[Symbian] Opera Mobile bağlantı hatası

Sponsorlu Bağlantılar

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
[Symbian] Opera Mobile bağlantı hatası
Opera Mini ile girilen siteler maalesef Opera Mobile ile artık açılmıyor. Başka bir siteye üyeliğim var. Opera Mini ile siteye üye girişi yapabiliyorum ama Opera Mobile ile üye girişi yapacağım zaman bağlantı hatası alıyorum. Gerek telefonun kendi tarayıcısı gerek UC gerekse de diğer tarayıcılarla denedim ama üye girişi yapacağım zaman bağlantı hatası alıyorum. Hatta bazı siteler açılmıyor bile. Sanırım tarayıcı güncellemesi gerekiyor. Bir tek internete girilebiliyordu artık siteleri de açamaz hale geldi cihazlar.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
En son sertifikalar olmadan bir çok site açmayacaktır. TLS 1.3 gerektiren hiç bir şey sertifika olsun ya da olmasın çalışmayacak. CACerts.dat dosyasını değiştirerek uyumluluk artırıla bilir ama sadece o kadar.

Delight CFW geliştiricisi bunun için bir mod yaptı ama malesef paylaşmıyor nasıl yaptığını (sertifika süresinin geçmesini engelleyen bir mod).

• Beğen
  • Düşünceli
  • Cool
Tepkiler: MAERKEK, Silinen Üye 777448 ve PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
En son sertifikalar olmadan bir çok site açmayacaktır. TLS 1.3 gerektiren hiç bir şey sertifika olsun ya da olmasın çalışmayacak. CACerts.dat dosyasını değiştirerek uyumluluk artırıla bilir ama sadece o kadar.

Delight CFW geliştiricisi bunun için bir mod yaptı ama malesef paylaşmıyor nasıl yaptığını (sertifika süresinin geçmesini engelleyen bir mod).
Sertifika süresinin geçmesini engellemek mi ? Java s40 içinde yapar mı acaba ?

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Sertifika süresinin geçmesini engellemek mi ? Java s40 içinde yapar mı acaba ?
S40 için zaten istese de yapamaz, şu an yaptığı yöntem EXE dosyasında belirli adreslerdeki HEX değerlerini değiştirmekle gerçekleştiriliyor, S40 ta da böyle bir olanak yok (S40-larda olan işletim sistemi Symbian ile karşılaştırdığımızda 10-15 defa daha kapalı).

Ama bu yöntem de tam bir çözüm değil, tüm siteler TLS 1.3 gerektirdiğinde Proxy server kullanmamız lazım olacak. Tam olarak bu işe yarayan bir proxy serverin de kurulması için yöntemler arıyorum şu an.

• Şaşırdım
Tepkiler: MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Yani opera mini daha mantıklı gibi. Bu arada 6 ay önce çalışıyordu bütün siteler şimdi artık çalışmıyorlar.

• Şaşırdım
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Nuru TaşDemir