Symbian ^3 downgrade yöntemi video anlatımlı

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Symbian ^3 downgrade yöntemi video anlatımlı
Öncelikle şunu belirteyim hiçbir sorumluluk ne ben nede maxicep e ait değildir vede konu bazı arkadaşların isteği üzerine açılmıştır beğenmeyen diğer yöntemleri deneyebilir şayet cihazlar farklı tepkiler gösterebilir.!!
1-Nokia suite son sürümü kuruyoruz.
2-Phoenix 2010 38.5.44210 sürüm numaralı yazılımı kuruyoruz.
3-Telefonumuzu bilgisayara usb kablosuyla bağlıyoruz.
4-Bilgisayarımızdan aygıt yöneticisine giriyoruz, wireless communication devices aygıtında NOKİA (TELEFONUNUZUN MODELİ) USB Phonet olan sürücüyü seçip yazılım güncelleştirme yapıyoruz bu aşamada Sağ tık->sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara->bilgisayarımdaki aygıt listesinden seç->uyumlu donanımları göster deki tik i kaldırıp Nokia n8-00 USB Phonet i seçiyoruz ki bilgisayarımız telefonu n8 olarak algılasın!!
5-C/program files x86/Phoenix/products in konumuna telefonumuzun rm-xxx kodu neyse onunla bir klasör açıp içine RM-596_025.007 yazılımını atıyoruz ve Dead flash işlemi yapıyoruz.
6-Dead flash işlemini biliyorsanız 7 ye geçin!! - bilmiyorsanız bunu okuyun!! ->üstteki işlemleri yaptıktan sonra phoenix i açın connection kısmında no connection seçili olacak daha sonra file/open product bölümünden telefonunuzu bulup seçin flashing/frimware update bu bölümden product codenizi seçin dead phone kutucuğunu işaretleyin.
7-Dead phoneden farklı olarak bunu yapacaksınız-> options a tıklayın oradan en alttaki RM-596_M004.44.emmc.fpsx i seçip delete ye tıkayın gelen soruya evet de okey de update software ye tıklayın. gelen uyarı anında telefonu usb çıkar/batarya çıkar/batarya tak/usb tak şeklinde uygulayın ve OK ye tıklayın.
8- Yazılım atma işlemi tamamlanınca 25 den geriye doğru sayacak saymayı bitirince yazılım atma başarısız olacak telefon ölü kalacak fakat şu anda telefonumuz n8 gibi oldu ve scandinavia yazılımını rahatlıkla atabileceğiz PHOENİX İ KAPATIN!!
9-Vermiş olduğum n8 scandinavia yazılımını phoenix/products/rm-xxx in içindekileri silip buraya RM-596_11.005 scandinavia yazılımındaki dosyaları kopyalayın.
10-Phoenix i açın 6 daki işlemleri tekrar yapın fakat 7 yi yapmaya gerek yoktur çünkü scandinavia nın içinde o dosya yoktur sorun yok yani.Fakat flash işlemine bu sefer SW RESET butonuyla yapacağız yazılım atma az önceki gibi olacak ve telefon yine açılmayacak fakat scandinavia yazılımını telefona yükledik!!
11-Denetim masasına girin ve phoenix dahil nokia ile ilgili herşeyi ve usb sürücülerini kaldırın sadece nokia suite i kaldırmayın.!!
12-Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
13-Phoenix 2011
i kurun,telefonu pc ye bağlayın ve telefonunuza ait en eski yazılım dosyalarını rm-xxx klasöründekileri silip içine kopyalayın.
14-Phoenix i açın no connection ->file open product ->telefonunuzu bulun , seçin->product code den yazılımı seçin ->dead phone kutusunu işaretleyin->options tan kırmızı yazılı dosyayı silin->refubrish e tıklayın-> gelen uyarıda usb çıkar/batarya çıkar/batarya tak/usb tak şeklinde uygulayın ve OK ye tıklayın. devam edecektir yazılımınız yüklendikten sonra telefon açılacaktır açılmadıysa el ile açın olmadıysa tekrar deneyin ben her deneyişimde yaptım.
ANAKART DEĞİŞİMİ YAPILMIŞ CİHAZLARIN İLK SÜRÜMLERİ TÜRKİYEDE OLMADIĞINDAN VE TELEFONLAR ANNA ÇIKIŞLI OLDUĞUNDAN İLK SÜRÜMÜ AÇMAMAKTADIR!! ONLAR ANNA NIN VEYA BELLENİN HERHANGİ BİR SÜRÜMÜNÜ KURABİLİRLER :)

Part-1

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Part-2
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
-

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: R.BEDRAN, muhammed4949, djjoe22 ve 4 diğerleri

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Teşekkürler
Detaylı anlatım ve gerekli araçları sunman üst konu olarak nitelendirilebilecek konu olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Jan ve muhammed4949
Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

PYTHONs

Üye
şimdi yaparken illa en eski sürümü mü kurcaz ? mesela bende belle refresh yüklü anna yı kullanmak istiyorum nasıl olacak?

Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
sağlıklı olması için öyle demiştim istediğin sürümü kurabilirsin :)

PYTHONs

Üye
denemeye kalktım ilk atacağımız n8 dosyalarını atmaya çalışırken dead flash atamadım kutucugun dediklerini yaptım ama server not founded felan dedi phoenix

Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
cihaz ne?

PYTHONs

Üye
C6-01. Kırmızı ünlemli hata verdi telefon açılmadı önce bi phoenix te update server loaded felan dedi cihazı şarj makinesine taktım açıldı

Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
videoyu izleyerek yaparsanz hiç bir sıkıntı çıkmadan işlem olur :)

yunus_ 123

yunus_ 123

Üye
Anlatım güzel olmus gerçekten ama c/program files/nokıa/phoenix klasmründe product diye bi klasör yok.! kendim bu isimde klasör açtm . şimdi phoenix hem telefonu hem yazılımı görmüyor . bu nasıl bir durum ? ne yapmam gerekiyor

Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Anlatım güzel olmus gerçekten ama c/program files/nokıa/phoenix klasmründe product diye bi klasör yok.! kendim bu isimde klasör açtm . şimdi phoenix hem telefonu hem yazılımı görmüyor . bu nasıl bir durum ? ne yapmam gerekiyor
dead flash atman gerekiyor konuda yazılı anlatım mevcut. ek olarak phoenix i yönetici olarak kur yönetici olarak çalıştır :)

rzgzm

rzgzm

Üye
dostum bu downgrade işlemi hangi telefonlar için geçerli benim telefon 603 olursa bende fp1'e dönmek istiyorum

Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
TroLL28

TroLL28

Üye
kardeş c6 01 demi denedin bu işlemleri ?

rzgzm

rzgzm

Üye
sence 603 üzerinde deneme yapmalımıyım? çalışma ihtimali var mı?

muhammed4949

muhammed4949

Üye
evet.

konuda da belirttiğim gibi risk size ait. ama denemekten bir zarar gelmez en fazla dead flash atarsınız düzelir.
merhaba ben n8 kullanıyorum bu işlem n8de olmuyor demi usb çıkar pil çıkar usb tak pil tak bu işlemi nasıl yapacaz

Silinen Üye 219846

Silinen Üye 219846

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: muhammed4949
rzgzm

rzgzm

Üye
phoenix 2010 içinde rm-779 yok 2011 ile yapsam olurmu bir çözüm önerin var mı telefonum 603

Üst Alt