Svchost exe virüsü

Sponsorlu Bağlantılar

vedat21salat

Üye
    Konu Sahibi
Svchost exe virüsü
Bilgisayarım da svchost diye bir virüs var bir türlü silemiyorum cpu ile ramı %99 kulanıyor hangi anti virüsü yüklediysem olmadı yardımlarınızı bekliyorum

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Avastı Dene

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Güvenli mod da combofix çalıştır sorun çözülecektir.

vedat21salat

Üye
    Konu Sahibi
Combofixsi bilmiyorum

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
İnternetten indirip kullanabilirsin.

furyzer0

furyzer0

Üye
Svchostun açılımı service hostdur yani windowsun kendi işlemidir ama içine virus gömülmüştür bilemem google bak svchost çok ram yiyor diye çözümü var diye biliyorum

Sent from mtalk using lumia 950

snapdroid

snapdroid

Üye
Future in dediği gibi . Svchost sistem programı fakat virüs istila etmiş. Antivirüs halleder

mrzstyl

mrzstyl

Üye
en temizi format hem pc'de rahatlamış olur. (lanet portalsepeti aklıma geldi şimdi. Pclerden uzak olsun). :hmmm

vedat21salat

Üye
    Konu Sahibi
Pc min özelelikleri asus p5pl2 1gb Ram ekrakartı atireadon x300x550x1050
Windows7 prefesionel
Belki sistemimde sorun var yardımlarınızı bekliyorum

kralberk13

kralberk13

Üye
Windows 7 işletim sisteminden Temizlemek için;

Gizli dosya ve klasörler seçeneğini aktif hale getirin
Gizli dosyaları ve klasörleri görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin.
1. Başlat düğmesi , Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme ve ardından Klasör Seçenekleri'ni tıklatarak Klasör Seçenekleri'ni açın.
2. Görünüm sekmesini tıklatın.
3. Gelişmiş ayarlar altından Gizli dosya ve klasörleri göster'i ve ardından Tamam'ı tıklatın.

CTRL+ALT+DEL Tuşlarına basarak görev yöneticisi başlatın işlemler menusunden

svchost.exe nin karşısında yani kullanıcı adı kısmında oturum açma adınız yazıyorsa o svchost.exe işlemini sonlandırın

C:\Users\sizin otorum açma adınız\AppData\Roaming klasörünü açıp svchost.exe, ntlog.sys, ntsys.dll, SCVHOS.exe dosyalarını silin

Akabinde;

Başlat-çalışr'a regedit yazıp Kayıt defteri düzenleyicisini açın ve aşağıdaki işlemleri yapın.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run

Bu değeri silin
svchost "C:\Users\sizin otorum açma adınız\AppData\Roaming\svchost.exe"

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Bu değeri
Shell explorer.exe "C:\Users\sizin otorum açma adınız\AppData\Roaming\svchost.exe"

Bu şekil değiştirin
Shell explorer.exe

Bunları yaptıktan sonra;Kontrol etmek için Kayıt defteri düzenleyicisin den önce SCVHOST:EXE yi aratın daha sonra Roaming\svchost.exe 'yi aratın eğer bu kelimeler bulunuyorsa ilgili girdileri silin bulunmuyorsa keyloger temizlenmiş demektir.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın işlem tamamdır. Artık Sisteminizi sorunsuz kullanabilirsiniz.

Standart olarak yaygın olan bu keylogger'in temizliği yukarıdakigibidir.

Önemli: En kötü ihtimal Eğer yapımcı standart olan svchost.exe ismini değiştirirse svchost exe yerine farklı isimler olabilir.

Benim analizime göre ismi ne olursa olsun bu keylogger'ın registry de bulaştığı yerler bellidir.

Bu gibi durumda en temiz yöntem Başlat çalıştır regedit ' ten kontrol etmektir.

Tesbit için:

Farklı isimlerde bulaştığını varsayarsak izlenmeniz gereken yol ilk etapta shell değeridir.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

standart olarak shell değeri

Shell explorer.exe dir ve değerin standart olması gerekir.

Eğer farklı ise keylogger dosyasının konumu orda mevcuttur.

Örnek verecek olursak ;

Shell explorer.exe "C:\Documents and Settings\ sizin otorum açma adınız \xx klasoru\xxx.exe" diye bir değer olsun

Yukarıdaki değeri

Shell explorer.exe olarak değiştirmeniz gerekir + Belirtilen konumdaki xxx.exe dosyasını silmeniz gerekir.

Not
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run da bulunan değerleride kontrol etmekte fayda vardır bu noktayıda atlamamak gerekir.

NOT:ALINTIDIR

Svchost.exe ler oturum açma adınız ile çalışmazlar eğer aşağıdaki gibi çalışıyorsa;

Örneğin; Oturum açma adınız xxx ise svchost.exe nin karşısında yani kullanıcı adı kısmında xxx yazıyorsa pc nize keyloger bulaşmış demektir.
Her pc de svchost.exe bulunur yalnız karşısında Local Service SYSTEM Network Service yazıyorsa onların virüsle alakası yoktur.Eğer oturum açma adınız yazıyorsa o zaman virüs demektir.
ALINTIDIR

• Beğen
Tepkiler: punisioner92

vedat21salat

Üye
    Konu Sahibi
Bi deniyelim

kralberk13

kralberk13

Üye
ok yanıt bekliyorum

vedat21salat

Üye
    Konu Sahibi
Düzeldi ama hala internet üzeri video izleyemiyorum
Oyun oynuyamıyorum
Everese ewn 999 pc ye taktım pc ağırlaştı ogün den beri böyle

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Pek onemli bir sey yoksa formati gom gitsin emin ol daha kisa surer temizlemekten

GT-I9190 ile uygulamasından gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: punisioner92

vedat21salat

Üye
    Konu Sahibi
Pc kapandı açılmıyor kasa çalışıyor ekran yok ses yok klavyenin ışığı yanmıyor pcnin içi toz çok 1yıldır temizlemedim

Üst Alt