SX1 tuş sorunu....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
SX1 tuş sorunu....
arkadaşlar sx1 imin joystick inin sol yanındaki tuş basmıyo.ancak biraz güç kullanırsam basıyo.sorun ne olabilir.oksitlenme falan mı var acaba.fön tuttum,format attım ama sorun devam ediyo.servise göndermeden nasıl çözeriz olayı?

SnL.dracula

Üye
kardeşim iki uol vat ya telefonu sokcen yada on kapak yapıstırma onu kaldır ben kaldırdım ekrnaı oyle temızlıom gerı yaıstırıyom o zaman ynaı ekranı gecıcı bır sure kaldırdıgın zman o tusun altı gozukuyo hafıf yukarı kaldır tusu altına fon tut tabı telefon kapalı ıken yoksa telefon ölür birde soguk fon tut tamam mı baska yolu yok servıce dısında ok mı canım.

perfectlover

Üye
Originally posted by cmert17@Oct 17 2005, 01:39 PM
arkadaşlar sx1 imin joystick inin sol yanındaki tuş basmıyo.ancak biraz güç kullanırsam basıyo.sorun ne olabilir.oksitlenme falan mı var acaba.fön tuttum,format attım ama sorun devam ediyo.servise göndermeden nasıl çözeriz olayı?
[post=193219]Quoted post[/post]​

Muhtemelen oksitlenme değil. Benim kişisel görüşüm tuş çok kullanılma sonucu deforme olmuş. Çözüm olarak tuşun tam ortasına değil de sağ tarafına basarsan en azından daha kısa sürede tuş basar. Ancak bu kesin bir çözüm değil. Sol seçenek tuşu altındaki konsola iletkenlere çok az bir noktadan temas ediyor. Doğal olarak tuşun geriye kalan yerleri boşta kalıyor. Fazla kullanım neticesinde zamanla deforme oluyor. Otomobillerdeki "direksiyon boşluğu" gibi bir olay.

perfectlover

Üye
Kesin çözüm tuşun yenilenmesinden geçiyor.

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
ya tamam sökmesine sökerimde her türlü.bu işi sökmeden üstten fön tutarak yapamazmıyız.acıyorum içini açmaya.kızlığını hiç bozmadımda.daha önceki sx1 im folloş olmuştu.yine de çok sağol.

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by perfectlover@Oct 17 2005, 03:24 PM
Kesin çözüm tuşun yenilenmesinden geçiyor.
[post=193260]Quoted post[/post]​
naaptın ya tuş yenilemesi yapılacak son şey.ben daha yapıcı çözümler arıyorum.

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar yardım etmek isteyen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.bozuk olan tuş kendiliğinden düzeliverdi.ne fön tuttum ne de başka bişey.zaten sx1 in bana böyle bi kelek yapmıycağını biliyodum.takır takır çalışıyo valla.forever sx1...

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar yardım etmek isteyen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.bozuk olan tuş kendiliğinden düzeliverdi.ne fön tuttum ne de başka bişey.zaten sx1 in bana böyle bi kelek yapmıycağını biliyodum.takır takır çalışıyo valla.forever sx1...

jason

Üye
1 arkadaşın joystiğin ortasına basınca direkt kamera açılıyordu ben bile bakarken sıyırdım bu nasıl düzeltilir? (tel sx1 idi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt