Sx1 Den Nasil Kulaklik Cikisi Alinir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dark_lord

Üye
    Konu Sahibi
Sx1 Den Nasil Kulaklik Cikisi Alinir?
TELEFONUMA CAKMA TEKLI BIR KULAKLIK ALDIM AYRICA ELIMDE STERIO DISI SES JACKI VE BUNLARI BIRBIRINE BAGLAMAK ICIN KABLO VAR. AMA SORUN SU HANGI KABLOYU SOKETTE NEREYE BAGLAYACAGIM? YARDIMLARINIZI LUTFEN ESIRGEMEYIN....

bestdrummer

Üye
soketin içinde s + - birde m + - olmsı lazım teklilerde stereo kulaklığın sen iki kablonun negatiflerini - birleştirip s - ye bağla diğer mavi ve kırmızı telleride birini s + ya diğerinide onun pinlere giden yollrda s + nın pininin sağındaki yere leğimle dikkat et ufak bir alan bütün yolların leğimleri birbirine karışmasın

utkubaris

Üye
yapman gereken şey çok basit (ben denedim ordan biliyorm ) kulaklığın düğmeden sonrasını kestim. iki adet kablo çıktı. onları hafifçe yaktım ki yalıtkanlar erisin die. sonra dişi jack yardımıyla birleşterdim , şimdi bangır bangır dinliyorum

azun78

Üye
sx1 için radyoyuda çalıştıracak sterio çıkışlı jak yapımı:

jakın telefona giren yönü ileri bakacak şekilde soldan saga dogru numaralandırarak

1. aşama ---- 2.çıkışla 6. cıkışı birbirine bağlayın(lehim vs.)
2. aşama ---- 3.çıkışı, 4. çıkışı ve 7. çıkışı birbirine bağlayın ( yine lehim ve kaployla)
3. aşama ---- 12. çıkış (-) 8. ve 9. çıkışlarda (+) dır. (yani 12. çıkış ile 8.çıkış bir hoparlöre yine 12.çıkış ile
9. çıkış diğer bir hoparlöre) ben hoparlör diyorum
4. aşama ---- 11. çıkış ise radyo antenidir.

not : aynı anda hem şarz hem kulaklık olayını deniyorum ama siz yinede denemeyin.(bu arada ah nurani ah
gitti bizim hoparlör alacan olsun emi )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt