Tarihte Bugün / 24 Ağustos..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
M.S. 79: Pompei, Vezüv yanardağının lavları altında kaldı, 20 bin kişi öldü.
1516: Yavuz Sultan Selim, Mercidabık'ta Memlükleri yendi.
1572: Paris'te, St. Barthelemy Günü'nde IX. Charles, Protestanları hedef alan katliamın emrini verdi. Tarihçilerin tahminlerine göre yaklaşık 50 bin Protestan'ın öldüğü olay tarihe 'St. Barthelemy Katliamı' olarak geçti.
1851: Osmanlı Hükümeti, Palmer ve Goloschimid şirketleriyle sözleşme imzalayarak, borç para aldı.
1899: Arjantinli şair ve yazar Jose Luis Borges doğdu.
1936: Üçüncü Dil Kurultayı başladı.
1949: NATO Antlaşması yürürlüğe girdi.
1954: ABD Başkanı Eisenhower, Komünist Parti'yi yasadışı ilan etti.
1958: Bursa yangınında, tarihi Kapalıçarşı dahil 2 bin ev ve dükkan yandı.
1968: Fransa, Pasifik'teki hidrojen bombası deneyinin ardından 'Nükleer Kulüp'ün beşinci üyesi oldu.
1991: Sovyetler Birliği'nde Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Komünist Partisi'nin feshedilmesini istedi ve parti genel sekreterliğinden istifa etti. Aynı gün, Estonya, Letonya ve Ukrayna bağımsızlığını ilan etti. Sovyetler Birliği'nin dağılma süreci başladı.
2004: Bir hastanede akciğer zarında kalınlaşma nedeniyle geçirdiği biyopsi sonrasında kaptığı enfeksiyondan ötürü İbni Sina Hastanesi'ne kaldırılan eski bakanlardan Veysel Atasoy öldü.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
277
Eren Değerli
Eren Değerli
Cevap
0
Görüntüleme
161
Eren Değerli
ANIL
Cevap
0
Görüntüleme
550
ANIL
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
691
Haydar
d€rVish
Cevap
0
Görüntüleme
833
d€rVish
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt