Symbian İşletim Sistemine Genel Bakış

Sponsorlu Bağlantılar

abdurrahmanz

abdurrahmanz

Üye
Bu modellerden ilk anda akla gelenler Nokia 7650, 3650, 3660, 6600, 7600, 7700, SE P800 ve P900, Siemens SX1. Yakında bu modellerin sayısı hızla artacaktır.

Eline saglık

nazosist

nazosist

Üye
bilgi ve paylaşım içn tşkler

schumici

schumici

Üye
symbian da hız olayınıda daha verimli hale getirirlerse süper olcak

Altun.

Altun.

Üye
teşekkürler

macline

macline

Üye
emeğine sağlık arkadaşım...

snacker

snacker

Üye
tesekkurler ilgisi olanın bilgisi de olur

Ömer Farukk

Ömer Farukk

Üye
Sagol negatif cok şey ögrendik sayende :))) Ayrıca symbian&S60 gibi seylerden cok az kişinin haberi var kimse bilmiyor yani!
Sana benden artı; ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

degerli43

degerli43

Üye
Çok güzel bir açıklama. Sağol:oke:

d3d2c

Üye
sagol kardeş , yararlı bilgiler,,,

mert.kurt

Üye
bilgiler için sağol. ben de nedir şu symbian diyordum ya :)

daymoon

daymoon

Üye
tesekkurler paylasım guzel

xxxooo

xxxooo

Üye
bende arkla saymbiyan konusunda kawga ediyodum sonunda istediğim kanıtlandı xD

gaziantep

Üye
ben tamamını okdum faydal bilgiler teşkürler
eline

esaglık

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
symbian da hız olayınıda daha verimli hale getirirlerse süper olcak
Katılıyorum hız ve kaynak tüketimi konusunda Mesela benım n73 var adamda 40 mb ram olmasına rağmen tam kullanımda ram niyor 12 - 13 mb :D
Ya zamanında windows 98 çalışırdı hatta zorlarsam windows 2000 bile çalışır bu ne böyle yav nokianın symbian konusunda bişi yaapcagı yok anlaşılan.açık kaynak kodlu olsada üstatlar iyi işler çıkartsa hem hızlı hem kullanışlı modifiye edilmiş işletim sistmlerine symbianı katardık ah başlığı bile hayal ediyorum
"Modifiye edilmiş symbian versiyonları"

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Sağol

celilcemre

celilcemre

Üye
Pek anlamadım

zafe

Üye
sprmiş :D