Symbian Hızlı Müzik (Mp3) İndirme [ Opera Üzerinden ]

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Symbian Hızlı Müzik (Mp3) İndirme [ Opera Üzerinden ]
Malumunuz, günümüzde güncel işletim sistemlerinde video ve müzik indirilebiliyor...
Vakti zamanında symbianın cıvıl cıvıl olduğu dönemlerde de böyle uygulamalar vardı ama artık hepsinin desteği kesildi.

Not: Forumda IDM gibi uygulamaların paylaşımı yasak olduğundan, bu konu sadece site paylaşılmıştır, uygulama yoktur.

Konumuzda symbian kullanıcılarına alternatif bir site ile youtube üzerindeki mp3 lerin nasıl indirildiğinden bahsedeceğiz.

Öncelikle 3,5G bağlantısının açık olduğundan emin olun, sonra opera mini ile bu siteye girin:

Sonra youtubeden indirmek istediğiniz müzik için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın, birkaç saniye içinde indirme başlayacaktır...

Siteden genel olarak 128-192 kbps kalite bandındaki müzikler inmektedir.
Siteye daha hızlı erişimek isterseniz, siteyi opera minideki hızlı erişime veya yerimlere eklemenizi tavsiye ederim...

Not: Siteye bilgisayar ve diğer cihazlar üzerinden de girebilirsiniz ancak oyun, eklenti vb. yükleme teklif edebiliyor.

Symbian cihazlardan opera mini ile girdiğinizde istenmeyen içerikleri engellediği için böyle bir sorun olmuyor...

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, emin dayı, MAERKEK ve 3 diğerleri

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Eline sağlık . Bende bir zamanlar S40 lar için bulmuştum fakat site kapandı . Birkaç site daha buldum onlarda kapandı . Hem Edge ile müzik indirmesi zulümdü . 10 MB 12 dk da iniyordu.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık . Bende bir zamanlar S40 lar için bulmuştum fakat site kapandı . Birkaç site daha buldum onlarda kapandı . Hem Edge ile müzik indirmesi zulümdü . 10 MB 12 dk da iniyordu.
Bir site daha var ama o biraz uğraştırıyor ayrıca s40 da çalışır mı bilmiyorum, isterseniz onuda konu yaparız.
Çünkü onda 32 kbps bandına kadar seçenek var. Bu demek oluyor ?
Kaliteyi düşürüp müziği hızlı indirmek demek oluyor. Konverter iyi olunca müzikte bozulma belli olmuyor diyebilirim 64 kbps bile tat verir...
5 dakikalık mp3 128 kbps ise 5 mb yer kaplar yaklaşık edgede 5 dk da iner. Eğer 64 kbps yaparsak 2,5 dk da iner. 32 kbps olursa da 1.25 dk sürer... Kalite ile ters orantılıdır...
Bahsettiğim site 32 değil 64 kbps dönüştürüyormuş sanırım en düşük seçeneği kaldırmışlar : hmm

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bir site daha var ama o biraz uğraştırıyor ayrıca s40 da çalışır mı bilmiyorum, isterseniz onuda konu yaparız.
Çünkü onda 32 kbps bandına kadar seçenek var. Bu demek oluyor ?
Kaliteyi düşürüp müziği hızlı indirmek demek oluyor. Konverter iyi olunca müzikte bozulma belli olmuyor diyebilirim 64 kbps bile tat verir...
5 dakikalık mp3 128 kbps ise 5 mb yer kaplar yaklaşık edgede 5 dk da iner. Eğer 64 kbps yaparsak 2,5 dk da iner. 32 kbps olursa da 1.25 dk sürer... Kalite ile ters orantılıdır...
Bahsettiğim site 32 değil 64 kbps dönüştürüyormuş sanırım en düşük seçeneği kaldırmışlar : hmm
Nokia X2-00 gibi müzik odaklı çift stereo hoparlörlü telefonda en aşağı 320 kpbs şarkı dinleyeceğim elbet boyutu mühim değil fakat uzun sürüyor.

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X2-00 gibi müzik odaklı çift stereo hoparlörlü telefonda en aşağı 320 kpbs şarkı dinleyeceğim elbet boyutu mühim değil fakat uzun sürüyor.
192 kbps den sonrasını fark etmek çok zor...

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
192 kbps den sonrasını fark etmek çok zor...
Telefondaki amfi baya iyi denemeyen bilemez . Tüm enstrümanları hissedersin . Bu ses kalitesini her X2-00 da da bulamazsın . Kasası ve hoparlörü sağlam ve kaliteli olmalı yoksa yok .

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Telefondaki amfi baya iyi denemeyen bilemez . Tüm enstrümanları hissedersin . Bu ses kalitesini her X2-00 da da bulamazsın . Kasası ve hoparlörü sağlam ve kaliteli olmalı yoksa yok .
Yalnız şunu belirteyim kbps nin yüksek olması her zaman kalite anlamınına gelmiyor.
Download yapılan video 1080p ise 320 kbps civarı, 480 p ise 128 kbps olmakta.
İstersen 32 kbps olan mp3 dosyasını 320 kbps ye yükseltirsin yazılımla ama pek bir anlamı olmaz.
Bana sorarsan herşey ilk kayıt yapılan donanımla alakalıdır. Kayıt yüksek kalite ise indirdikten sonra 96 - 64 kbps bile memnun eder.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Katılıyorum . Çok bariz belli olan şarkılar var. Şimdi örnek veremeyeceğim .

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Katılıyorum . Çok bariz belli olan şarkılar var. Şimdi örnek veremeyeceğim .
Örneğe gerek yok yeni kayıtlar bariz farklı.
1990 öncesi şarkılar genelde mono kanal olduğundan şarkıdaki efekt, distorsiyon bile fark ediyor. Eskiden şarkıcı olmak çok zordu bu yüzden. Eskiden sanatçılar kaliteliydi, şimdi cihazlar :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA

Cadillac34

Üye
Alternatif olarak şu siteyi de ziyaret edebilirsiniz.

Hem Opera Mobile hem de Opera Mini'de çalışır. 192 kbps kalitesinde indirme yapar. Ayar yapmanıza gerek kalmıyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Yararlı konu olmuş teşekkürler. Ayriyetten mp3indirdur.mobi sitesi üzerinden de kolayca indirilebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Yararlı konu olmuş teşekkürler. Ayriyetten mp3indirdur.mobi sitesi üzerinden de kolayca indirilebiliyor.
Evet orası kütüphane gibi şarkıcının tüm şarkılarını bir arada bulma imkanı var...

Üst Alt