Takım Patronları Valencia'da Bir Araya Geldiler..

Sponsorlu Bağlantılar

>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
Formula 1 Takım patronlarının son toplantısı bu hafta sonu Valensiya'da Toyota motorhome'unda gerçekleştirildi.BMW Motor Sporları Patronu Mario Theissen toplantıda sporun geleceği ve finansal durumun görüşüldüğünü belirtti.

Auto Motor und Sport, FIA başkanı Max Mosley'in isteği doğrultusunda harcamaları kısıtlama hakkında da görüşmeler olduğunu ancak bir anlaşmaya varılamadığını belirtti.

Toplantıda çeşitli fikirler ortaya atıldı. Renault patronu Flavio Briatore, KERS gibi bazı sistemlerin de standartlaştırılmasını önerdi. Bazı patronlar şasi gelişiminde 3 sene dondurma kuralı taraftarı olduklarını açıkladılar.

İlginç bir şekilde bu öneriye bağımsız takımlar Williams ve Force India karşı çıktılar.
Şasisini Red Bull'dan temin eden Toro Rosso Patronu Franz Tost ise bu önerileri anlayamadığını belirtti.

Tost "Bu kesinlikle çılgınlık. Araç endüstrisinde, bir çok bağlantılı girişimler var; ancak Formula 1'de tekrar ve tekrar lastiği mi icat etmek zorundayız?" dedi.

Briatore de takımların kafa kafaya vermeleri ve standart KERS sistemini oluşturmaları gerektiğini söyledi.

"Bu gerçekten harcamaları kontrol etmenin tek yolu." dedi Briatore.

Briatore standartlaştırma ile ilgili şu şekilde konuşmasını bitirdi: Herkes toplumun ne istediğini unutuyor. Vites kutumuz, frenlerimiz ya da süspansiyonlarımız ile ilgilenen çok fazla kişi görmüyorum."

"Dünya değişti ve eğlence işinin içerisindeyiz."
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt