Sx1 E 6600 Joystick Taktım (resimli)

Sponsorlu Bağlantılar

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
Sx1 E 6600 Joystick Taktım (resimli)
gördüğünüz gibi hep yapmak istediğim şeyi yaptım ve 6600 joystick ini sx1 ime taktım.bu sayede joystick hem kaymıyo hemde daha uzun olduğu için kullanım hissini arttırıyo.yalnız taktığım parçanın yuvası biraz dardı genişletmek zorunda kaldım.japonla da tutturdum taş gibi oldu maşallah.takma aşamasını fotoğraflandıramadım ama siemensmania.com da görebilir sizde aynen uygulayabilirsiniz.bu arada fotolar 6600 denen takozla çekildi ve editlendi ona göre...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Nasıl yaptın?

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Nov 30 2005, 05&#58;57 PM) [post=218198]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Nasıl yaptın?
[/b][/quote]

anlatmak zor ama bişeyler söyleyim.önce tış takımı ve ekranın bağlı olduğu kısmı komple çıkarıyosun.şarj söketinin hemen üstünden geçmeli çıkarması çok kolay.ekranla alt tuş takımı birleşik zaten.bunlar çıkınca sx1 joystick iyle yüzyüze kalıyosun yavaşca kendine çekerek metal görünümlü orj. jystick i çıkarıyosun.beyaz bi jystick kolu kalıyo geriye.6600 jystick i bu kola biraz dar geliyo.yuvasını biraz genişletip istersen japonlada destekleyip yerine oturtuyorsun.sonra söktüğün alt tuşlar ve ekranın birlikte olduğu parçayı çıkardığın yere takıyosun.gerisi kolay zaten.ben de siemensmania.com da dolaşırken fotoğraflı görüp öğrendim basit bişey aslında.6600 jysticiyle o kdar seri oldu ki alet,deneyin bana hak vereceksiniz.

goldbrain

Üye
bunun için 6600 joystick i gerek dimi

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
way be orjinal olmuş hakaten modifiyeli sx1 diosun yani

taz_crash

taz_crash

Üye
abi harbi manyak olmus yaw. Ama bi sorum var sen burda 6600 joistikiini kullanmıssın peki 66oo joistikini alınca 66 ne oldu.herhalde sx1 joistikine de onu takmısssındır

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(taz_crash &#064; Dec 1 2005, 06&#58;37 PM) [post=218983]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
abi harbi manyak olmus yaw. Ama bi sorum var sen burda 6600 joistikiini kullanmıssın peki 66oo joistikini alınca 66 ne oldu.herhalde sx1 joistikine de onu takmısssındır
[/b][/quote]

teknik servisten 5ytl ye aldım 6600 jystick kafası diye.sx1 in orji jysticini de yedeğe ayırdım.bi de telefoncuyla tartıştım takamazsın diye.fırsat bulupta gösteremedim al işte taktım diye.

taz_crash

taz_crash

Üye
wallahi saol yarın ilk işim serwise gitmek olcek bende yapcam bole

ibonline

ibonline

Üye
süper olmus

pasa

pasa

Üye
kıvrak türk zekası

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
aşağıdaki resimlerle joystick değişimini anlatıyorum

aşağıdaki gibi sx1 imizin anakartı ve ekran+alt tuşlarının bulunduğu kısmı ayırıyoruz.

sonra orj. jystick kafasını çıkarıp resimdeki gibi bırakıyoruz.

aldığımız 6600 jystick inin kola giriş ağzını biraz genişletip takıyoruz isterseniz sağlam olsun diye japonla da tutturabilirsiniz.kolay gele...

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
yine de takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz.

taz_crash

taz_crash

Üye
abi serwis ten aldım 6600 joistkini.joistigi taktım ama biraz takılıo sanki ya da bana ole geldi

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(taz_crash &#064; Dec 6 2005, 03&#58;39 PM) [post=223073]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
abi serwis ten aldım 6600 joistkini.joistigi taktım ama biraz takılıo sanki ya da bana ole geldi
[/b][/quote]

ilk birkaç gün bana da biraz öyle gelmişti ama şu an sorunsuz.iyi tutturduysan sorun olmaz.

taz_crash

taz_crash

Üye
ok saol valla cmert17

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(taz_crash &#064; Dec 6 2005, 11&#58;20 PM) [post=223392]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
ok saol valla cmert17
[/b][/quote]

ne demek herzaman

luckyesref

luckyesref

Üye
yaw benim tlf halen garantide ben tlfyi nasıl aççcm yaw. bende alet malet yok.
ne yapmalıyım

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(luckyesref &#064; Dec 13 2005, 06&#58;09 PM) [post=226695]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'> yaw benim tlf halen garantide ben tlfyi nasıl aççcm yaw. bende alet malet yok.
ne yapmalıyım [/b][/quote]

sabrının sınırlarını zorlayacaksın.

mobikolik

Üye
abi baksanıza ya bu sx1 e siyah kapak taktırabiliyormuyuz acaba lütfen yardım edin....

cmert

cmert

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(mobikolik &#064; Dec 13 2005, 07&#58;32 PM) [post=226750]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'> abi baksanıza ya bu sx1 e siyah kapak taktırabiliyormuyuz acaba lütfen yardım edin.... [/b][/quote]

resimler herşeyi açıklıyo zaten.anlamsız bi soru