Symbian Çözüm Platformu Bölüm 1 (AndroidStyle)

Sponsorlu Bağlantılar

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi
Symbian Çözüm Platformu Bölüm 1 (AndroidStyle)
Merhaba arkadaşlar,
Bugün "Symbian Çözüm Platformu Bölüm 1 (AndroidStyle)" konumuzla karşınızdayım.

İlk olarak Symbian Çözüm Platformu Nedir ? Şuna Bi Açıklık Getireyim ;

Uzun zamandır bir symbian kullanıcısıyım ve artık symbian kullanıcılarının nerdeyse bütün sorunlarını biliyo durumdayım.
Bu sorunlara bi çözüm arayarak bu konuyu kurmakta karar kıldım.

Yani kısaca bu ve devamı olacak olan konularda symbian kullanıcılarının sorunlarını çözeceğim ama
bu sorunlar bilmem sykfire yi yapmak falan değil yani programcılıkla falan alakası yok tamamen aslında forumlarda yada diğer web sitelerde olan bilgileri derleyip toplayıp size sunacağım...

Ve facebooktan video izleme hakkında bi konu yapmıcam zaten böyle bi konu yaptım artık bu sorun çözüldü

Konu Linki ; Digia @Web Browser (Youtube,Facebook Video İzleme) - MaxiCep

Herneyse konumuza dönelim... Evet arkadaşlar Bu bölümde symbian kullanıcılarının en büyük isteklerinden biri olan Telefonuna android görünümü vermek ile ilgili birkaç açıklama yapalım ;

-Tabikide android uygulamaları çalıştırmayacak zaten şuana kadar bilinen android uygulama çalıştırabilen bi symbian uygulaması , formatı, versiyonu falan yok

-hangi programı kullanırsak kullanalım eğer temamız tam olarak android gibi olmazsa ne biliyim şarj yerini falan çizgi çizgi gösteriyorsa bi çakma android payımız olur mesela dosya yöneticisine girersiniz bi anda görünüm değişir...Bu sorun çözülürmü evet çözülür ama telefonun her kendi uygulaması için android stil bi uygulama indirirseniz olur ama buda çok hafıza kaplam telefon hızı düşer falan.

Yani burayı fazla uzatmak istemiyorum siz kendiniz keşfederseniz daha iyi ve bilgili olursunuz...

Evet başlayalım...

İlk olarak en çok sevilen , kullanılan , en iyi performans , gerçeklik , ve android ara yüzünü en çok veren uygulamalardan biri olan SPB 3D MOBİLE SHELL le başlayalım

SPB Mobile shel ile gerçekten güzel bi android görünümü kazandırabilirsiniz gerçekten işe yarayan en iyi programlardan biri

ScreenShot ;

Uygulama indir ;

BİRDE NOT SÖYLİCEM !!! BURADA BELLE SHELLİ PAYLAŞMICAM ÇÜNKÜ O ANDROİD GÖRÜNÜMÜ VERMİYO BELLE GÖRÜNÜMÜ VERİYOR

DİĞER Bİ UYGULAMA GDESK
BU KONUDA DİREK Bİ FORUM LİNKİ VERİCEM NAPARSAM YAPIYIM O ARKADAŞ GİBİ ANLATAMAM BİLİYORUM

GDesk v0.33g Signed - Kurulum ve Temaları 5800/n97 - MaxiCep

NDESK VAR ODA FORUMDA VAR ONUNDA LİNKİNİ VERECEĞİM

Anderson N-Desk v2.05(6) S60v5/S^3 SymbianOS9.x Unsigned Türkçe - MaxiPDA - MaxiCep

Evet böyle tam bi açıklaması forumda olanların linkini vereceğim ama detaylı bi açıklaması olmayanları anlatacağım...

Şimdi
SIRA YARDIMCI PROGRAMLARDA ...

BELLE TOPBAR ;

BU UYGULAMA İLE ÜSTTEN AŞAĞI KAYDIRILARAK AÇILAN Bİ PENCERE OLAN ANDROİDİN ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ OLAN TOPBAR VAR BELLE TOPBAR OLMASINA RAĞMEN İÇİNDE ANDROİD SKİNLERİ VAR BU YÜZDEN PAYLAŞIYORUM

ScreenShot;

DOWLOAD LİNK ;

SON OLARAK ANDROMENU İLE KONUMUZU KAPATACAĞIM...

Forumda AndroMenu İle Açıklayıcı bir anlatım var zaten bu yüzden direk konu linkini vereceğim

AndroMenu Konu Linki ;

[SnakeSoft] AndroMenu 3.02(0) Symbian^3 Signed - MaxiCep

NOT !!!!

TELEFONLA İLGİLİ ÇIKAN HİÇBİR SORUNDAN BEN VE MAXİCEP.COM İLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR BU HÜKMÜ TAŞIMAMAKTAYIZ

HERHANGİ BİR SORUNUZ OLURSA YORUM YAPARAK BİLDİRİNİZ EĞER İŞİNİZE YARADIYSA BEĞEN BUTONUNA TIKLARSANIZ SEVİNİRİM ELEŞTİRİLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ GELECEK BÖLÜMLERDE BU ELEŞTİRİLERE GÖRE DEVAM EDECEĞİZ...

Şimdiden teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: Jan, asigsasi, Doğukan Acar ve 1 kişi daha

Jan

Jan

Üye
Teşekkürler olan şeyleri paylaşsanız dahi emek emektir ;)

EmRe Akyldz

EmRe Akyldz

Üye
    Konu Sahibi
amacım toplu paylasım olduğu için boyle bşe yaptım tabi bidahaki bolumler daha buyuk çaplı olacak

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

Üye
vay be demek s60v5 ölmemiş diyecekler gelmeden

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Emek harcanmis tesekkurler

Mr.Pro

Mr.Pro

Üye
:tşk:

Marco Laren

Marco Laren

Üye
Androtaskman ida ekleyebilirsin

exp_l0it

exp_l0it

Üye
teşekkür ederiz kardeş. Ama sistem tamamen değiştrilmediği sürece bir anlamı yok bunlarda ağırlaştırıyo sonuçta. Yanlarına whatsapp açınca telefonun beyni gidiyo zaten kalan 10mb bişe ramde.

CasperGamer

Üye
eline sağlık

caghlaraydin

Üye
arkadaşlar benim telefonum nokia c6. Şebeke zayıf çekiyor. Sizce 2G şebekesini güçlendirmek için uygulama yok mu? Herşeyi denedim şebeke zayıf...

CasperGamer

Üye
şebeken neyse onun müşteri hizmetlerini arayp sor sorunu çözerler

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Zamanında C503 e 512MB RAM 1GHz dual core işlemci, Adreno 205 ve kapasitif ekran koysaydılar şimdi Android ve iOS un yanında Symbian gibi stabil bi işletim sistemi olacaktı, Windows Phone adında rezalet değil

4 yıl nasıl çabuk geçti ya... 2012 den 2016 ya...

Konu için saol :)

• Beğen
Tepkiler: Jan
Dm.Pro

Dm.Pro

Üye
Tesekürler

4705163

Üye
eline saglik

Üst Alt