T9 Sıfırlamak

Sponsorlu Bağlantılar

furkitare

furkitare

Üye
    Konu Sahibi
T9 Sıfırlamak
Evet arkadaşlar şimdi t9'u sıfırlama işlemini anlatacağım.

Bu işlem neden gerekli?
-Çünkü t9 bazı kelimeleri kendi hafızasına kaydeder. Ve bunu sürekli geliştirip yeni kelimeler elde eder. Bu nedenle sizin istemediğiniz bir şekilde bir kaç kere yazılan bir sözcük t9'a girebilir. Bu işlem bu gibi kelimelerden kurtulmak için gereklidir.

Flash gerektirir mi?
-Elbette ki hayır :)

Gerekli uygulamalar:
* X Plore http://www.maxicep.com/symbian-3-do...s60v3-s-1-s-3-signed-resmi-turkce-632198.html

Yapılacak işlemler:
> Ilk olarak x plore uygulamasını kurun. Eğer kurulu ise devam edin.
> Uygulamayı açın.
> Telefon hafızasını açın. Orada "predic" diye bir klasör var.
> Onun içinde bir kaç dosya vardır.
> Onları silin.
> Telefonu yeniden başlatın.
> Tertemiz bir t9 sözlük ile baştan başlayın :)

Bir teşekkür yeter :)

Not* Telefonu programlar aracılığı ile yeniden başlatmayın. Tamamen kapatıp (kırmızı düğmeden) tekrar açın. Eğer yine olmazsa rom patcher ile yamaları açıp tekrar deneyin.

Deneyenler sonucları yazsın. Doğru mu değil mi öğrenelim.

Pringles

Pringles

Üye
Teşekkürler deneyeceğim :oke:

bayon

Üye
ya ben yaptım rest de attım işe yaramadı

OPC

OPC

Üye
Teşekkürler banada lazım oluyor sık sık denerim bi ara

furkitare

furkitare

Üye
    Konu Sahibi
Evet içinde sadece 102830B9_0.dat diye bi dosya var sildim sonra kapatıp açtım hala aynı oluşturduğum kelimeler çikiyo

tekrar yapın ve telefonun bataryasını söküp takın öyle yeniden başlatın. Sanırım siz bir program yardımı ile restart çektiniz..

bayon

Üye
tekrar yapın ve telefonun bataryasını söküp takın öyle yeniden başlatın. Sanırım siz bir program yardımı ile restart çektiniz..

telefonum n8 bataryası çıkmıyo ayrıca telefonu kapat kombinasyonu ile kapattım sonra açma tusuna basarak açtım! Diğer deneyen arkadaşlar yorum yapsınlar ona göre anlarız doğru bi yöntem olup olmadığını

furkitare

furkitare

Üye
    Konu Sahibi
Ben denedim oldu. Ve paylaşmak istedim. Deneyen diğer arkadaşlarda yorum yapsa iyi olur

- - - Eklendi - - -

Az önce tekrar denedim tekrar oldu. Yapamıyorsaniz çamur atmayın lütfen

WanWan

Üye
3 kere denedim olmuyor ama yinede sağol :d

Üst Alt