symbian için uygulama gelistirme

Sponsorlu Bağlantılar

Alu1923

Alu1923

Üye
    Konu Sahibi
symbian için uygulama gelistirme
Merhaba sayın symbian sevdalıları
ben suan c++ dili ögreniyorum amacımda yakın zamanda eski kullandıgım telefon olan n8 modelini alıp onu gelistirmek ve yeni uygulamaları entegre etmek acaba bu yapılabilir mi yapan varsa yardımcı olabilir

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Symbian OS çok problemli bir sistem. Bende var şu anda N8 ve o kadar çok optimizasyon sorunu var ki. Özellikle oyunlarda çok takılıyor. Asphalt 5 ve avatar da hem takilmalar hem de FPS dusmeleri oluyor. Ayrıca sistemin kendisi de iki tane güncelleme almış olmasına rağmen hala sorunlu. Uygulama gelistereceksen sistem bakım uygulaması gelisitr bence.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Şu gerçeğe hazır olun lütfen:
Bu gün programlamaya başlarsanız, ortalama olarak 2 yıl sonra normal bir uygulama geliştirecek kadar irerlersiniz. Hem de Symbian için uygulama geliştirmek Android ve Windows için uygulama geliştirmeye benzemez, ÇOK-ÇOK daha zordur. Symbian modlama, hack, firmware düzenleme ve flaşlama, Symbian için C++ şivesi öğrenmek ve daha 10-larca şey var. Eğer ki siz hızlı uygulama geliştirmek isterseniz, eski "python s60" ile python uygulamaları yapa bilir ve ya QT Creator ile 6 ay içinde normal bir program yapa bilecek kadar irerlersiniz.

Bu arada, bu işten para kazanamazsınız. 16-20 yaşlardaysanız ve işiniz yoksa bu fikri erteleyin. Eğer 25 üzeri yaşta iseniz ve geçiminizi sağlayacak bir işiniz varsa, size yolunuzda başarılar dilerim. :spr

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve myth_237
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Symbian için uygulama yapmakla uğraşmak yerine androite uygulama geliştirmen daha mantıklı olacaktır. Hem para kazanırsın hem de kendini daha çok geliştirirsin. Herkese söylüyorum artık ömrü bitmiş çoktan çöp olmuş bir sistemle ugrasacaginza güncel mobil sistemlere uygulama geliştirin daha çok isinize yarar. Symbian için uygulama yazacaksın senden başka kimse kullanmayacak o kadar uğraş çöpe gidecek. Yolun basindayken sen androidte uygulama geliştirmeyi öğren.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993 ve MAERKEK
myth_237

myth_237

Üye
Şu gerçeğe hazır olun lütfen:
Bu gün programlamaya başlarsanız, ortalama olarak 2 yıl sonra normal bir uygulama geliştirecek kadar irerlersiniz. Hem de Symbian için uygulama geliştirmek Android ve Windows için uygulama geliştirmeye benzemez, ÇOK-ÇOK daha zordur. Symbian modlama, hack, firmware düzenleme ve flaşlama, Symbian için C++ şivesi öğrenmek ve daha 10-larca şey var. Eğer ki siz hızlı uygulama geliştirmek isterseniz, eski "python s60" ile python uygulamaları yapa bilir ve ya QT Creator ile 6 ay içinde normal bir program yapa bilecek kadar irerlersiniz.

Bu arada, bu işten para kazanamazsınız. 16-20 yaşlardaysanız ve işiniz yoksa bu fikri erteleyin. Eğer 25 üzeri yaşta iseniz ve geçiminizi sağlayacak bir işiniz varsa, size yolunuzda başarılar dilerim. :spr
Çok yerinde bir açıklama olmuş

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Neden c++ ile symbian için uygulama yazmak istiyorsun, birçok uygulama yazdım zamanında çoğu ovi store de idi sonra kapandı o zaman yapsaydın iş görürdü ama vakit geçirmek için farklı diller öğrenmen daha iyi olur ve favorim olan C# öğrenmek için kendini zorlayabilirsin. :)

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir, Karacaahmet1993 ve MAERKEK
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Symbian'ı çok seviyorum ama sen diğer OS lar için uygulama geliştirmeye bak.Senin iyiliğin için söylüyorum.
Mesela Kai OS vs için uygulama yazabilirsin.
Mesela ios olabilir.Daha çok para kazanabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

Cadillac34

Üye
Symbian'ı çok seviyorum ama sen diğer OS lar için uygulama geliştirmeye bak.Senin iyiliğin için söylüyorum.
Mesela Kai OS vs için uygulama yazabilirsin.
Mesela ios olabilir.Daha çok para kazanabilirsin.
Kai OS demişken aklıma şu geldi. Yeni Nokia 8110 hangi işletim sistemine sahip?

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Son düzenleme:
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Google uygulamaları için Google ile Kai OS anlaşma yapmış.

Anladım dostum sağolasın.
Ayrıca çok kötü bir anlaşma değilmiş.Kai os geleceğin işletim sistemi olabilir.Ama işte feature phone işletim sistemi.Orası nasıl olur bilemem.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Bu arada arkadaş cevap vermediği için yazıyorum:
Amacımız asla heves kırmak ve s. değildir. Ben kendim de bir Symbian geliştiricisiyim ve insanların sizin uygulamalarınızı indirmemesi, hiç ilgi göstermemesi, hevessizliği sizi gerçekten içten içe üzecektir. Zamanında kendim de yaşadım bunları ve çok iyi biliyorum. O kadar uğraşırsın, kimse ilgi göstermez, destek olmaz, kötü yorumlar gelir ve haftalarca bunu düşünürsün. Bir söz vardır, "Bırak gitsin, dönerse senindir, dönmezse hiç olmamıştır". Siz de bırakın. İnanın bana, eğer gerçekten seviyorsanız bu sistemi, zaten bir gün bir antikacıdan bile olsa bulup alıp program yazarsınız. Ben lise sonda bırakıp üniversiteyi bitirince geri döndüm. İnsan öğrendikçe Symbian-ın ne kadar da emek verilen bir işletim sistemi olduğunu anlıyor (S60v5 ve Anna sürümleri hariç, onlar hiç oturmamış sürümler). Benim tavsiyem, programlama öğrenip ciddi bir iki projede çalışmadan önce bu işe beyin yormayın.

• Beğen
Tepkiler: Alu1923 ve Cadillac34

Vangökhan

Üye
Keşke biri uygulama yapsada şu N8 i kullanmaya devam etsem bir türlü vazgeçemiyorum bu telefondan bu arada Skype çalisirmi hala N8 de arkadaşlar varmı bilgisi olan yeniyim bende nereye konu açicam bilemedim

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ugrasmaya değecek bir sistem olsaydi bende birseyler denerdim. Boşuna zaman kaybetmeye bile değmeyecek bir sistem Symbian OS.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Hiç bir kar amaçlı yazılım firması ölü bir platforma destek vermek istemez.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993