarini uydudan mi çizdi ?
18. yy. baslarinda Topkapi sarayinda amiral Piri Reis'e ait bir çok eski haritanin bulundugunu, 1957 yilinda Amerikali haritacilar tarafindan incelenen haritalarda henüz 1952 yilinda ses yansitici araçlarla kesfedilen Antarktika daglarinin bütün ayrintilariyla çizildigini,Daha sonra uydu fotograflari ile karsilastirilan haritalarla uydu fotograflari arasinda müthis benzerlikler çiktigini, Bilim adamlarinin bu haritalarin ancak çok yükseklerden çekilmis fotograflar araciligi ile çizilebilecegini söylediklerini, Biliyor muydunuz?

(ŞÜPHESİZ HER ŞEY' DE HİKMETLER VARDIR...)....


İngiliz taburu nereye gitti ?

12 agustos 1915'te Çanakkale savasinda Ingilizlerin 54. tümenine ait 4. Norfolk taburunun Küçük Anafartalar ovasinda bir tepeye tirmandigini,Tepenin üzerindeki ekmek somunu seklindeki beyaz bulutun içine girdiklerini,Son askerde bulutun içinde kaybolduktan sonra bulutun yavasça havalandigini ve rüzgarin aksi yönünde hareket ettigini, 250 asker, 16 subay ve 1 albayin hiç bir iz birakmadan kaybolup gittigini ve bir daha haber alinamadigini,Biliyor muydunuz? ( Savaş süresince ve sonrasında İngilizler taburlarının kaybolduğunu tüm dünyaya duyurmuş ama buna rağmen tabur hakkında hiçbir iz bulunanmamış)


(ŞÜPHESİZ HER ŞEY' DE HİKMETLER VARDIR...)....
 
  • Beğen
Tepkiler: wwwhmz


mertoligi

Üye
gercekten cok olginc
 
[_ATHENA_]

[_ATHENA_]

Üye
:tşk:
 
yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim
 
lolaman

lolaman

Üye
Gerçekten garip ama keşke alsaymışız ya viyanayı güzel olurdu ama senin yazdığın gibi herşeyde bi hayır vardır.
 
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Teşekkürler.
 
jackalmami

jackalmami

Üye
ahhh çanakkale ahhh orda olmak için neler vermezdim :(
 

askinaeskiya04

Üye
Valla gözlerimi kırpmadan okudum pes dogrusu
 
u_cosar

u_cosar

Üye
İlginç teşekkürler
 
kadir.ozel2

kadir.ozel2

Üye
Teşekkürler.
 
x-scarface

x-scarface

Üye
vay be neler var :hmmm
 
MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
Çoğu ilginç geliyor, ama hepsinde az veya çok abartma var...
 
acuxx

acuxx

Üye
:tşk:
 
AHMED...

AHMED...

Üye
teşekkürler kardeşim okumaktan zevk aldım
 
Preloader

Preloader

Üye
işte bunları beğendimmmm.
 
Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Eline sağlık. :tşk:
 
kinng

kinng

Üye
ilginç ama dediğin gibi her şeyde bir hayır vardır
 
Incubus

Incubus

Üye
Çok ilginç teşekkürler.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt