Tarayıcı ve bazı uygulamalardaki yönlendirme virüsü

Sponsorlu Bağlantılar

mc_307

mc_307

Üye
    Konu Sahibi
Tarayıcı ve bazı uygulamalardaki yönlendirme virüsü
Selam arkadaşlar,
Note3 n9000Q telefonum var. Kullandığım tüm tarayıcılarda çoğu sitelerde yönlendirme yüzünden asıl siteyi göremiyorum bile. Mesela ornek olarak apkmaniafull.com sitesine tiklayinca site açililiyor, 2 sn icinde önce uzunca adresi olan sacma sapan bi adres beliriyor adres çubuğunda sonra tradexchange.com ...... ismi beliriyor daha sonra farklı bi site daha. Sonra bu meshur "android sürümünüz gunvek degil" "telefonunuzda virus var indir temizle" vs. Reklam gorunleri çıkıyor. Ordan genelde google play e atıyor. Genellikle 360 antivirus vs. Geliyor.
Denemedigim antivirüs kalmadi.
Nette birkac yöntem var, genelde modem sıfırlama, modem firmware ayarları,apk önbellek temizligi vs...
Benim 3g de bile aynı, denemedigim yöntem kalmadı.
Adblog adguard vb. Uygulamalari denedim. Bunlar o yonlendirme başladığı anda o site yerine uyariyi gosteriyor. Geri tuşu ile asıl sayfaya gelemiyorsun. Bu yönlendirmeyi tamamen iptal edip temizlemem lazim.
Pc normal sürücü olarak görse eset smart security ile pcde taratcam ama oda olmuyor.
Bu durum mynet uygulamasinda da var. Habere tikliyorum 1 sn haber görünüyor sonra yine reklma haber okuyamaz da olduk.
Ne biçim illettir, yaklasik 3 haftadır uğraşıyorum.
Sitelerin masaüstü sitesinde bi sıkıntı yok.
Resimde eklerim birazdan...
Simdiki ilk yönlendirme bu site

Yönetici tarafından düzenlendi:

mc_307

mc_307

Üye
    Konu Sahibi
Son verdigim gecen haftaki sacma sapan site idi. Simdiki yukarda verdigim linkte

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yüklediğin uygulamalardan biri yapmış anlaşılan, yüklediklerini kontrol edin.

emreli01

emreli01

Üye
Yuklemelerle alakasi yok ya sıfır telefon aldık aynı yönlendirmeler sıfır telefondada oluyor bu yönlendirmeler mobil uygulamalara özel ayarlanmış reklam engelle uygulamlari da engelleyemiyor çünkü reklam olarak değil istenerek açılan internet sayfası olarak gördüğü için hiç bi müdahalede bulunmuyor bende de aynı sorunlar oluyor ama belli başlı sitelerde oluyor sitelerle alakalı yani :)

Son düzenleme:
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yuklemelerle alakasi yok ya sıfır telefon aldık aynı yönlendirmeler sıfır telefondada oluyor bu yönlendirmeler mobil uygulamalara özel ayarlanmış reklam engelle uygulamlari da engelleyemiyor çünkü reklam olarak değil istenerek açılan internet sayfası olarak gördüğü için hiç bi müdahalede bulunmuyor bende de aynı sorunlar oluyor ama belli başlı sitelerde oluyor sitelerin ******* yani :)
Forumda olduğunuzu hatırlatırım..

• Beğen
Tepkiler: emreli01
mc_307

mc_307

Üye
    Konu Sahibi
Sonunda cözdüm... aslen yine wifi modem açığından kaynaklı... wifiden bulaşan virüslü link mobildede aktif oluyor.
Genelde her sitede yapıyor, örneğin Milliyet mynet vs.
Yukarda verdiğim linke tiklardaniz sizede bulaşıyor :)
Arkadaşinda başina geldi bu yuzden :D

emreli01

emreli01

Üye
Çözümü nasıl soylermsn nasıl sildin o zaman

mc_307

mc_307

Üye
    Konu Sahibi
Çözüm :
İlk olarak genelde kullandığınız wifi aglarının dnslerini degiştiriniz.
Örnegin ben
156.154.70.1
156.154.71.1
Yaptım.
Sonra kullandığınız tarayıcıların ayarlar bölümünden gizliliği temizleyin.
Varsa virüsün etkilediği uygulama kaldırıp yeniden kurun.( bende mynet sıkıntılı idi)
En son olarak
Avast cleanup ı playden indirin, temizlik yapın.
Artık virüs yok...
Size virüs bulasmasina sebep olan wifiye otomatik dns ile bağlantığınız anda tekrar bulaşır. Bu yüzden dnsyi kendiniz ayarlayın.
Wifiden bulasmıs virüs artık wifi kapalı olsa bile mobilde de etkili oluyor...
3 hafta sonunda kendim denerken buldum işe de yaradı.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Yukarıdaki linki silersen iyi olur aslında; madem ki tıklayana virüs bulaşır diyorsun.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen

bozkurtlu85

Üye
Aynı sorun bi tanıdığımda da oldu. Virüs programlarını denedim, Chrome ve kendi tarayicisinin bütün verilerini temizledim. Yine düzelmedi. En son format atarız dedik öyle kalmıştı. Sizin çözümü de bi deneriz artık.

mc_307

mc_307

Üye
    Konu Sahibi
Aynı sorun bi tanıdığımda da oldu. Virüs programlarını denedim, Chrome ve kendi tarayicisinin bütün verilerini temizledim. Yine düzelmedi. En son format atarız dedik öyle kalmıştı. Sizin çözümü de bi deneriz artık.
Kesinlikle işe yarıyor. Beni uzunca zman oyaladı. Ama simdi rahatım

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
kesinlikle sitelerden kaynaklı bir problem zira hiçbir şekilde engelleyemiyorsun ve siteler böyle çerezlere karşı bir önlem almıyorlar....:gun1::gun1:

• Beğen
Tepkiler: emreli01

technogamer2345

Üye
Bendede olan bişey telefon telefonun performansı düştü,telefonunuzda ciddi seviye virüs var falan filan diye farklı sekmeler açarak insanı deli ediyorlar.

Telefon sessizde olmasına rağmen yine telefonunuzda ciddi seviye virüs var diyen sitelere yönlendirildiğimde birde bip uyarı sesi gelmişti. :D :D

Üst Alt